Problém s voľnobehom

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pe-pe
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon črc 02, 2012 14:47

Problém s voľnobehom

Příspěvek od pe-pe » sob led 18, 2014 11:00

Zdravím,
Rok a pol od kúpy som tu nepísal o problémoch s týmto autom pretože naozaj nebolo o čom. V poslednej dobe je toto auto ako vymenené. Neviem čo sa stalo ale sa mi to nepáči.
1. písal som tu pred týždňom ako mi z ničoho nič, bez hlášky odišla baterka a v servise som cvakol 115€ za novú+práca.
2. teraz čo nikdy to nerobilo sa auto pri prvom štarte vytáča niekde nad 3000 ot, potom spustí po pár sekundách na tisíc a potom na 900 ot.
3. začal na voľnobehu ,,podsávať,, aby sme sa rozumeli, auto na prevádzkovej teplote, pri prudkom stlačení pedálu na ,,podlahu,, nastane taký zvuk ako keď cez plechovú trubku vťahujem do seba vzduch, to trvá aj 2-3 sekundy kedy rozmýšľam či nezdochne, potom výskok do maximálnych otáčok. Vadí to pri predbiehaní, a pri prudšom rozjazde na križovatke ( inak chodím plynulo a normálne) len robia nový kruhový objazd a tam ak si nechytíš miesto tak stojíš do nekonečna. Skúsil som po jazde doma v garáži asi tak 8 dynamických ťukov na pedál ( nie až na podlahu). A ? Auto zdochlo. Ak pridávam pozvoľne a plynulo tak je všetko v poriadku. Reaguje ako má. Klímu nepoužívam kvôli deťom - takže je vypnutá celý rok. Sem tam ak sedím sám ju zapnem aby to ,,prečistilo,, trubky.
4. Vedel by som porovnať ale kolega má DCi tak by to nebolo objektívne.

Nechcem obťažovať ale napíšte prosím či aj u vás su také problémy, alebo ako mi hovoril technik zo servisu - je to normálne. Pretože si začínam myslieť že auto za 14,900 € by po roku a pol. malo vyzerať ináč ako toto čo mám. To som mohol skôr potom ostať u nejakej TSi - embéčky.
Renault 8 - 1969 -OUT
Renault 9 - 1987 - OUT
Renault Fuego - 1991 - OUT
Škoda Favorit 135 - OUT
Dlho, dlho nič
Po 10 rokoch:
Renault Fluence 1,6 16V 2012 - Privilege, čierna Nacré 676,

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s voľnobehom

Příspěvek od dj.pepino » sob led 18, 2014 11:37

Určitě to máš ještě v záruce, tak trvej na opravě nebo změň servis. :wink:
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

sappa
Advanced member
Příspěvky: 394
Registrován: stř bře 10, 2010 20:33
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s voľnobehom

Příspěvek od sappa » ned led 19, 2014 09:06

no podla mna to urcite nieje normalne a ak ta niekto odbije tak zmen servis
Fluence Privilege 1.5 dci (105k),
Obrázek

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Problém s voľnobehom

Příspěvek od septim » ned led 19, 2014 13:17

Podla toho co pises, ten zvuk sania vzduchu znaci ze mas niekde derave sanie alebo ruru. Prejdi od klapky ku krabici je taka hruba gumena hadica a pozri ci nepukla alebo ci nespadol z nej pripoj na hadicu odvetrania klukovky. Ja mam priamo na klapke sisku takze ja si ten zvuk uzivam ale motor mi nezhasina a to mam este LPG... :-) Esteze moje auto bolo o 4000€ lacnejsie ako tvoje a pritom je plnka skoro. No v kazdom pripade je problem na sani a hladaj. Inak oni nezdiagnostikuju ani defekt, ak im to nenapise diagnostika.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů