Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » čtv čer 28, 2012 11:04

Ahojte.Objavilo sa mi akoby cvrlikanie ( skripnutie,pisknutie? ) z prednej ( ? ) napravy pri prejazdoch po nerovnostiach ako su jamy atd.Zvuk pripomina jemny skripot brzd asi na sekundu po naraze do jamy.Podobne mi skripu brzdy obcas pri jemnom brzdeny.Neroby to stale iba na vetsich dierach,kanaloch...Ak auto rozhybem nic nepocut ani ked sa auto rozhupe pocas jazdy.Taktiez v zakrutach nepocut nic.Zda sa mi ze ked chytim jamu a lahko pribrzdujem v tedy to neroby.Cistit brzdy som skusal.Nepomohlo.Mam najazdene 30000km.Tlmice som testoval klasicky rozhupanie kazdej strany.Nepocut nic.Planujem servis ale viem ako to tam chodi.Technik nic nebude pocut a ja budem na smiech...Nestretol sa uz niekto s tymto problemom?Dakujem.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Rado77 » čtv čer 28, 2012 12:15

Mozu to byt gumove uchyty stabilizacnej tyce. Mali by byt od vyroby maznute vazelinou, ale mozno sa odtial stratila. Mozny vrzgavy zvuk na jamach
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » čtv čer 28, 2012 12:27

Dik.A kde sa nachadza ta tyc?Myslis tu co ide zvysle na dol sucastne s tlmicom?Nevyznam sa v tom.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Rado77 » čtv čer 28, 2012 17:51

Ne ne, to je tycka stabilizatora. A na jej spodnej strane sa napaja na tu velku ciernu zakrutenu tyc - to je ta stabilizacna tyc. A tato tyc ide medzi prednymi napravami, a o kasnu je chytena v takych dvoch ciernych U-ckovych gumach. Tak tam to zvykne vrzgat autam na jamach
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » čtv čer 28, 2012 21:24

Tak vsetko som premazal komplet a to iste.Servis som objednany na pondelok.Vraj to tazko najdu co to bude ale vraj budu na tom makat.Dnes som si vyhladol jeden retarder a skusal to na nom.V tej istej rychlosti ked cez neho prechadzam a jemnucko pribrzdim tak to nezavrzga.Ako nahle idem cez neho na volnobeh zavrzga to.Ako keby brzdova dosticka sa pohla a zaskripala na sekundu.Uvidime...

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od makkynka » pát čer 29, 2012 10:15

Fluence píše:Tak vsetko som premazal komplet a to iste.Servis som objednany na pondelok.Vraj to tazko najdu co to bude ale vraj budu na tom makat.Dnes som si vyhladol jeden retarder a skusal to na nom.V tej istej rychlosti ked cez neho prechadzam a jemnucko pribrzdim tak to nezavrzga.Ako nahle idem cez neho na volnobeh zavrzga to.Ako keby brzdova dosticka sa pohla a zaskripala na sekundu.Uvidime...

Nám to dělá bohužel pořád, na obou předních kolech jakmile vjedu do do nerovnosti tak to skripe a udela divny zvuk, hadejte co s tim renault dělal, nic, prej je to nrmalni zas. U nas je dost spatna silnice a v podstate to slysíme pořád, a když ne tak nam piskají brzdy.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Rado77 » pát čer 29, 2012 10:45

Fluence píše:Tak vsetko som premazal komplet a to iste.Servis som objednany na pondelok.Vraj to tazko najdu co to bude ale vraj budu na tom makat.Dnes som si vyhladol jeden retarder a skusal to na nom.V tej istej rychlosti ked cez neho prechadzam a jemnucko pribrzdim tak to nezavrzga.Ako nahle idem cez neho na volnobeh zavrzga to.Ako keby brzdova dosticka sa pohla a zaskripala na sekundu.Uvidime...
A ako si sa dostal k tym ulozeniam stabilizacnej tyce? Tam sa to da premazat jedine odmontovanim a bud povytiahnutim celej stabilizacnej tyce, alebo odmontovanim samotnych uchytov, zostoknut z tyce, narvat tam vazelinu a narvat to cele spet. Vcelku fuska, u niektorych aut dokonca treba spustit celu napravu nizsie, lebo sroby zhora su nevytocitelne kvoli plechu nad nimi :twisted: Robil som to na Fieste a vcelku teda akoze fuska 8) Fotka z Fiesty, aky blby tam je pristup, na pravom srobe mam napichnuty ockovy kluc a po milimetroch vytacat kvoli priestoru...:
Obrázek
Ako vidno, stabilizacna tyc kedze jej konce chodia hore-dole s napravou, tak sa kruti prave v tomto gumovom puzdre. To puzdro ma este taku 1mm hrubu filcovu vlozku, a prave tam treba narvat vazelinu na rozhranie puzdro/tyc. Na fotke vidno ze je to uz uplne suche.

Na brzdy piskajuce je klasika riesenie, opet paradna vazelinka, robil som to minuly rok a dodnes ani píííísk: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... &start=300 . A tu na obrazku som znazornil kde to treba napatlat, pekne opatrne na hranu pliesok/telo dosticky. A oplati sa aj na gulaty pliesok na valceku:
Obrázek

Obrázek
ludia si myslia ze piska rozhranie dosticka/kotuc, ale tak to nie je, piska rezonujuci pliesok rozhrania pliesok/dosticka pri vibraciach pri brzdeni.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » pát čer 29, 2012 11:49

Aha,tak ked je tam tazky pristup, tak som premazal vsetko, len to co si vravel asi nie :D Pondelok idem do servisu tak im dam typ, co by to mohlo byt, ale nespomeniem radsej forum, lebo nato su alergicky.No nechapem este, preco to nevrzga aj ked len trosicku tuknem na brzdy a moze byt jama aj mega velka.Ak by chybala ta vazelina v tej gume malo by to vrzgat ci brzdim alebo nie.Ale u tejto znacky su anomalie standart.Myslim ze to postupne bude robit skoro kazdemu.Ja som nato dosiel po vypnuti radia a otvorenom okne.Nedost ze mi huci prevodovka ako stara Karosa ale uz aj vzrgam na nerovnostiach ako dvere autobusu :wink:

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Rado77 » pát čer 29, 2012 12:00

Vies co pripadne skus? Ak by si tam dokazal strcit ruku niekde blizko tej gumy, nastriekat tam aspon silikon zo spreja. Mozno zalezie po troche jazdenia a aspon na chvilu pomoze/nepomoze. Ak ale pomoze, tak bude aspon jasne ze to vrzga tam. Kolegovi na Megane RS to tiez zacalo takto vrzgat po roku, a boli to práve tieto uchyty stabilizacnej tyce
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » pát čer 29, 2012 12:09

Moze byt aj WD-cko?Mam ho a je k nemu aj dlha tryska, takze to tam nastriekam dnes a dam vediet.Dakujem za typ.

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » úte črc 03, 2012 23:13

Tak v cera som bol v servise.Spomenul som, ze piskaju brzdy a zvuk ktory sa ozve na nerovnostiach, je skoro totozny.Predne a zadne brzdy su vycistene a podla postupu tu na fore sa tam dala vazelina.No piska to ajtak.Dosticka-kotuc.Taktiez na jamach to je tiez pocut rovnako.Nie je to velmi silne, no obcas pocutelne.Takze ked bude cas, znova servis.No pokial sa nieco nerozpadne, tazko sa hlada pricina...

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Concionator » stř črc 04, 2012 07:44

Člověče - když takhle čtu ten popis, tak ti mě napadá: být technikem u Renaultu, tak bych se taky asi ptal, zda jde opravdu o závadu. Nejde to nějak zachytit? Třeba si najít nerovnost někde mimo provoz, kde to dělá, a nechat to někým nahrát.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » stř črc 04, 2012 09:30

Concionator: Technik sa zviezol a na kazdej jame jasne pocul ako to zaskripe alebo zacvrlika.Pri tejto znacke aby si clovek vsetko nahraval.Auto je v zaruke a ja niesom povinny nic nahravat.Co citam tvoje prispevky podla teba ani hucanie prevodovky nieje zavada.Ale vlastne co by som chcel.Mam skutocnu limuzinu...

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Concionator » stř črc 04, 2012 10:10

Racionálně uvažující člověk ale přece chápe, že to limuzína není a že jde jen o reklamní kampaň. To není třeba rozebírat.

Pokud to technik slyší, je to samozřejmě potíž, ale když už zmiňuješ moje příspěvky, tak hučení v míře, která se objevuje u mého vozu, je v pořádku a žádnou potíž to neznamená. Samozřejmě Ti nepřeju s autem nic zlého, ale pokud už chybový kus máš, tak ale nemusíš ironizovat mé příspěvky. Já jsem Ti to napsal slušně a tak, jak by to vnímal i technik. Někdo je na nové auto až příliš náročný a chtěl by v nižší střední třídě zázraky. Na druhou stranu očividné problémy je třeba jim omlátit o hlavu a požadovat nápravu, ale technik také není jasnovidec. Co se neprojeví na místě, to uznat nemůže, alespoň ne napoprvé. U nás v rodině (a také mezi známými) máme renaulty už mnoho let a jsme s nimi spokojení, ačkoli se třeba stane, že se trochu klepe trojka nebo někde malinko hučí. Ta auta vydrží roky a roky a ještě nabídnou pohodlné svezení.

Nechuť ke garančním opravám jde napříč celým portfoliem automobilek, ale nutno říci, že je i logická. Jen se to z jejich strany nesmí přehnat.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Fluence
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: čtv led 27, 2011 19:29

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Fluence » stř črc 04, 2012 21:27

To ze je to skutocna limuzina som myslel samozrejme ironicky.Co sa tyka teba, tiez som ti slusne odpovedal.Spominal si chybovy kus.Tazko posudit.Staci si precitat forum...potom by ho mal kazdy druhy.Myslim ze kazdemu sa obcas nieco vyskytne,no to hned neznamena ze je to cele zle chybne ako celok,kus.To ze tebe to huci v norme je tvoj nazor.Norma na hucanie prevodovky neexistuje.Tisic ludi tisic nazorov.O tom sa nemusime ani bavit.Ano,viem je to nizsia stredna trieda.Ale riesim normalne veci.Logicky ked mi zacne skripat,cvrlikat nieco od prednej napravy tak to riesim.Auto je v zaruke a je to dost pocutelne.Viem ze v servise sa tazko diagnostykuju taketo zavady a preto som napisal sem.No tvoj postoj mi pripada skvor ze hladas chybu na strane majitela v style ze to netreba prehanat,co by sme chceli od nizsiej strednej triedy, atd...Cakal som skvor od teba radu alebo typ ako napisal Rado a nie ci je to naozaj vada?A podobne reci.Na druhej strane mam prvy krat RENAULT a mne veci ktore sa tebe zdaju standartne u tejto znacky, zial mne sa zdaju za chybove.A nie len mne.Ale je tu toho plne forum.Takze ak si myslis ze to nieje standartny jav ze po kazdej jame skripem ako CIGANSKY KOCAR bol by som rad ak by si napisal tvoj typ.

P.S. Nemam zaujem sa tu natahovat ale skvor prakticku radu.Dakujem.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Rado77 » stř črc 04, 2012 22:22

Pravdu mate obaja. Su typy zvukov, ktore neznamenaju ziaden problem a uzivatel vravi "mam pocit ze to akosi huci". Samozrejme to nema nicim podlozene a predtym proste jazdil inymi autami, a zvuk je vlastnostou daneho auta ze trochu huci napr. motor. Vsetko ok. Ale tento problem je opodstatneny, lebo sa jedna o auto v zaruke, a nejde o klasicky problem ze piskaju brzdy. Je to skripanie kov-guma pripadne kov-kov a to na reklamaciu podla mna je. Ked pises prirovanie zvuku "cigansky kocar", 99% to budu tie uchyty stabilizacnej tyce :wink: Mam to zase na Fieste, a aj ked som nove gumy potrel vazelinou, vytratila sa odtial (vytlacila a vymyla) a po roku je skripot spet, na jamach som presne ako ten cigansky kocar. Dokonca je to horsie ked v aute sedia dvaja som zistil, a za studena je to este horsie.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od Concionator » čtv črc 05, 2012 02:58

Rado77 to shrnul dobře a srozumitelně. Chtěl jsem jen naznačit, že ačkoli je auto v záruce a my máme (ať už oprávněně, nebo ne) pocit, že je něco v nepořádku, tak na druhou stranu nemůžeme čekat, že nám ihned a ve všem vyjdou vstříc. A že jsou některé věci, které se třeba "nelíbí", ale nejsou chybou, nýbrž vlastností. Mezi to bych ale nepočítal zvuky, které tu byly popsány, to mi opravdu normální nepřijde. U nového auta, ale to jsem v textu také zmínil, bych tlačil na pilu a požadoval nápravu v rámci záruky. Jen jsem chtěl maličko ospravedlnit cukání techniků, protože se jim člověk vlastně divit nemůže. Na druhou stranu - zrovna v ČR a SR jsou především mladší technici opravdu docela líné vši a všelijak se vymlouvají, člověk aby jim stále dýchal na krk.

Moje rada, která asi nebyla hned zřejmá, je ta, že pokud je to skutečně mimo normu, neustoupil bych ani o píď, i kdybych to měl nechat měnit v cizině, kde je na servisy spoleh. A ano, trochu jsem servisní techniky hájil.

(U mého vozu ani u vozů několika málo známých, kteří mají také fluence, se nijaký nepatřičný zvuk od přední nápravy neozývá, proto u Tebe opravdu problém bude; u jednoho z nich, s přezdívkou makkynka, se však ozývá nějaký zvláštní zvuk odzadu, u něho však potvrzuji, že měl celkově mimořádnou smůlu na kus a že technici s ním - podle jeho slov - jednají nevalně.)
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

mitsuguri
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 22, 2012 21:44

Re: Cvrlikanie (pisknutie) z prednej napravy.

Příspěvek od mitsuguri » stř srp 22, 2012 21:55

Zdar ,

Neviem ci si uz poriesil alebo nie ale mne sa stalo presne to iste . Pri prejazde retarderu to cvrlikalo ale len pri trochu vacsej rychlosti. Ked som zastavil a hybal autom tak nic , ani zboku ani zhor dolu nic ... pri jazde to cvrlika. Dal som to reklamovat do renaultu nakolko je auto este v zaruke. Hladali to asi na 3 krat co tam bolo to auto a nakoniec to nasli.

Technik vravel ze to bolo cvrlikanie medzi dvoma plechmi (plech o ktory drzi nadrzka od odstrekovaca), chybala skrutka. Je to sibnuta vada a tazko sa to hlada , kazdopadne neviem ci ti to pomoze ci nie mne to pomohlo a necvrlika uz :) dakujem typkom v servise ze sa tym zaoberali 3 dni a neodbili ma s tym ze je to normalne.

Zda sa to ako brzdy , naprava a pod ale clovek by si nepomyslel ze nadrzka od odstrekovacou :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů