Kúpili by ste si Fluence znovu?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět

Kúpili by ste si Fluence znovu?

Áno
79
75%
Nie
27
25%
 
Celkem hlasů: 106

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Novotka » ned úno 18, 2018 10:00

Kdyz vezmu ze sem Grand Espace koupil za 220000 skoro pěti lety s 60tis . Novy stal 1200000.
Ten pád ceny byl šílený. Ale bylo to v době kdy nikdo nechtěl benzinak. Dnes je to naopak.
Teď sem koupil ženě na popojizdeni tříletého Rapida v benzinu ceníkovka nového byla 360 tis koupeno za 230 tis. Nafta by stala o 50 min.
Z toho vyplývá ze Renaulty je lepší kupovat ojeté,Skodovky nove.
Problem,při následně prodeji ojetiny,je ze Rapid i Fluence je takové poloauto. Není to ani poradně Renault ani Skodovka.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Rado77 » ned úno 18, 2018 22:07

Presne - poloauto :-) Nechapem naco ho tahali na nase trhy, miesto toho mali spravit proste poctivy Megane 3 sedan a bolo by
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Renaulťák » pon úno 19, 2018 08:36

Obcas se v takovyh debatách ztracim. Snahou je koupit co nejvybavenjsi a nejluxusnejsi autak za co nejmene financi. Kdyz nechci tzv poloauto, investuji 30 000€. Kdyz zacnu delet kompromisy, nemuzu ocekavat vyhon supersportu, komfort limuziny a cenu slapaciho auticka.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Novotka » pon úno 19, 2018 18:50

Ono zde byly debaty,kdyz Fluence přišel do prodeje,co koupit.
Zda Lagunu III v základu nebo Fluence super vybaveny. Cena skoro stejna já bych bral v té době Lagunu,hlavně měla motor. Mnoho zdejších mudrců mi oponoval ze Flu je lepší.
Hlavně ta laguna byla pěkná v základu i uvnitr.

V tom je treba podstatný rozdíl oproti Skodovkam. (Díky Rapidu jsem takovy poloskodovkar)
Oktávka i Rapid v základu je totální hrůza.Tam radši trochu vybavenejsi Rapid,než Oktavku v socce.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

vt_mato
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: pon srp 15, 2016 23:46
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od vt_mato » čtv kvě 24, 2018 00:36

Auto mame 3.5roka 1.6dci 96kw dnešnym dnom ma najazdene 120tisic km :) bez zavady olej menim každych 15tisic nie 30 :) interier ako novy sedadla ako nove a volant tiež nič nieje ošupane nič nevrzga absolutne asi mi predali moc dobry kus :D
Renault Fluence čierná metalíza
160 tisic km
VAM R1 Zabezpečenie

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » pon črc 23, 2018 13:06

Tak sme sa včera vrátili z Chorvátska s rodinou, prvýkrát na Fluence 1.6 16V. Z auta som bol nadšený. Jednak sme sa pohodlne pomestili 4 ľudia a pes, do kufra vošla s bagážou aj chlapcova BMX-ka (s odmontovanými kolesami). Cesta najmä diaľnicami. Kde sa len dalo, tempomatových 148 km/h. Pochvaľujem si najmä stabilitu auta vo vyšších rýchlostiach. Motor úplne dostatočný. Kupodivu, hlučnosť nebola vôbec otravná. Pravda, spotreba sa podľa PP hýbala kdesi medzi 7,8-8,4 litrami, ale s tým som vcelku spokojný. Cesta cca 800 km len s menšími prestávkami, únava minimálna.
Mám verziu po facelifte.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Rado77 » pát čer 14, 2019 12:44

Tak s odstupom casu a teda s nadhladom by som si FLU uz nekupil. Nie ze by sa kazil, ale ten podvozok je proste katastrofa. Viem ze je prebraty v podstate z Megane2 , ale aj Megane2 bol podvozkovo lepsi, lepsie tlmil nerovnosti a tichsie. A druha vec co mi brutalne vadi je u manualnej klimy - spinanie a vypinanie kompresora za jazdy, ktore trhne vzdy autom a pri zopnutom kompresore uberie dobrych 30 koni z vykonu, niekedy musim mat pedal na podlahe aby sa to rozbehlo, niekedy dokonca ani nezrychluje napr. na 2-jke ci trojke, ked su trochu nizsie otacky a pedal je pritom na podlahe. Na volnobehu ked spina/vypina spojka kompresora a stojim vonku, spinanie a vypinanie je sprevadzane hlasnym tuknutim. Taku hlucnu spojku kompresora som nepocul na ziadnom aute. Napr. Punto III z toho isteho roku 2013 co mame - je tam automat dvojzonova, a absolutne ju jednak necitit na motore ci kompresor ide alebo je vypnuty, ziadne zvuky, ziadne trhania kasnou, ziadna strata koni. Vobec o nej neviem ze tam je a funguje. Detto podvozok je ovela lepsi ako FLU, taktiez aj Fiesta napriklad. Ako jedine na FLU co je dobre je vlastne iba vecsi kufor oproti hatchbackom nizsej strednej triedy (kde to ale zase riesia kombi verzie) a nizsia cena (ale zase na ukor napriklad odhlucnenia vozidla, ktore je v pripade FLU snad az komicke). Spotreba za mna hodne vysoka, ale to preto ze jazdim len v meste. Na vozenie kocika alebo detskeho bicykla v kufri to bolo ok. Co ma tesi ze sme ho vtedy dostali v podstate ako uplne nove (7000km) za 9200 Eur aj so zimakmi na plechoch, origo kobercami a vyskovymi repro. Euro5 ten FLU bohuzial skrotil aj vykonovo, tam by pomohlo odlahcenie o takych 200 kil...ked si len vezmem aka tazka je kapota auta! To by pridalo dynamike a ubralo spotrebe
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » stř črc 03, 2019 22:58

Ja to vidím skôr pozitívne. Na jazdu Fluencom sa vyslovene teším. Bude to však asi tým, že ho používam na dlhšie cesty, často na diaľnice. Po meste s ním takmer nechodím, na to mám Thaliu a Seicento.
Na Fluenci práveže oceňujem podvozok - konkrétne veľký rázvor, ktorý zabezpečuje dobrú stabilitu pri vysokých rýchlostiach. Môžem ísť po diaľnici 135-145 tacho a šoférovať jednou rukou. A keď treba zrýchliť, za pár sekúnd je tam 170 a stabilita stále výborná. Toto malé autá tak pohodovo nedokážu - ani spomínané Punto či Fiesta. Hlučnosť pritom nie je obťažujúca - a to mám obyčajnú benzínovú 5-rýchlostnú 1.6-ku. Prakticky sa len hrám s tempomatom, prepínam R a O podľa situácie na ceste. Zastaralé zopínanie klimatizácie mi nevadí - ani o ňom neviem, tempomat si s tým poradí.
Ďalšia pozitívna vec je okrem batožinového priestoru i miesto pre zadných pasažierov. Je ho tam dosť na kolená a viem, že sa za mnou nebudú tlačiť, i keď som dlháň. Rodina v ňom rada cestuje, lebo majú dostatok priestoru.
Jediné, čo ma na ňom štve, je ovládanie rádia pod volantom. Neprišiel som na to, ako s ním prepínať medzi prednastavenými stanicami. Na Thalii to ide bez problémov. Tu musím rukou siahnuť na príslušné tlačidlo na autorádiu a tak si zapnúť prednastavenú stanicu. Ak to vám funguje, budem vďačný za tipy :)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Rado77 » čtv črc 04, 2019 07:56

Mne idu stanice radia prepinat tym otocnym valcekom, co je zozadu toho moduliku pod volantom
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » čtv črc 04, 2019 08:16

To áno, ale neprepína medzi prednastavenými - vyhľadáva si všelijaké svoje :)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Rado77 » čtv črc 04, 2019 15:16

Jaj tak mne prepina medzi prednastavenymi (tak ako ich mam v poradi na tlacitkach radia 1 az 6)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Libor Duriska
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 04, 2016 20:58

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Libor Duriska » čtv črc 04, 2019 23:14

Podľa typu rádia sa to zrejme môže líšiť, avšak bude záležať, kde máš nastavený kurzor (na displeji vodorovné čiarky nad a pod údajom, prípadne vysvietený údaj). Potom prepínaš buď číslo stanice (predvoľbu), alebo meníš frekvenciu a pod. Možno, že novšie rádiá to majú inak, ale na MIII so základným rádiom mám zo zadnej strany ovládača pri volante (presne na tej ploche, kde je koliesko) nad kolieskom dve tlačidlá, ktorými sa dá práve meniť pozícia kurzora. Keď budeš mať uložené predvoľby a kurzor stále na číslach, kolieskom budeš prepínať vždy stanice. Pozícia kurzora sa vypnutím a následným zapnutím motora nemení.
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe, Dynamique, 04/2010
Renault Megane II Grandtour 1,6 16V, Expression, 09/2003

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » pát črc 05, 2019 10:52

To by dávalo logiku. Mám tam niečo, čo by mohlo byť kurzorom - maličké trojuholníčky, jeden nad a druhý pod názvom stanice. Ale tento "kurzor" neviem posunúť doprava nad číslo predvolenej stanice. Na ovládači pod volantom mám dve tlačítka, pri jednom je napísané media a pri druhom radio. Teda jedným prepnem na iné médiá (CD, USB,...) a druhým sa vrátim do rádia. Ale pozíciu kurzora nimi zmeniť neviem...

Uživatelský avatar
Libor Duriska
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 04, 2016 20:58

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Libor Duriska » pát črc 05, 2019 20:59

Tie dva prepínače (rádio, CD...) by sa mali nachádzať na vrchnej strane ovládača. Na prednej strane je + a -, ďalej "mute", resp. ak je bluetooth, tak dvíhanie hovorov. Zo zadnej strany nad kolieskom by si mal mať dve tlačidlá, ktoré vyzerajú podobne ako tie na prepínanie CD a rádia. Okrem toho spôsobu sa ale kurzor dá posúvať aj priamo na rádiu, tlačidlami so šípkami doľava a doprava. Predpokladám, že pri všetkých typoch rádia vo Fluence a MIII bude ovládanie veľmi podobné. Pozri prípadne link nižšie, napr. strana 12, tlačidlá s číslom 21:
https://local.renault.sk/download/muj_r ... d_2012.pdf
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe, Dynamique, 04/2010
Renault Megane II Grandtour 1,6 16V, Expression, 09/2003

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » sob črc 06, 2019 09:39

Vďaka za pomoc. Pozeral som to. Problém u mňa je ten, že ja tam tie dve tlačidlá zo zadnej strany nad kolieskom vôbec nemám. Je tam iba hladký plast. Šípky na rádiu mi tiež kurzor neposúvajú. Sú také dvojité a iba prelaďujú stanice.
Minimálne teda aspoň viem, čo treba urobiť. Dostať kurzor nad čísla prednastavených staníc. Ale ako, to je zatiaľ záhada. Budem vďačný za každú radu :)

Uživatelský avatar
Libor Duriska
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 04, 2016 20:58

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Libor Duriska » sob črc 06, 2019 12:40

Bolo by fajn, keby si dal fotku rádia, prípadne odkaz na rádio. Tých rádií bolo na výber viacej, taktiež boli iné pred a po facelifte. V manuáli pre to konkrétne rádio to bude uvedené.
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe, Dynamique, 04/2010
Renault Megane II Grandtour 1,6 16V, Expression, 09/2003

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » sob črc 06, 2019 20:20

Neviem prečo, ale nechce mi to tu pridať fotky. Môžem Vám poslať na nejaký mail.
V návode som hľadal, ale táto funkcia (presun kurzora) v ňom uvedená nie je. Obávam sa, že tu táto možnosť asi nebude :(

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » sob črc 06, 2019 20:27

Toto rádio mám, nič som v tomto návode o tom nenašiel:
http://local.renault.sk/download/muj_re ... 1-2012.pdf

Uživatelský avatar
Libor Duriska
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: ned pro 04, 2016 20:58

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Libor Duriska » sob črc 06, 2019 21:43

Kolieskom č. 4 si skúšal točiť? Len tak "naprázdno" bez potvrdzovania stlačením. Ja mám iné rádio, staršie, na ktorom kurzor posúvať ide či už na rádiu, alebo na ovládaní pod volantom. Preto sa mi nechce veriť, že by sa na novšom rádiu nedali meniť stanice týmto spôsobom.
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe, Dynamique, 04/2010
Renault Megane II Grandtour 1,6 16V, Expression, 09/2003

rastos
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 22, 2017 23:26

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od rastos » ned črc 07, 2019 15:46

Otáčaním koliečka č. 4 prelaďujem stanice. Nie však iba prednastavené, ale všetky... Skúšal som už stláčať a otáčať všetko možné, aby sa kurzor posunul. Zatiaľ neúspešne :)
Ani ja som nechcel veriť, že by sa vo Fluenci nedali prelaďovať prednastavené stanice. Zvlášť keď v Thalii to mám. Nuž čo, výrobca občas prekvapí... :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů