Čo sa vám už pokazilo?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od soptik » ned srp 21, 2016 22:07

Pokud nenastane problém, tak by měly vydržet 2 desky na 1 kotouč. Min síla kotouče vpředu je 22 mm a vzadu 6,5 mm. Pokud nejsou na činné ploše vrypy, nehází-nekope tak nechat.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » pát srp 26, 2016 19:41

No a mne dnes zacalo vrzgat pri toceni volantom ked stojim - asi horne ulozenie PP tlmica :-( Je to zvuk gumy, ked tocim do oboch stran. Musim to este presnejsie preverit
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od kotasekh » sob srp 27, 2016 07:12

Muze to byt horni ulozeni, spodni kulovy cep nebo tyc rizeni. Vsecko jde zjistit ve dvou lidech za 5 minut, jeden toci a druhy saha na dily a hleda vibrace :).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » sob srp 27, 2016 09:28

Jo jo, moze to byt hocico. Vcera vecer som to na chvilu skumal, a ako na potvoru to bolo ticho, zato som vrzgot pocul od LZ kolesa :-) Ako ked je zatiahnuta rucna (co nebola) a clovek dviha/spusta auto na dvihaku, tiez to tak vrzga. Musim to poriadne preverit a presvedcit manzelku, aby zbehla so mnou k autu. Zato som ale pri toceni volantu, hlavne teda zmene smeru volantu citil ze mam aj volu v jednom z capov na tycke riadenia, sprevadzane to bolo aj slabym tuknutim. To auto ma za 3,5 roka viac trablov, ako mal M2 za 8 rokov :? A to som s M2 casto jazdieval fakt ze na podlahu, kdezto Flu si setrim. A pritom absolvujeme s Flu tie iste cesty ako s M2...no nic, snad sa na nieco z toho vztiahne ta 5-rocna "zaruka"...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » pon srp 29, 2016 20:12

Tak som to vyskumal viac, a vrzgot je skor kovovy ako horne ulozenie pruziny, ale deje sa to len za tepla. Asi to bude suvisiet s tym hornym ulozenim tlmica a mazivom v jeho lozisku. Ked krutim uplne pomaly volantom, zvuk sa ozve vzdy raz, a tak skokovo. Akoby za tepla, alebo teda po urcitom mnozstve hyybania volantom sa vytlacilo mazivo z toho loziska
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
elda
Experienced member
Příspěvky: 588
Registrován: pát lis 05, 2010 11:20
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od elda » pát zář 02, 2016 12:27

Dnes po 2 mesiacoch pri rannom starte 16 st.znova zarachotilo v motore...
Renault Fluence Privilege, 1,6 16V (110k), sivá platine D69,zadný spojler,tmavé fólie,dodaný 9.3.2011, 46600km

http://polda026.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » čtv zář 08, 2016 11:13

Rado77 píše:Tak som to vyskumal viac, a vrzgot je skor kovovy ako horne ulozenie pruziny, ale deje sa to len za tepla. Asi to bude suvisiet s tym hornym ulozenim tlmica a mazivom v jeho lozisku. Ked krutim uplne pomaly volantom, zvuk sa ozve vzdy raz, a tak skokovo. Akoby za tepla, alebo teda po urcitom mnozstve hyybania volantom sa vytlacilo mazivo z toho loziska
Tak len pre info ostatnym - v autorizaku identifikovali stratene mazivo z puzdra tycky stabika na pravej strane ako zdroj vrzgania. Ale haluz - pri preberani auta som to testoval, a trochu to este vrzgalo, ale len v krajnych polohach, a aj to nie vzdy. Tak sadol hlavny prijimaci clovek, poskusal predo mnou, a jemu to vobec nerobilo ! Opet klasicky zakon schvalnosti. Ale OK - povedal ze technik to pozrel cele (ulozeni etlmica, pruzinu). Potom som ale debatil priamo s technikom, a on ze "ani som ine nekukal, rovno jak som chytil za tycku stabika a zamykal v jej osi, vrzgalo to. Tak som ju hned vymenil za novu a na ine som ani nemusel pozerat". Ked sa to hlavny prijimaci technik dozvedel, povedal: "ja si to s nim vybavim, lebo mne tvrdil ze kukal vsetko" :-)

Nechal som celu vec tak, vobec som nemal cas, a uz vobec tam nechavat auto do dalsieho dna na dalsiu rozborku. Tak som navrhol ze pojazdim, a ked sa to znova bude opakovat, a pravidelne, alebo zvuk zosilnie, objednam sa znovu. Ja viem, mal som pravo im to "oplieskat o hlavu", ale fakt som nemal cas a auto potrebujeme denne. Takze este si obcas povrzne, ale iba nahodne a iba v koncovych polohach volantu. Inak vsetko fit, auto jazdi jak nove ;-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » ned zář 11, 2016 17:26

Byl by tu nekdo kdo dokaze vysoustruzit ty valecky do dveri, dnes jsem otviral zadni a to byly teda zvuky.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od septim » pon zář 12, 2016 10:12

Mne dnes 1.x prave predne zacali pukat, pritom vodicove ovela viac pouzivam a tam zatial nic...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » pon zář 12, 2016 10:16

Zajtra alebo pozajtra odveziem moje FLU 12/2015 1.6 16v do servisu, lebo sa mi už trochu nakopili veci ktoré chcem aby pozreli:

- odretý lak na oboch stranách nárazníka, presne na hranách doliehania krytu kufra
- volant pri rovnej jazde je trochu otočený doľava, prikúkam na to už dlho, všimol som si to niekedy po prezutí na letné, neviem či to môže byť geometriou
- spod auta ide sykavý zvuk (sss-sss-sss-sss :wink: ) na voľnobežné otáčky, vnútri pri zatvorených oknách to nie je počuť, inak ide auto dobre, žiadne kvílenie ani buchotanie

Asi im aj spomeniem hvízdanie vzduchu pri vodičových dverách, ale pochybujem že s tým niečo urobia, prekáža mi to ale najmenej, rovnako ako vŕzganie krytu palubného počítaču pri určitých teplotách (16-17 st.) :)

Tak uvidím čo na to povedia, nech sa trápia.
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od septim » pon zář 12, 2016 13:03

Držím palce ale inak každé auto má niečo, aj pri golfe chodí človek na reklamačky...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » pon zář 12, 2016 15:05

marco_7 píše:- volant pri rovnej jazde je trochu otočený doľava, prikúkam na to už dlho, všimol som si to niekedy po prezutí na letné, neviem či to môže byť geometriou
Toto im radsej nedavaj - jak raz rozbabru volant vs posilovac vs tyc riadenia, tie spoje, uz to nebude nikdy ono! Zacne to jednak vydavat pazvuky, dalej by mali vymenit srob na vystupnom 1000-hrane z posilovaca smerom na riadiacu tyc. To ked nespravia a nechaju povodny srob, moze tam vzniknut vola a moze to vydavat pazvuky, pukanie. Ten volant ako som uz priblizil v predoslej vete sa zosteluvava tak, ze sa hore odpoji tyc riadenia od posilovaca. Potom sa jemne pohne volantom, aby bol uplne v strede a tyc (za predpokladu ze aj kolesa su 100% rovno) sa nasadi na 1000-hran spet a dotiahne novym srobom. Ale oni nezistia, ci su kolesa 100% presne dopredu vytocene, tam staci milimetrik a zase bude volant krivo. Manual dovoluje posunutie volentu max o 1 zub, co je zrejme aj Tvoj pripad. Takze bud to nebudu riesit vobec, alebo budu, a:
A, rozmrdaju to este viac
B, napravia volant, ale pri jeho otacani (najme pri stojacom vozidle) sa zacnu ozyvat pazvuky

Ja mam v aute uz 3-ti posilovac, a tiez namontili volant o 1 zub dolava. Najprv som im to chcel vratit, ale potom som si to rozmyslel a bol som rad, ze aspon skoncili moje patalie s posilovacmi. Teraz mam volant trochu krivo, ale absolutne to pri jazde nevnimam
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » úte zář 13, 2016 13:05

U toho kufru, já mam zas celý vrsek zadniho narazniku odreny o viku kufru, protoze jak se auto hejbe pri jizde tak se ten naraznik zveda, zkousel jsem to i rukou, prisroubovany je, ale porad se da s trochou sily pristrcit zespodaz az k viku.... takze tam mam vydreny pruh skrabancu.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » pát zář 16, 2016 10:59

Tak auto tam dám až v stredu. Na krivý volat povedal príjmací technik že si ho zdvihnú a pozrú nápravu, geometriu a niečo v zmysle, že ak to bude vadnou súčiastkou (guľový čap?) reklamáciu by uznali okolo 5 tis. km a ale ja mám 14 tis. :roll: Geometria stojí 45 € keby som musel platiť. Ale neviem čo tam nájdu, volant mi do strany neťahá keď ho pustím.

Na krivý kufor nehovorili nič, že ho dajú dole, doštelujú a s odretým lakom niečo urobia.

Vraj mi niekto môže do auta buchnúť na parkovisku, posunúť nárazník tak aby ho odrala hrana kufru a ja si to vôbec nevšimnem. Pri kvalite laku na flu by som mal celý nárazník čierny na plast z takého buchnutia. Pritom ten kufor je na pohľad krivý už v porovnaní s dielmi karosérie, čo sú nad zadným nárazníkom a odratý je na oboch stranách (vľavo sú 2 oderky - na strane aj na spodku hrany). Takže je krivo namontovaný od výroby. Ale to by ma vôbec nenapadlo že mám na novom aute kontrolovať všetky diely karosérie, či lícujú :roll:

Keď uvidia malý odretý pás laku vľavo na nárazníku, čo som si spôsobil cúvaním a zaretušoval orig. sadou z renaultu, tak sa toho možno budú chcieť chytiť, ale snáď nepovedia že som škrabancom posunul celý kufor a navyše do rovnakej strany ako je škrabanec :)
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » pát zář 16, 2016 20:11

U mna zase zacal vrzgat pedal spojky, resp. spojkovy valec. Kvoli tomu istemu vrzganiu mi ho uz raz na zaruku menili za novy kus, ani nie pred 2 rokmi...a zase...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » čtv zář 22, 2016 13:50

Takže len zhrniem, že mi v záruke doštelovali kufor aby bol opticky rovno a aby neodieral nárazník. Odretý nárazník nelakovali, ale nehádal som sa s nimi.

Mimo záruky mi urobili geometriu za 44 € a nastavili volant rovno. Vraj keby som prišiel s tým do cca. 5 tis. KM, tak mi to urobia v záruke, ale takto im to vraj neuznajú a musí to zaplatiť zákazník. Domnievam sa, že volant bol zle nastavený od výroby tureckými súdruhmi a šteluje sa na nejakých tyčkách pri robení geometrie, lebo povedal, že geometriu musia nutne urobiť aby im softvér povolil nastaviť volant podľa nameranej hodnoty. Každopádne, volant už ide pri rovnej jazde rovno :)
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » čtv zář 22, 2016 13:57

Dobre ze to robili cez tycky riadenia/geometriu a nesahali na samotny posilovac ;-) Aspon to mas v cajchu
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Zefek » čtv zář 22, 2016 17:21

Napiš nám když tak tu zkušenost na http://servisy.rnews.cz/

Slovenských servisů tam moc hodnocených není.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Dareba
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: stř zář 14, 2016 19:53

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Dareba » stř říj 12, 2016 21:27

už jsem to málem uvařil, teď zase nejde zahřát. Min 15 km trvá než se zahřeje na provozní teplotu. Asi bude v háji termostat. Spojkový padál vrže a vrže
Fluence 1,6 16v 81kv facelit, LPG
86% mozku je kapalina. Škoda, že u většiny lidí brzdová.

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od septim » čtv říj 13, 2016 07:44

15 km je na diesel normal nie?
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » stř říj 26, 2016 14:56

Chlapi, tak ja neviem či som náročný, ale takéto veci som si všimol, jazdím často bez rádia, takže vnímam pazvuky:

- začal pukať spojkový pedál, konk. po zošliapnutí pár mm a vrátení to pukne, je to cítiť na nohe aj počuť pri stojacom aute. Spojka ešte po úplnom stlačení trochu zavŕzga.
- auto zostalo po zohriati na voľnobeh hlučnejšie, je počuť nejaké nepravidelné syčanie, ale len z vonku, vnútri je ticho
- do toho sa pridalo zvýšenie vibrovanie na voľnobeh ktoré cítiť na vodičovom mieste (volant, prístrojovka... ), ktoré som predtým necítil
- pri 4. prevodovom stupni ak idem nejakých 45 - 50 a snažím sa udržovať rýchlosť, mám pocit ako keby autom jemne trhalo, ak pridám, alebo uberiem, tak to prestane. Myslel som si že je cesta zlnená, ale robí to na rôznych úsekoch.
- hrkotanie na rozbitej ceste (betónka, alebo asfaltka bez povrchu) z ľavej strany pred vodičom, ktoré nie je štandardným hrkotaním celého auta...
- rezonovanie deklu palubného počítaču som písal už minule, v závislosti od okolitej teploty

Otec kupoval pred 10 rokmi Clio 3 a žiadne pazvuky, alebo hrkotanie, pukanie, či vybrovanie si vôbec nepamätám. Neviem či je to tým že bolo vyrobené vo Francúzsku precíznejšie, než FLU v Turecku?

Mám smolu, alebo som paranoidný? Má niekto takéto veci tiež? Všetko plánujem uviesť pri garančnej prehliadke za cca. 1 mesiac.
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » stř říj 26, 2016 16:29

Ahoj,

jasne, vsetko povedz na garancke

1, spojkovy pedal vrzganie - vymenili mi spojkovy valec na zaruku po cca 2 rokoch. Pomohlo to, ale za rok je to tu zase
2, neviem, moje je tiche po zohriati
3, vibrovanie na volnobeh teoreticky moze suvisiet s bodom 4, co by ukazovalo na obcas vynechavajucu cievku - malo pravdepodobne, ale moze sa stat
5, lava strana pred vodicom - vylupni krytku vyskoveho repraku na palubke, kuk ci tam je reprak. Ak nie -> kontrola kabliku k repraku ci nenaraza dakde
6, dekel palubaku mi nerezonuje, moze suvisiet s bodom 3 a tou cievkou, event. si lahol niektory silentblok motora, preto tie vibracie a pazvuky v interieri
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » stř říj 26, 2016 16:35

Dík za rady, čo z toho môžem urobiť je len pozrieť ten reprák.
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od septim » čtv říj 27, 2016 07:16

Vsetko je normalne. Ako mi povedali v sevise: Pane kupili ste si auto za 11,000, co cakate?
Sterace stiraji, klakson troubí... tak sa ide dalej.
Benzinova mapa je dost zle napisana, ked jazdim za studena na benzin robi to aj mne take vynechavanie, ked prepne na plyn ide ovela lepsie a plynulejsie. Takze podla mna vyrobca nevyladil soft.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » čtv říj 27, 2016 13:12

septim píše:Vsetko je normalne. Ako mi povedali v sevise: Pane kupili ste si auto za 11,000, co cakate?
Sterace stiraji, klakson troubí... tak sa ide dalej.
Benzinova mapa je dost zle napisana, ked jazdim za studena na benzin robi to aj mne take vynechavanie, ked prepne na plyn ide ovela lepsie a plynulejsie. Takze podla mna vyrobca nevyladil soft.
Po prebratí nového auta som za 2 dni počas ktorých pršalo prišiel, že stierače sú na nič, tvrdé a poskakujú, tak mi ich predajca vymenil za stierače z vystaveného auta, ktoré boli o trošičku lepšie :? Vedľa stojací predajca Dacie sa to snažil obrátiť na vtipnú situáciu, že on by si len kúpil nové niekde na pumpe a neriešil by to. Pripadalo mi to ako neuveriteľné, dnes je už normálne asi všetko :roll:

A zabudol som pridať k zoznamu ešte vôlu na pedály brzdy, cca. 0.5 cm do každej strany.
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů