Dazdovy senzor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Rado77 » stř čer 22, 2011 14:32

Ked kukas z vonkajsej strany na celne sklo, tak v strede uplne hore. Z vnutra je montovany svetelny aj dazdovy cez kryt spetneho zrkadla. Medzi sklom a senzormi musi este byt gelova podlozka - bez nej si to robi co chce, alebo nejde vobec. Takze rozhodne po vymene celneho skla kontrola funkcie svetelenho aj dazdoveho. Je to inak citlive na vseliake gebuziny v ostrekovaci ako "muchy a dochodcovia OFF" a podobne. Musi to byt vycistene a odmastene aby to fachalo ok
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
elda
Experienced member
Příspěvky: 588
Registrován: pát lis 05, 2010 11:20
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od elda » stř čer 22, 2011 20:04

Tak som sa bavil teraz s kamaratom ohladne dsazd.snzoru,ma R+Megan r.v.2010 a tiez mu to robi z nicoho nic,druhy kamos ma Nissan qashqai a robi mu to iste,dalej som sa rozpraval s kamosom co ma KIU a robi mu to iste,ohladsne plynoveho pedalu presuniem poznatky asi tam kde sme ich pisali
Renault Fluence Privilege, 1,6 16V (110k), sivá platine D69,zadný spojler,tmavé fólie,dodaný 9.3.2011, 46600km

http://polda026.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
elda
Experienced member
Příspěvky: 588
Registrován: pát lis 05, 2010 11:20
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od elda » stř čer 22, 2011 20:51

Rado77 píše:Mozno prave ta mastnota na tom...
Aka mastnota?Doteraz som sa nechytil senzoru a zrazu to zacalo samo strierat pocas horka a na krizovatke a potom pocas statia....
Renault Fluence Privilege, 1,6 16V (110k), sivá platine D69,zadný spojler,tmavé fólie,dodaný 9.3.2011, 46600km

http://polda026.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Rado77 » stř čer 22, 2011 22:39

OK, ked to blbne tak to blbne, nehadam sa. Len som chcel poukazat ci si nahdou nepouzil nejaky geblajz do ostrekovacov. Ja osobne ani dazdovy ani svetelny nemusim. Aj u mna si dazdovy robil co sa mu chcelo - sice iba za dazda blbol, ale zato tak, ze z nicoho nic sa rozmakal na plne pecky asi na pol minuty, a potom prestal, a zase cez sklo sa kukat nedalo a on si svina stoji....! No a ten svetelny - celorocne svietenie takze senzor je OFF
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Homelessbar
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: úte kvě 04, 2010 19:20

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Homelessbar » čtv čer 23, 2011 07:48

No nejspíš tam je mastnota, špína nebo šmouha, která lomí světelný paprsek a tak senzor vyhodnocuje, že je tam kapka, možná by pomohlo snížit citlivost nebo utřít okno

Uživatelský avatar
Sekino
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: stř lis 17, 2010 10:00

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Sekino » čtv čer 23, 2011 10:28

Homelessbar píše:No nejspíš tam je mastnota, špína nebo šmouha, která lomí světelný paprsek a tak senzor vyhodnocuje, že je tam kapka, možná by pomohlo snížit citlivost nebo utřít okno
kamarati moji, neni tam nic, a nepomoze tiez nic len servis, robi to na kazdom nastaveni, a stiera to podla intenzity, na najvacsej kvapke najcastejsie a na najmensej sem tam ale robi to len ked je vonku fakt horuco a auto muselo stat pred tym na priamom slnku. ak je chladnejsie alebo zamracene tak to nerobi /resp. celu zimu bez problemov.../

Myslim ze keby tam bola mastnota tak to robi vkuse, ci???
Renault Fluence 1,6 privilege, čierna Nacré, Monitor 17", Arkamys, STYLING PACK

pepoc
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 16, 2011 14:21

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od pepoc » ned črc 17, 2011 15:16

Mne začalo robiť presne to isté. Ak auto stojí na slnku, dažďový senzor z času na čas, spúšťa stierače. Okolie snímača som očistil, odmastil, pofúkal :lol: ale aj tak to nepomohlo.
Renault Fluence 1.5 dCi 78kW Exception červená tmavá

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Concionator » ned črc 17, 2011 18:06

U mne zatím v pohodě, ale třeba máte najeto víc než 10 000 km. Napadá někoho důvod? Že by se přehřívalo čidlo? Nebo je to střídáním ostrých stínů dopadajících na čidlo?
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
Sekino
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: stř lis 17, 2010 10:00

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Sekino » pon črc 18, 2011 15:44

bol som priamo len s tymto problemom v servise minuly tyzden, problem sa vyskytol aj RANO po ceste do servisu, auto som im tam nechal na preverenie, ze vraj im to ani raz nespravilo /bolo 2 dni po sebe okolo 35C, takze dam ruku, nohu aj krk na to ze mne by to spravilo :? /, neviem ci mam verit ci nie, lebo sprava sa to ozaj velmi nepravidelne.

Kazdopadne vymenili dazdovy senzor, odvtedy bez najmensich problemov!!! :lol: az musim niekedy rucne kontrolovat ci je zapnuty dazdovy senzor, lebo neverim vlastnym ociam 8)

PS: zacalo mi to robit pri menej ako 3tis. km, hned po zime
Concionator píše:U mne zatím v pohodě, ale třeba máte najeto víc než 10 000 km. Napadá někoho důvod? Že by se přehřívalo čidlo? Nebo je to střídáním ostrých stínů dopadajících na čidlo?
vysvetlenie som dostal zhruba take, ze ten senzor je upevneny v nejakej vazeline alebo take nieco, a ked to nieje upevnene 100% bez spiny a nejakej tej miniaturnej cistocky vazelinky tak sa to moze roztiect troska a lame potom inac svetlo, takze to vsetko vycistili upevnili nanovo a je to OK!
Renault Fluence 1,6 privilege, čierna Nacré, Monitor 17", Arkamys, STYLING PACK

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Concionator » pon črc 18, 2011 16:22

Aha! Děkuji za vysvětlení a blahopřeji k novém čidlu. Ať dobře slouží!
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

fatst
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 09, 2012 21:53

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od fatst » úte lis 06, 2012 06:50

Při přepínání automatiky dešťového senzoru z největší intenzity na nejmenší, jsem si nevšiml žádného rozdílu v rychlosti stírání. Obyčejně to mám na tu nejmenší intenzitu a vyhovuje mi to. Když jsem však chtěl zjistit, jak rychle by to stíralo na tu největší intenzitu a otočil kroužkem, zdálo se mi to stejné. Jaký je tam rozdíl? Je to znatelné na první pohled?
Renault Fluence 1.6 16V, Privilege, DRL + xenony (kombinace funkční na světelné čidlo), kontrola tlaku, zadní spoiler kufru, překvapivě automatické zavírání oken při zamknutí vozu, originální plastové madlo na zavírání kufru, bederní opěrka, Arkamys, tažné, černá metalíza, chybí schránka na brýle (nebyla z nějakého důvodu dodána, Renaul mi nabídl přemontování celé stropní desky nebo finanční kompenzaci, kterou jsem zvoli a koupil za ni GSM alarm do auta), autozásuvka v kufru.

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od Concionator » úte lis 06, 2012 10:57

Nejde ani tak o rychlost jako spíš o to, kdy už se stírání spustí. Rychlost je ovládána intenzitou deště a rychlostí jízdy.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od hamran » úte lis 06, 2012 12:02

presne tak ako pise Conci.
Troska teorie, ak dakoho zaujima ;) :
Cidlo co mas v nozicke upevnenia zrkadla je nalepene (pritlacene, takou kovovou sponou) na skle a medzi skloma samotnym snimacom je gelova priehladna hmota. Plocha snimania kvapiek je kruh o priemere cca 4,5 cm. Prva cast snimaca, VYSIELAC (umiestneny v strede toho kruhu) vysiela neviditelne svetelne ziarenie(infracervene), to pri suchom skle prechadza s vacsou ucinostou cez sklo a "straca" sa v priestore pred sklom. Ak prsi, tak kvapky, co dopadaju na sklo (alebo jemny film vody nad sklom v mieste snimaca) lame luc vysielany zo snimaca a urcita cast ziarenia dopada nazad na PRIJIMAC snimaca, tvoreny 6-timi infra tranzistormi so sosovkou nad fotocitlivou vrstvou. Elektronika podla prudu, prechadzajuceho po dopade Infra ziarenia tranzistormi, vyhodnoti intenzitu dazda. V Riadiacej jednotke Kabiny sa tieto informacie spracuju, este s k tomu pidruzi aj momentalna rychlost vozidla a ona sama "navoli" rychlost stierania...

AK zapnes Dazdovy senzor a oblejes sklo kyblom vody, mala by sa nastavit najvyssia rychlost stieracov... eventualne pomaly nad senzorom liat prud vody a stierace zacnu stierat , ako blaznive ;)

Tymi kvapockami an packe, len jemen doladujes rozhodovanie RJ kabiny, ze kedy ma hranicu rychleho a kedy pomaleho stierania, teda k celkovemu riadeniu (sila dazda, rychlost vozidla) este prispieva aj vodic svojim navolenim "kvapiek"...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

fatst
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 09, 2012 21:53

Re: Dazdovy senzor

Příspěvek od fatst » úte lis 06, 2012 18:04

Ufff, tak to bylo vyčerpávající a dle tvého popisu je asi funkce mého senzoru je zcela korektní. Díky za info.
Renault Fluence 1.6 16V, Privilege, DRL + xenony (kombinace funkční na světelné čidlo), kontrola tlaku, zadní spoiler kufru, překvapivě automatické zavírání oken při zamknutí vozu, originální plastové madlo na zavírání kufru, bederní opěrka, Arkamys, tažné, černá metalíza, chybí schránka na brýle (nebyla z nějakého důvodu dodána, Renaul mi nabídl přemontování celé stropní desky nebo finanční kompenzaci, kterou jsem zvoli a koupil za ni GSM alarm do auta), autozásuvka v kufru.

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů