Aerodynamický hluk

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Aerodynamický hluk

Příspěvek od hamran » čtv bře 10, 2011 16:46

No uz tu niekde vo vlakne bolo spominane, ze pri vyssich rychlostiach (asi od 60-70 km/h) pri vypnutom radiu pocut u kazdeho (teda myslim ze u kazdeho) Flu pocut take "hvizdanie" aerodinamicky hluk... (nieco ako ked fukate zboku do otvoru vo flasi)...
Mate s tim asi obdobne skusenosti, verim, nahodou nekto nezistil co by to mohlo sposobovat?, alebo popripade ze by to uz niekto aj odstranil?
Aj podla novinarskych recenzii je to asi vyrobna vada, alebo dizajnersky nepodarok, kedze karoserie sedan maju povacsinou najmensi sucinetiel odporu vzduchu Cx a tym sa aj predpoklada eliminacia nejakych rusivych zvukov od obtekajuceho vzduchu.

Niektori novinari to pripisovali velkym spatnym zrkadlam, ale ak za jazdy sklopim spataky elektricky, tak ten zvuk sa nestrati a ani nijak nezmeni, cakal by som aspon zmenu intenzity, alebo vysky tonu...
Naposledy upravil(a) hamran dne čtv bře 10, 2011 21:10, celkem upraveno 1 x.
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od Rado77 » čtv bře 10, 2011 17:17

Je to skutocne aerodynam povodu? Lebo ked to tak vezmem tak fukanie do flase pripomina aj zvuk tych posahanych prevodoviek :lol: Ide mi len o to, ci to robi aj keby si vyradil rychlost, resp. stlacil a drzal spojku, tak ci to aj vtedy pocut...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od hamran » čtv bře 10, 2011 17:29

Nuz Rado, je to aerodinamicky hluk, mozno to prirovnanie k flasi bolo trosku prestrelene... ale je to od fukotu okolo kasne..niekde okolo predneho skla, alebo mozno ten previs prednej kapoty, kde su schovane stierace (na MII to tak nemame, ale asi si uz videl MIII a asi aj FLU a tam su koli bezpecnosti chodcov, uz stierace schovane pod prednou kapotou).

Verim ze sem napisu aj iny Fluentaci a podelia sa o tento "fenomen" na Flu.
Zvuk tej prevodovky je uplne iny, skor je to take, ak si si vypocul publikovane videa, ako bolo n aKarosach,ked brzdili motorom dole kopcom, a tento zvuk je take svistave hvizdanie...
Tazko to slovne pomenovat.

nie je to az take vtierave do usi ako hukot prevodovky, ale pri vypnutom radiu je to pocutelne...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
bubuk
Junior member
Příspěvky: 144
Registrován: úte úno 24, 2009 18:26

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od bubuk » čtv bře 10, 2011 17:52

hamran píše:Nuz Rado, je to aerodinamicky hluk, mozno to prirovnanie k flasi bolo trosku prestrelene... ale je to od fukotu okolo kasne..niekde okolo predneho skla, alebo mozno ten previs prednej kapoty, kde su schovane stierace (na MII to tak nemame, ale asi si uz videl MIII a asi aj FLU a tam su koli bezpecnosti chodcov, uz stierace schovane pod prednou kapotou).

Verim ze sem napisu aj iny Fluentaci a podelia sa o tento "fenomen" na Flu.
Zvuk tej prevodovky je uplne iny, skor je to take, ak si si vypocul publikovane videa, ako bolo n aKarosach,ked brzdili motorom dole kopcom, a tento zvuk je take svistave hvizdanie...
Tazko to slovne pomenovat.

nie je to az take vtierave do usi ako hukot prevodovky, ale pri vypnutom radiu je to pocutelne...
pridávam sa -"fenomen " je u mna zretelne počuť , a registrujem ho od prvého dňa ..a doteraz..
Fluence Exception 1,5 dci 105 k , eclipse , 17" Monitor
http://bbubuk.rajce.idnes.cz/flu/

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od makkynka » čtv bře 10, 2011 19:42

Mě nějak nepřipadá že by mi to nějak hučelo, ale před tim jsem měl jen 20 let starou toyotu carinu 1.6 takže todle je pro mě luksus.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od Concionator » čtv bře 10, 2011 19:52

Také nemohu rušící hučení potvrdit.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od Concionator » čtv bře 10, 2011 19:54

Malá prosba na autora tohoto vlákna. Je-li to možné, dalo by se ještě sáhnout do názvu vlákna a přepsat to na "Aerodynamický hluk"? To -i- přímo bodá do očí... :) Děkuji!
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Vladis5489
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 06, 2010 16:02
Bydliště: Malacky

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od Vladis5489 » čtv bře 10, 2011 20:08

Viem presne co myslis , mal som tiez tento problem , raz to hvizdalo a potom zas nie. To hvizdanie vychadzalo niekde okolo ramu okna prednych dveri .Problem som vyriesil jednoducho - Deflektory na predne (aj zadne) okna . Vyzera to super a uz to ani nepiplo Za 30eur kupis na nete sadu prednych +zadnych nahodis a mas pokoj

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od Rado77 » čtv bře 10, 2011 20:55

Ja som toto riesil prave v okoli prednych okien na starom aute, a tiez pomohli nakoniec deflektory :) Mne to ale zacalo robit az po havarii ked vyrovnavali kasnu. Ak tento zvuk ale ide akoby spod celneho skla, tam kde su stierace... To sa fakt tazko identifikuje, a este tazsie odstranuje. Da sa aj take ze prelepit lepiacou paskou spoj predny stlpik/dvere a tak jazdit. Ak to bude nadalej, tak to ramom dveri nejde
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Aerodinamicky hluk

Příspěvek od hamran » čtv bře 10, 2011 21:12

Concionator píše:Malá prosba na autora tohoto vlákna. Je-li to možné, dalo by se ještě sáhnout do názvu vlákna a přepsat to na "Aerodynamický hluk"? To -i- přímo bodá do očí... :) Děkuji!

Vase prianie je mi rozkazom :) ..ospravedlnujem sa za hrubku..pisal som to narychlo.
Ale uz som to napravil :)
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od hamran » čtv bře 10, 2011 21:27

Tak som sa teraz vecer bol trosku previest s autom a poskusal som vsakovake veci:), hlavne preto, ze dnes mozno napadol posledny sneh tejto zimy, tak som to chcel odskusat.

Nuz mam aj foto, tak ich sem dam aj s komentarom:

1. oblepil som predne okno krepovanou papierovou paskou, vsetky medzierky v okoli predneho skla som tym zakryl, NEPOMOHLO
Obrázek

2. Vyplnil som priestor okolo stieracov snehom, NEPOMOHLO
Obrázek

3. zalepil som "schodik" medzi bocnymi oknami a plastom pri zrkadlach, spravil som pozvolny prechod, viac aerodynamickejsi, NEPOMOHLO
Obrázek

4. nakoniec som odmontoval aj antenu pre istotu, NEPOMOHLO
Obrázek

Nuz vsetky tieto moje operacie neviedli k zdarnemu koncu...

Tak mozno riesenim budu tie deflektory :).

Ak by som Ta mohol poprosit Vladis5489, a teda chcelo by sa Ti to vyskusat, ze by si po ceste niekde demontoval na chvilku tie Tvoje deflektory a zistil ci to hvizdi, a potom zasek dal nazad a ci to prestalo hvizdat (aj pri akych rychlostiahc:) ).

ak mozes hod link na e-shop, kde si to zohnal...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od makkynka » ned bře 13, 2011 17:28

Tak me napadlo, nemůže to být na přední masce jak je otvor pro chlazenímotoru? Jsou tam mřížky a ty by mohli hučet jak tamtím ouszkým prostorem proudí vzduch k motoru.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od hamran » ned bře 13, 2011 18:15

No az by Vladis5489, bol niekedy ochotny spravit pr eNas ostatnych tenpokus o ktorom som pisal vyssie, tak by sme si boli na istom , ze deflektory to odstrania a teda je to svistanim popri oknach. I ked v porovnani s mojou MII su tie okna lepsie "upravene" voci nejakym piskotom od obtek. vzduchu
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Vladis5489
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 06, 2010 16:02
Bydliště: Malacky

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Vladis5489 » ned bře 13, 2011 23:12

Noo je sice pekne ze si sa pohral z lepiacou paskou ale ten hvizdavy zvuk ide len od tych bocnych okien . Mne to robilo hlavne pri silnejsom bocnom vetre a ked vedla mna preslo protiiduce auto a to pri rychlosti asi od 60, a jak som tam dal tie deflektory tak odvtedy nic , takze test netreba

tu je ten link http://tuning-autodoplnky.0905.sk/defle ... p2754.html

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od hamran » ned bře 13, 2011 23:53

OK Vladis... verime, verime. V podstate som uz rozhodnuty si zadovazit tie deflektory...

No to "pohranie sa" som prevadzal este pred tym kym som sa od teba dozvedel o tom ze deflektory tomu pomozu.
Potom dam vediet ze ci uz je "vietor ticho" :).
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Mirek265
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 03, 2011 21:11

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Mirek265 » čtv úno 09, 2012 22:07

zdravím, odvčera mám taky Flu a to pískání bylo první z věcí, která mne na autě negativně překvapila. Dal jsem si cestu Mělník-Liberec a zpátky, Conciho jsem nepotkal, a protoze jsem jel primo od prodejce, držel jsem otáčky pod 3.000. Tj při rychlostech 85 až 95 km/h to pískalo tak, že jsem to slyšel i přes radio a vypnul jsem ho abych se přesvědčil, žě mne sluch neklame. Je divné, že to někomu nedělá, sakra. Jinak to radio opravdu nic moc, ta stará fabka snad hrála s tím Hyundiem za 990 Kč lépe, a co mě štve, že dost často to radio na zlomek sekundy vynechá, dělalo to včera v Liberci i dnes v Praze. Jinak tedy to nedramatizuju, takovej kočár za takový peníze proste nějaký mouchy mit musi :).
Jinak prvni pozitivni překvapení hned na prodejně, přestože jsem se pro auto rozhodl před čtvrt rokem, očumoval ho ve třech salonech, v listopadu jsem ho objednal, tak když jsem vešel včera do salonu a viděl to moje auto, tak mi připadalo obrovský, a připadá mi tak stále. Bezklíčkový zapalování je super, a rozsvícení spodnich světel na dveřích po vypnutí motoru působi na tom béžovém inteieru absolutně luxusně...
Mirek
PS: ten Arkamis jsem si měl připlatit :) i když je to darda neomluvitelná a nezdůvodnitelná, příplatek nesmyslnej....
2/2012 Fluence Privilege 1.6, šedá Eclipse

Uživatelský avatar
Sekino
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: stř lis 17, 2010 10:00

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Sekino » pát bře 02, 2012 16:28

Mirek265 píše:zdravím, odvčera mám taky Flu a to pískání bylo první z věcí, která mne na autě negativně překvapila. Dal jsem si cestu Mělník-Liberec a zpátky, Conciho jsem nepotkal, a protoze jsem jel primo od prodejce, držel jsem otáčky pod 3.000. Tj při rychlostech 85 až 95 km/h to pískalo tak, že jsem to slyšel i přes radio a vypnul jsem ho abych se přesvědčil, žě mne sluch neklame. Je divné, že to někomu nedělá, sakra. Jinak to radio opravdu nic moc, ta stará fabka snad hrála s tím Hyundiem za 990 Kč lépe, a co mě štve, že dost často to radio na zlomek sekundy vynechá, dělalo to včera v Liberci i dnes v Praze. Jinak tedy to nedramatizuju, takovej kočár za takový peníze proste nějaký mouchy mit musi :).
Jinak prvni pozitivni překvapení hned na prodejně, přestože jsem se pro auto rozhodl před čtvrt rokem, očumoval ho ve třech salonech, v listopadu jsem ho objednal, tak když jsem vešel včera do salonu a viděl to moje auto, tak mi připadalo obrovský, a připadá mi tak stále. Bezklíčkový zapalování je super, a rozsvícení spodnich světel na dveřích po vypnutí motoru působi na tom béžovém inteieru absolutně luxusně...
Mirek
PS: ten Arkamis jsem si měl připlatit :) i když je to darda neomluvitelná a nezdůvodnitelná, příplatek nesmyslnej....
ja ten hluk nepocujem, snad len na dialnici nad 130. Mam Arkamys, hraje tak snesitelne, priemerne, vzdy som sedel len vo Fluenci s Arkamysom, neviem si predstavit ako hraje standardne radio, ale musi to byt chabe, pretoze aj od toho Arkamysu som cakal ovela viac, ale je to znesitelne ked sa to nedava az prilis nahlas. Nad uroven zvuku 22 uz nestihaju BASY :(

Arkamys mal byt standard, BOSE za priplatok, tak ako je to v LAGUNE.
Renault Fluence 1,6 privilege, čierna Nacré, Monitor 17", Arkamys, STYLING PACK

Mirrae
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 05, 2011 15:31
Bydliště: Mělnicko

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Mirrae » ned bře 11, 2012 08:59

Vůz mám krátce a zvuk podobný meluzíně v komíně slyším vždy v rychlosti nad cca 70 km/h. Zvuk jde skutečně někde od boku řidiče, nevím zda okolí okna, nebo zrcátka, zkrátka to tam pěkně sviští, jako střešní okno u Felicie :-)

Myslím, že to bude důvod k náštěvě servisu ....
Renault Megane III Grandtour, 1.5DCi, Eclipse

Mirrae
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 05, 2011 15:31
Bydliště: Mělnicko

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Mirrae » čtv dub 05, 2012 17:06

Tak jsem dnes byl v servisu.

Byl jsem tam jednak s aerodynamickým hlukem, ale také s tím, že mi na zadním okně nevyhřívá několik horních vyhřívacích pruhů a také s tím, že se mi zdá převodovka poněkud tuhá, hlavně při zařazení revers.

Po 5 hodinách mi zavolali, ať si pro vůz přijedu.

Sdělili mi, že na daný hluk si stěžuje vícero majitelů Fluenců, ale prý se u nikoho nepřišli na to, co by to mohlo dělat, ale že oni s mým vozem nic takového nezaznemanali. Mám s tím ještě jezdit pár měsíců, nemám se údajně ničeho bát, že je to v záruce a reklamovat se to dá vždy.

Převodovka je údajně sice trošku tužší, ale prý je to v obligu se záručními podmínkami, může to dělat taktéž instalovaný Defend Lock, to oni ale prý neřeší, to se musím obrátit na společnost Defend Lock.

Co se týče možné poruchy vyhřívání skla mne opět setřeli. Několik horních pruhů, co vypadají jako vyhřívací nejsou vyhřívací, ale je to podpora signálu rádia, která pouze pomáhá posílit anténí signál, taktéž se nejedná o vadu.

Takže najezdili něco přes 20 km a můj primární problém ohledně hluku ve voze nebyl vyřešen :-(



Budu s tím ještě jezdit a pak jim to tam šoupnu, když to nepřejde, řeknu, že v popise vozu není a daném možném problému zmínka a ať to vyřeší třeba instalováním okenních ofuků na své náklady.
Renault Megane III Grandtour, 1.5DCi, Eclipse

Vladis5489
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 06, 2010 16:02
Bydliště: Malacky

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Vladis5489 » čtv dub 05, 2012 19:27

Ked vam to zacne hvizdat tak staci ked stiahnete vodicove okno dole o cca 0,5cm

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Concionator » čtv dub 05, 2012 19:34

S těmi proužky na zadním skle už se to tu mnohokrát řešilo... stačilo se optat. ;) Rádio má díky tomu velmi dobrý příjem.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
Sekino
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: stř lis 17, 2010 10:00

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Sekino » úte dub 10, 2012 14:27

Concionator píše:S těmi proužky na zadním skle už se to tu mnohokrát řešilo... stačilo se optat. ;) Rádio má díky tomu velmi dobrý příjem.
dokonca aj bez anteny, ja som ju odmontoval a dal tam zapadku :) ostala mi tam len GPS plutvicka
prakticke najma v autoumyvarke 8)
Renault Fluence 1,6 privilege, čierna Nacré, Monitor 17", Arkamys, STYLING PACK

contrass
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 08, 2011 09:59
Bydliště: Zlín

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od contrass » úte dub 24, 2012 00:16

Zdravím, asi před dvěma týdny jsem tu četl o problémech s aerodynamickým hlukem a říkal jsem si, že mám štěstí, že mně to nedělá...
ale asi po 750 najetých km ( auto jsem kupoval 2.4.)to začalo dělat i mě, přesně jak tu bylo zmiňované při rychlosti mezi 60 - 80 km/h.Ten pískot (meluzína) u mě vychází buď z otvoru pro odmlžování bočního okna nebo z bočního větrcího otvoru na straně spolujezdce ( u řidiče nic). Má to takové grády, že to přehlučí i rádio. Zkoušel jsem ten otvor zatáhnout nebo pohnout s mřížkou a nic.Až pojedu okolo autosalonu tak se na to musím zeptat. Mimochodem vyřešil to už někdo z vás ? :?:

Mirrae
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 05, 2011 15:31
Bydliště: Mělnicko

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od Mirrae » úte dub 24, 2012 17:25

Já zatím ne e ....
Renault Megane III Grandtour, 1.5DCi, Eclipse

contrass
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 08, 2011 09:59
Bydliště: Zlín

Re: Aerodynamický hluk

Příspěvek od contrass » pát dub 27, 2012 08:36

Problém vyřešen, všiml jsem si, že u spolujezdce nebylo okno dojeté až nadoraz, chyběly cca 3 mm, opticky to nebylo skoro vidět. Teď už nic nehvízdá...zaklepat na dřevo... :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů