FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Concionator » čtv kvě 09, 2013 14:21

* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od exFF » čtv kvě 09, 2013 19:32

V tomto testu http://www.autopruvodce.cz/testy/renaul ... _dynamique
Příjemný je rovněž komfort odpružení, přitom v zatáčkách není auto nejisté, na vrchol oblouku míří nadšeně s dobrou přilnavostí na přední nápravě a hravou zádí.

Je vidět různorodost testerů, ale stejně tak je různorodá skupina řidičů, každý má jiné požadavky a styl jízdy.
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

hnup
Junior member
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2012 15:56
Bydliště: BB

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od hnup » stř kvě 15, 2013 21:16

No som zvedavý, ako ten podvozok zhodnotíš Ty ako focusák. Ja som spokojný akurát v meste na rozbitých cestách (a že sú teraz fest rozbité). Mimo mesto a na diaľnici ... hmmm, slušne povedané, nič moc.
Nekameňujte ma za názor.
Fluence Techno Feel 1,6 82kW, 12/2012, biela Glacier
Obrázek

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od exFF » stř kvě 15, 2013 21:37

http://www.youtube.com/watch?v=-uj4P9MA9AY sice v Ruštině, ale asi nejlepší video na detaily a také vedle sebe mají postavené před a po FL.
hnup píše:No som zvedavý, ako ten podvozok zhodnotíš Ty
Uvidíme, už se to blíží... Termín za měsíc, ale dle fora, to bývá i o 2,3 týdny dříve :rolling:
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

hnup
Junior member
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2012 15:56
Bydliště: BB

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od hnup » stř kvě 15, 2013 22:47

Prečo má ten ruský Flu (aj po facelifte) tie čierne srandy na streche??
Fluence Techno Feel 1,6 82kW, 12/2012, biela Glacier
Obrázek

Uživatelský avatar
lajos88
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 30, 2013 13:59
Bydliště: Košice

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od lajos88 » čtv kvě 16, 2013 15:45

hnup píše:No som zvedavý, ako ten podvozok zhodnotíš Ty ako focusák. Ja som spokojný akurát v meste na rozbitých cestách (a že sú teraz fest rozbité). Mimo mesto a na diaľnici ... hmmm, slušne povedané, nič moc.
Nekameňujte ma za názor.
Focus má jednoznačne lepší podvozok, na ňom som sa nebál vpáliť aj 100 do zákruty a vedel som, že aj bez ESP podrží a perfektne udrží stopu.
FLU pri tej istej zákrute už v 90 "odskakuje" zadok a pracuje ESP a mám taký neistý pocit, že nie úplne ovládam auto. ESP pomôže a udrží stopu, ale ten pocit je úplne iný. Tak som pekne zvolnil a užívam si pohodlie a nie športovú jazdu :).
Renault Fluence 1.6 16V 84kW Limited (8/2016), hneda Cafe, Obrázek
Renault Fluence 1.6 16V 82kW Technofeel (12/2012), modra Prusse, Obrázek - predane (radost bola jazdit :) )
Ford Focus Kombi 1.8 TDCi 74kW (11/2003), siva metaliza, 155000km - predane (slzi mi za nim oko)

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od exFF » pon kvě 20, 2013 18:51

http://www.auto.cz/srovnani-renault-flu ... id-2-74553 pekne tam recenzenty tepou v diskusi :D Ja si to dám naživo. Dneska kolega hlásil, že šéf (nebo spíš kolega, firmu prodal, šel do důchodu a pak se vrátil na pracovní poměr) si objednal Rapida TDI Fresh Elegance v metle za nakych 420 000 Kč (doteď jezdil OII 2006 TDI 66kW tuším). No bude to čurina, jestli moje 1.5 dCi Dynamique za 335 000 Kč bude sloužit a jezdit lépe :)
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

Uživatelský avatar
Hounddog
Senior member
Příspěvky: 1935
Registrován: pát úno 22, 2008 14:14
Bydliště: Bratislava

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Hounddog » pon kvě 20, 2013 21:33

Prvé miesto? :D toto su naše objektívne recenzie.
vo vela prispevkoch ospevuje FLU a na zaver ma Rapid prve miesto.
Nechcem hejtovať....Ale rapid Nikdy!
-Je krasne mať v roku 2013 nadrž odomykanu a zamykanu klúčom,
-Alebo nadherne 17" ALu s bubnovými brzdami vzadu jak na 105ke.
-je krásne mať tam škrabku na lad, ke´d sa veko nadrže neda zamknuť- behom týždňa je škrabka v <>.
-Alebo domyslene elektricke ovaladanie okien. Z miesta vodiča sa nedaju ovladať zadne dvere.
-Plasty na rqapide by som skor nazval natretými plechmi ako plastami
-a bonboník je motor 1,2 16v a Cena :D
neviem prečo ale toto si škodovka dovoli len na SVK a v CZE a my im ešte velmi vela veci prepáčime. :(
Velmi dobra videorecenzia na rapid http://www.youtube.com/watch?v=XJXm0bRdzX8
Lada 1500s-OHC (1978) 57KW-->
Renault Thalia RN 1.4 8v (2001)-55KW-->
Renault Fluence Exception 1.6 16v (2010)- 81 KW 94 000 km, Mercedes E-klasse 220CDi Elegance (110KW) W211 (2004)
DRIVE THE CHANGE
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
lajos88
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 30, 2013 13:59
Bydliště: Košice

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od lajos88 » pon kvě 20, 2013 22:28

Sa mi páči tá reklama na Rapid, kde chlapík pripravuje oslavu dcére a rozpráva ako chcel pohodlné rodinné auto čo veľa odvezie .... Akurát mi tam na záver chýba dovetok: "A potom som si ja cvok kúpil Rapid"
Renault Fluence 1.6 16V 84kW Limited (8/2016), hneda Cafe, Obrázek
Renault Fluence 1.6 16V 82kW Technofeel (12/2012), modra Prusse, Obrázek - predane (radost bola jazdit :) )
Ford Focus Kombi 1.8 TDCi 74kW (11/2003), siva metaliza, 155000km - predane (slzi mi za nim oko)

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od exFF » úte kvě 28, 2013 21:26

od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Gil » stř čer 19, 2013 15:18

Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od exFF » stř čer 19, 2013 17:28

Pešek jak čort, takovýhle se spravují, nebo to jde na náhradní díly?

Jinak ad hornější otázka na podvozek. Po 700 km (týden) s ní nemám problém. To co jsem jezdil Focusem 90kmh dám i s Fluencí. Asi tolik nezávodím do zatáček. Leda, že je to trošku houpavější, ale za to krásně se jezdí po hnus cestách co jich je všude dost.

Auto je supr, prostě o 10 let mladší vůz. Hlavně Dynamique výbava je dostačující. Automatická klíma, na to se lehce zvyká, tempomat též.

Jediné s čím bojuji je rádio, při otevření dveří by se nemusel vypínat a ovládáním pod volantem se mi nepodařilo volat kontakt z mobilu, musím na rádiu. Taktéž už jsem měl nacvakaných 5 stanic do paměti pod čísla a teď je to nějak překopané (edit - FM1, FM2 řešení).
Naposledy upravil(a) exFF dne stř čer 19, 2013 18:41, celkem upraveno 1 x.
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od mudr.hematolog » stř čer 19, 2013 18:28

lajos88 píše:Sa mi páči tá reklama na Rapid, kde chlapík pripravuje oslavu dcére a rozpráva ako chcel pohodlné rodinné auto čo veľa odvezie .... Akurát mi tam na záver chýba dovetok: "A potom som si ja cvok kúpil Rapid"
Priznaj sa, ze sa Ti z tej reklamy najviac paci dcera :mrgreen: :twisted:
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

Uživatelský avatar
lajos88
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 30, 2013 13:59
Bydliště: Košice

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od lajos88 » čtv čer 20, 2013 10:00

mudr.hematolog píše: Priznaj sa, ze sa Ti z tej reklamy najviac paci dcera :mrgreen: :twisted:
Ako si uhádol? :D
Renault Fluence 1.6 16V 84kW Limited (8/2016), hneda Cafe, Obrázek
Renault Fluence 1.6 16V 82kW Technofeel (12/2012), modra Prusse, Obrázek - predane (radost bola jazdit :) )
Ford Focus Kombi 1.8 TDCi 74kW (11/2003), siva metaliza, 155000km - predane (slzi mi za nim oko)

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od exFF » pát črc 04, 2014 10:33

Recenze Fluence x Rapid http://www.autoweb.cz/skoda-rapid-1-2-t ... 10-k-2014/
Samozřejmě Škoda nejlepší jako vždy...
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od wali.el » pát črc 04, 2014 13:57

tak ono koncern bude vždy lepsi. hlavne pouziva lepsi materiály a dba trochu na pohodli a na vysledny efekt a pocit.. také je cena vetsinou nekde uplne jinde..

Uživatelský avatar
lajos88
Advanced member
Příspěvky: 330
Registrován: stř led 30, 2013 13:59
Bydliště: Košice

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od lajos88 » pát črc 04, 2014 14:12

Tak ja neviem, ale co sa týka pohodlia a ergonomiky ovládania sa koncern na Renault nechytá, aj v Megane I, aj teraz vo FLU som sa cítil pohodlne a všetko ovládanie pekne poruke, ovládanie rádia pod volantom perfektné, napr. na to čo je vo Forde som si nezvykol a rádio som ovládal rovno na paneli, ono totiž vo Forde je na ľavej strane (vraj preto aby sa nezaťažovala ruka, ktorá radí :) ) a mne to vôbec nesedelo
Ale máš pravdu, tá cena je úplne niekde inde, nechápem, že si niekto ešte tie predražené koncerny kupuje :)
Renault Fluence 1.6 16V 84kW Limited (8/2016), hneda Cafe, Obrázek
Renault Fluence 1.6 16V 82kW Technofeel (12/2012), modra Prusse, Obrázek - predane (radost bola jazdit :) )
Ford Focus Kombi 1.8 TDCi 74kW (11/2003), siva metaliza, 155000km - predane (slzi mi za nim oko)

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Fluence v mediach - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od wali.el » pát črc 04, 2014 15:36

s tim nemohu souhlasit. koncernu jsem mel nekolik a nelze na to rict jedine spatne slovo. když se o to clovek stara jak ma tak bez problemu.. ano.. kazdy model ma sve mouchy ale otom pohodli a kvalitu materialu (hlavne interier) tam vede jednoznacne koncern.. bohužel ale ta cena často lidi donuti sahnout po necem jinem a levnejsim. když jsem chtěl passata nebo superba ve stejne vybave jako mam na meganu tak jsem ses cenou dostal přes 1,1m .. oktavka to same. rencek mi prisel jako dobry kompromis.. cena/vybava.. ale taky stim uplne smireny nejsem :-D to myslim jde poznat ze jsem stále naklonen k jinym znackam :-D ale co uz.. finance v dnesni době rozhoduji no :-D

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Rado77 » pon črc 07, 2014 09:09

Premiestnujem sem, kedze sa vlakno tyka recenzii. Chcem napisat taku kratsiu recenziu trochu inak, ako to byva bezne v "syntetickych testoch" magazinov, kde si do auta moderator na chvilu sadne, a odpise auto kvoli chybajucej schranke na okuliare, alebo ze skrabka na lad nie je vo dvierkach od nadrze. Prikladam nejake tie fotky, co som zatial porobil. Dizajnom sa nezaoberam, toho je na webe hodne. Zaoberam sa ale technickou strankou vozidla. Za seba opisem motor K4M 1,6 16V, s plnym oznacenim ako aj doklada stitok motora K4M 838:
Obrázek
Motor a prevodovka. Co je dobre je to, ze Renault zobral stary rokmi zabehany atmosfericky motor K4M pouzivany od 2002 v dvojkovych radach Renaultov, a mierne ho upravil. Predtym pouzival 5-stupnovu prevodovku JH3, ktora pri 130km/h tocila 4000rpm, teraz tato prevodovka toci cca 3800rpm (pri modeloch pred-faceliftom). Tu ale hrozi povestne kvilenie prevodovky za urcitych podmienok a v urcitych rpm. Verzie po-facelifte maju zase povodnu prevodovku (zrejme iba zmena diferencialu na povodny) a pri 130km/h tocia opet cca 4000rpm. Ze bola prevodovka modifikovana oproti povodnej JH3 je viditelne na jej zmenenom tvare obalu. Renault dalej zmenil dalsich par drobnosti, ako napr. hlavny silentblok motora:
Obrázek

Obrázek
a dalej zmenil riesenie elektriky v oblasti baterie. Bateria je od vyroby original Renault 50Ah:
Obrázek
a tiez presunul hlavne poistky, ktore boli priamo na baterii, za bateriu do separatnej krabicky:
Obrázek
Taktiez RJ vstrekovania je teraz pristupnejsia, je namontovana z prednej strany krytu baterie:
Obrázek

Co sa tyka VVT systemu, Renault stale pouziva presuvnik vacky sacich ventilov tretej generacie. V Megane2 mam tento presuvnik uz niekolko rokov a zatial bez problemu. Pohlad na celkovy motorovy priestor:
Obrázek
Co sa vykonu motora tyka, viem ho porovnat s motorom 1,6 z Megane2. Kedze je Fluence o cca 100kg tazsi, motor trochu slabsie zatlaca do sedacky pri akceleracii. Celkovo je to ale prijemny motor s dostatocnym vykonom, ktory vodica zatlaca do sedacky kontinualne pocas celeho spektra otacok. Reakcia na plyn sa mi zda mierne vlaznejsia, ako tomu bolo pri Megane2. Motor je ale na druhu stranu tichsi. V Megane2 mal motor basovy zvuk, ktory stupal adekvatne zvysujucim sa rpm. Vo Fluence je motor spociatku uplne tichy, pri 2500rpm sa zacina zvuk prebudzat, ale je skor vyssieho tonu a mierne plastovo-zrnity. Napriek tomu je ale tichsi, ako tomu bolo v Megane2. K motoru snad este tolko, ze na volnobehu motor v interieri ani nepocut, ani necitit vo vibraciach, ze by vobec bezal. Co ale stoji za zmienku je zvlastna prax priamo vo vyrobe, kedy aj uplne nove auta mozu mat zasvinene veko ventilov od oleja, co je sposobene preliatim oleja nad rysku MAX, ktoreho prebytok je nasledne pri prvom starte a zvyseni otacok motora vytlaceny cez odlucovac oleja do sacieho potrubia (kde sa spali vo valcoch) a ciastocne presiakne cez O-ring tesnenie medzi sacim potrubim a odlucovacom oleja a vyleje sa na veko ventilov. Jedna sa ale o neskodny jav a v zasade ide len o kozmeticku vadu. Ze si to clovek moze vsimnut hned je fakt, ze sa trosku setrilo, a napriklad Fluence 1,6 nema plastovy kryt motora, ktory bezne benzinove jednotky mavali. Kapota - nema zospodu odhlucnovaciu deku:
Obrázek
Ale, ani Megane2 ju nemal, a po jej dorobeni sa aj tak vobec nic neutlmilo. Kapota je prekvapivo dost tazka. Tesne nad kapotou sa zastavime u odtokov vody. Znamy problem bol s Megane2 a upchavajucimi sa odtokmi vody, kde sa voda zadrzala v priestore pod plastom stieracov, nasledne sa preliala cez nasavaci otvor vzduchu do kabiny a zaliala koberec spolujazdca. Flunece ma oproti Megane2 styri male dierky na primarny odtok vody:
Obrázek
Tie dierky su ozaj male, co je na jednej strane dobre, ze nebudu nizsie pod stierace padat listy, ktore by nasledne upchali odtokove hadice, ani nebudu nasate ventilatorom a skoncili by dole nalepene na pelovom filtri, ale na druhej strane sa mozu lahsie upchat bordelom zo stromov a blatom. Uz sa mi aj jedna dierka pod jednym stieracom upchala a nasiel som tam vcelku vysoke jazierko. Nastastie na to Renault asi myslel, a stupajuca voda by kludne mohla odtiect popri ramenach stieracov, kde su gumove tesnenia:
Obrázek
To sa tyka ale iba lavej strany, kde je stierac. Na strane druhej je situacia horsia, lebo tam stierac nie je. Staci jedno statie pod stromami a o zabavu je postarane. Mala dierka v plaste sa okamzite upcha a pri prvom dazdi vznika jazierko, ktore stupa stale vyssie. Idealne riesenie je nad kazdu dierku v plaste spravit este dalsiu jednu-dve dierky. Bordel sa tak vysoko nedostane a bude zarucene ze vznikajuce jazierko nikdy nepretecie vrchom po plaste. Zaroven sa odporuca pravidelne cistnenie dierok v plaste pod stieracmi, najme ak auto stalo pod stromami.
Radenie. Renault sa snazil oproti klasickej 5-stupnovej JH3 prevodovke z Megane2 vyrobit prevodovku s presnejsimi drahami radenia, co sa im podarilo. Skutocne jasne citit ze vo Fluence beha paka po presne vymedzenych drahach. Ale na hybanie pakou treba vynalozit viac sily, ako tomu bolo u MII. To ze za studena kym sa to rozhybe a oteplie olej sa obcas stane, ze niektory kvalt nezaskoci presne rovnakym sposobom ako za tepla, ale to je normalny jav prevodoviek vseobecne. Radiaca paka Fluence nema taku volu v stredovej polohe, ako tomu bolo u Megane2. Radenie celkovo hodnotim ako dobre. Netreba sa bat fam o Francuzkych prevodovkach, ktore nevedia radit. To rozhodne nie, tato prevodovka radi vcelku dobre. Ale stupne zaskakuju trochu tazsie a obcas paku treba trochu tlacit v danej polohe, kym prevod zaskoci. Na sportovu jazdu to rozhodne nie je. Hlavica paky ma prijemny tvar, dlzky drah paky hodnotim ako primerane. Trosku ma mrzi stredova laktova opierka, ktora je posunuta hodne dozadu, a mohla by byt aj o par centimetrov vyssia. Ak chcem radit tak ze laket chcem mat oprety na stredovej opierke, nemam sancu. Ak hadzem prevody 2 a 4, hrozi, ze laktom akurat narazim do zaciatku stredovej opierky. Tak si proste laket pocas jazdy neopieram. Na cestu dialnicou kde clovek nemusi radit je naopak laktova opierka dobre umiestnena. Spojka. Co sa tyka spojky, ta zabera tradicne o cosi vyssie ako byva zvykom u inych znaciek, ale oproti Megane2 ide stlacat lahucko ako pierko. Hodnotim pozitivne. Brzdy. U MeganeII mali okamzite po stlaceni maximalny ucinok, t.j. boli ostre. Na jednu stranu to davalo vodicovi akysi pocit, ze ma sakramentsky dobre brzdy, na druhu stranu to ale obcas bolo trosku nekomfortne, ked clovek potreboval jemne dobrzdovat. U Flunce sa brzdy spravaju uplne inak. Renault opet zapracoval na komforte a brzdy maju postupny nabeh, adekvatne hlbke stlacenia pedala. Az niekde v polovici drahy pedala sa dostavi maximalny ucinok. Na bezne brzdenie je to komfortnejsie ako v Megane2. Silu brzd hodnotim zhodne s Megane2, pre Renault typicky silne brzdy. Odhlucnenia a tapaciry. Fluence je cenovo velmi vyhodny voz, a napriklad oproti Peugeotu301, ktory je sice takmer o 250 kilogramov lahsi, je to aj viditelne. Od spodneho krytu motora:
Obrázek
cez tepelny stit vyfuku po celej dlzke:
Obrázek
dalej silne tapaciry kufra, plastovu ochranu vnutornej nakladacej hrany kufra, cez tapaciry dveri, pogumovanie palubky a odhlucnovacie materialy celkovo a spracovanie interieru, Fluence oproti Peugeotu301 skutocne posobi ako auto o triedu vyssie. O vybavach za dane ceny ani nehovoriac. Podvozok. Je komfortne naladeny, tlmi nerovnosti lepsie ako Megane2, a kedze som testoval aj spominany Peugeot301, ktory sa chvali zosilnenym podvozkom pre nase cesty, Fluence tlmi nerovnosti rovnako dobre ako Peugeot. Oproti Meganu2 ma ale Fluence skutocne tichsi podvozok a zadok tolko neodskakuje. Jedine co sa prenasa su priecne nerovnosti, ale tym ze je Fluence este komfortnejsie (meksie) naladeny ako bol Megane2, je to spravene dobre. Napriklad vo Fluence nepocut takmer vobec ze auto ide po mokrej ceste, taktiez pri prejazde velkej mlaky tolko nepocut od podbehov to typicke "sssssssssss". Klobuk dole. Riadenie. Renault oproti predoslej generacii zapracoval aj na EPS elektromechanickom posilovaci riadenia, ktory ma teraz plne variabilny ucinok. Skutocne citit, ze vo vyssich rychlostich volant tvrdne, co u Megane2 moc nebolo citit. A samozrejme pri parkovani sa da volant pomaly otacat jednym prstom. Palec hore. Vymena ziaroviek - ziaden problem. Staci odskrutkovat 3 sroby na svetlomete, cely ho povytiahnut von a ziarovku vymenit. U Megane2 bolo treba pouzit dvierka v plastovom kryte nad kolesom. Palec hore:
Obrázek
A tolko spominane zastarale otvaranie kufra. Ano, je to tak. Ale je aj otazkou, co kto v kufri vlastne vozieva. Napriklad ja som s tymi ramenami, ktore zasahuju pri zatvoreni kufra do jeho priestoru problem mal:
Obrázek
a to preto, ze som sa musel naucit, ze ked vkladam do kufra kocik, mam dat kocik do stredu kufra a nie na jeden z krajov kufra. Na fotke vidno este dve spojovacie tycky, ktore nie su nijako chranene napriklad umelohmotnym vekom, a pri vkladani detskej trojkolky som sa musel naucit grif, ako tam trojkolku nasukat bez toho, aby som kolieskom nezavadil prave o tie tycky. Ale vravim - ide o to, co kto v kufri prevaza a myslim ze 95% uzivatelov s tymto riesenim nema jediny problem. Vyfuk. Po par mesiacoch vyzera na pohlad hrozivo, ale:
Obrázek
Takto vyzeral vyfuk po 2 rokoch aj na Megane2, a za dalsich 6 rokov sa uz takmer nic nezmenilo. Ide ozaj len o povrchovu vadu. U Megane2 dalej bola diskusia, preco niektore benziny 1,6 maju na podvozku benzinovy filter a ine nie. U Fluence uz je tato otazka vyriesena - nie je tam:
Obrázek
To na obrazku je nadobka s aktivnym uhlim, prave vedla ktorej byval benzinovy/palivovy filter. Ten je vo Flu sucastou benzinoveho cerpadla a je nemenitelny. Nieje to totizto potrebne.
Zopar negativ. Vonkajsie krytky senzorov pod kluckami stale sevelia uz pri rychlosti 60km/h. Odporucam dookola zasilikonovat cienym silikonom z Baumaxu za par eur a je na cely zivot auta pokoj. Skoda ze takuto drobnost Renault nevychytal napr. pouzitim gumoveho tesnenia. Pri testoch si to museli vsimnut. Dalej elektronicky radca ekonomickej jazdy, ktory sipkami na palubovke ukazuje, kedy je cas radit vyysi, pripadne nizsi stupen. Z praxe - v aute sme boli traja, na 4-rke som isiel 55km/h, a radca mi radil hodit 5-tku. Na benzin motorizaciu je to skutocne priskoro, jedine ze si chcem podpalit ventily. Na zadnych sedadlach - pocut trochu zvuky cez kufor, lebo zadne umelohmotne plato je zospodu kryte plechom, ktory ma velke diery. Tu by sa zislo medzi plato a ten plech vsunut izolacny material.
Na zaver - Fluence je moderne a prijemne auto. Citit generacny rozdiel oproti Megane2, kde Renault zapracoval v kazdej oblasti. V motorizacii 1,6 ma primeranu dynamiku, vie jazdit s priemernou spotrebou okolo 7 litrov, ma primerane radenie, primerane brzdy, primerany podvozok, velky vnutorny priestor, bohatu vybavu a solidne odhlucnenie. A hlavne - za toto vsetko ma velmi zaujimavu cenu. Avsak prave ta cena zaroven kladie akysi medznik medzi tym co je dokonale a nedokonale. Flunce ma cenu nizku, a ta ho aj radi od stredu smerom k tej nedokonalosti. Ak by som ocakaval spicku, vedel by som poukazat na kazdy jeden aspekt tohoto auta, kde sa dala vec urobit lepsie. A ona by sa aj urobila, ale za vyssiu cenu. V dalsom prispevku popisem, co mohlo byt podla mojho nazoru spravene lepsie

Rado
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Rado77 » pon črc 07, 2014 09:33

Takze co mohlo byt lepsie?
:arrow: Dynamika motora - motor 1,6 ani z daleka netaha tak dobre, ako tomu bolo u MII. Auto je sice o 100 kil tazsie, ale so zapnutou klimou a 2 ludia v aute obcas musim mackat plyn az na podlahu
:arrow: Radenie - ako som spominal, Rencek sa snazil zapracovat na radeni co sa tyka presnosti drah, to je ok. Ale co by som vytkol je napr. trochu horsie zaskakovanie 2-jky, kde paku musim trochu dlhsie tahat k sebe kym zaskoci. Radenie aj vyradovanie je sprevadzane tupym kovovym buchnutim
:arrow: Odhlucnenie - motor/interier - v interieri je pocut vsetko cvakanie ako zopinanie klimy, sahary atd. Toto v MII pocut moc nebolo. Taktiez zvuk motora samotneho je taky plastovy a nie prijemne basovy a plynuly, ako tomu bolo u MII. Odhlucnenie od kufra mohlo byt lepsie (za jazdy pocut basovy hukot koncoveho tlmica), tiez od zadnej napravy sa linu dunive buchoty na nerovnostiach. U zadnych pasazierov pocut aj aerodynamicky hluk okolo okien vo vyssej rychlosti
:arrow: Podvozok - je vraj naladeny na komfort, ale MII mal podla mna podvozok lepsi. Mozno aj tym ze Flu ma vcelku tvrde sedadla oproti MII... Pri dynamickej jazde zakrutami nemam pocit istoty podvozku, je to ako taky hompalajuci-sa kociar
:arrow: Ostatne drobnosti - v nizsich vybavach absencia bedrovej opierky - to citit dost v zakrutach ze chyba, chrbat vodica sa trochu smyka do stran. Plasty - ked chytim napr. kryt nad budikmi, mam skoro pocit ze mi bud ostane v ruke, alebo sa aspon rozpadne na 2 casti. Kryci plast okolo ovladacov klimy - ide skoro stlacit prstom a prehyba sa, taktiez panel kde je strbina pre kartu ked chytim zospodu, cele sa to hybe. Je to len kozmetika, bezny clovek nema dovod na tie plasty sahat, ale ukazuje sa prave ta nizka cena auta. Nedokonale sitie sedadiel u nizsich verzii (neviem ako je to u vyssich)
:arrow: Obcasne pazvuky interieru, ktore sa nahodne objavia a pri dalsej jazde zase zmiznu
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od mudr.hematolog » pon črc 07, 2014 10:03

Dynamika motora - motor 1,6 ani z daleka netaha tak dobre, ako tomu bolo u MII. Auto je sice o 100 kil tazsie, ale so zapnutou klimou a 2 ludia v aute obcas musim mackat plyn az na podlahu
Sposobuje to Euro-norma. S tym bojuju vsetky automobilky v europe.

K tomu absentujucemu tapaciru kapoty: Na Focuse som ho tiez nemal a myslim, ze ani nie je potrebny, nakolko je motor tichy.
Kryt motora som tiez na Fofo nemal a ani u Megane III ho nemam a nijako mi nechyba(l).
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Rado77 » ned črc 13, 2014 21:04

A tiez musim uznat ze MII bol akosi lepsie, poctivejsie skonstruovany, najme co sa interieru tyka
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od makkynka » úte črc 15, 2014 13:23

to starsi typ octavie byl taky kvalitnejsi nez ten novy, proste cena stejna ale horsi material.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od pali.sk » sob srp 09, 2014 22:07

No zas fluence nie je Megane III (ten má interiér kvalitný celkom, môžem povedať po 5 rokoch). Fluence je niečo ako Rapid v prípade škody (až na to že nestojí toľko).
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: FLUENCE V MEDIACH - clanky, recenzie, rebricky, ...

Příspěvek od Rado77 » sob srp 09, 2014 22:22

Ja som sa par krat v kolegovom MIII viezol, ale mal som pocit ze interier je uplne rovnaky ako Flu. Dokonca na to ze mal tiez 1,6 motor sa mi zdal hlucnejsi ako vo Flu, ale zase trochu lepsie tahal (MIII je asi lahsi ako Flu). Ale aj ked porovnam kolegov MIII s MII, proste ten MII sa mi zda....ako o napisat...proste ako keby viac dbali na odhlucnenie. Tie meke tapaciry na dverach, domyselne vyklopne skranky na laktovych opierkach dveri, meka ale zaroven pevna stredova opierka, meksie sedadla, dizajn celej zadnej casti, ci uz sedadiel, alebo tvaru bocnych tapacirov, mnozstvo oplastovania v motore... Proste MII sa mi zdal poctivejsie navrhnuty a poskladany. Samozrejme s Flu som spokojny, ale.....stary utulny MII :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů