Vyměna rychlospojky palivového potrubí od motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Vyměna rychlospojky palivového potrubí od motoru

Příspěvek od duranduran » ned lis 12, 2023 20:51

Zdravím.
Tak mám další dotaz a to ohledně výměny rychlospojky palivového potrubí co je v motoru.
Už podruhé se mi stálo, že z ničeho nic mi vypadla tato rychlospojka od benzínu, co vede do motoru.

https://eu.zonerama.com/MySharedAlbums

Poprvé asi před 1 měsícem. To jsem jel z kopce na volnoběh a najednou jsem cítil benzín. Kouknu do zpětného zrcátka a za mnou se táhla čára vytékajícího benzínu. Rychle jsem zastavil a v motorovém prostoru jsem zjistil, že mi vypadla ta hadička na přívod benzínu do motoru.
Po zasunutí zpět už bylo vše v pořádku.
Podruhé se mi to stalo minulý týden. Jel jsem po cestě a najednou mi auto chcíplo a nešlo nastartovat. Zase jsem cítil benzín otevřu kapotu a hadička zase vyskočená. Nasadil jsem ji zpět a dojel do garáže. Tam jsem zjistil, že normálně když za ni zatáhnu, tak se mi samovolně vytáhne ven.
Objednal jsem si nový kus. Ted se chci zeptat, jak mám ten konec vytáhnout z té plastové trubky v které teče benzín. Je to tam silně nasazené. Jestli můžu ten konec nahřát horkovzdušnou pistoli, aby mi ten plást změknul, vytáhl starý díl a pak rychle nasadit nový díl? Nemůže se nic stát tím horkým vzduchem když tam je benzín?
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů