Porucha motora? co to moze byt..

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Grexa
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 13, 2015 14:07

Porucha motora? co to moze byt..

Příspěvek od Grexa » ned kvě 28, 2023 12:52

Ahojte,

Dnes ked som sa pohol na kruhaci nieco cuklo/prasklo prvotne som si myslel, ze ci som nedostal defekt...Od motora sa zacal rozbiehat cudny, chrapotavy zvuk, ktory naberal na intenzite asi po kilometri som auto odstavil na parkovisku radsej. Nesvieti ziadna kontrolka motora. Neviete co by to mohlo byt? je bezpecne s tym napr zajst do servisu do 5km? Video v linku. Klimu som vypol ta to nerobi..

Fluence 1.6 benzin, 2012

https://drive.google.com/file/d/1gzuTYp ... sp=sharing

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Porucha motora? co to moze byt..

Příspěvek od milan.maly » ned čer 18, 2023 00:46

Ahoj, tazko povedat. Z videa totiz nejde dost dobre identifikovat, odkial ten zvuk vychadza.
Predpokladam, ze zvuk sa meni s otackami motora.

Moze to byt:
1. Volnobezka alternatora - to by tych 5km zvladlo. Idealne nastartovat bez remena prislusenstva a ak sa zvuk neprejavi, je to pravdepodobne ono.
2. Napinacia kladka remena prislusenstva - diagnostika rovnaka ako v bode 1.
3. Problem s rozvodmi - napinacia kladka rozvodov, pripadne vodna pumpa - to by som s tym dalej radsej nejazdil. Kedy boli menene rozvody?
4. Problem v motore - loziska klukovky, ojnic, vackova hriadel motora, ventily. Toto ale nepredpokladam, tento motor ani na jeden z tychto problemov netrpi. Ak ale zvuk nezmizne ani pri starte bez remena prislusenstva, tak by som s tym radsej nejazdil.
5. Iny problem - napr. spojka, prevoodvka.. strati sa zvuk, ak je na volnobehu zosliapnuta spojka? Prejavuje sa problem na vsetkych rychlostnych stupnoch?

Drzim palce pri diagnostike priciny a oprave! Daj potom vediet, cim to bolo. Mozno to raz niekomu pomoze.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti