Android rádio 9" Renault Fluence

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
frajky
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 16, 2017 12:33

Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od frajky » úte srp 17, 2021 18:51

Radio Android 9" s kabeláží pro Megane3/Fluence (instalováno na Fluence 2012 1.6 ).

Zkušenosti s instalací 9palcového radia od OKNAVI store na aliexpresu, na kterou se mne ptalo dost lidí,jelikož jsem to instaloval na celkem rušné ulici.
https://iclone.cz/renault/android_radio ... e_2012.jpg


Zapojení je celkem jednoduché.
1. vyndat a odpojit původní display k radiu či navigaci .
2. vyndat a odpojit staré rádio. ( já vyměnil dodatečně i plastový rameček za rámeček s normálním DIN otvorem pro úložnou kapsu místo původního radia).
3. vyndat a odpojit mřížky od topení nad klimatizací.
3. vyndat o odpojit panel klimatizace
4. protáhnout nový kabel mezi prostorem pro rádio (dole)a prostorem původní obrazovky(nahoře).
5. nový kabel zapojit do původní napájecí zásuvky
6. do původního kabelu pro původní obrazovku zapojit konektor z nového kabelu ( zde můžete narazit na problém nekompatibilního konektoru, který má zarážky pro témer podobnou zásuvku a která brání zasunutí. Já tyto zarážky upiloval. Jinak nefunguje CAN a stím ani tlačítka na volantu)
7. Ostatní konektory zastrčit do nového rádia kam patří a radio vložit na místo starého display ( nelze jej zaměnit,protože každý je jiný)
8. Pokud nefungují ( jako mne žádné tlačítka na volantě),je nutné spustit programování CANBUSU dle typu(typ je napsán na červené krabičce).
9. Připojit panel klimatizace a vrátit mřížku topení
10 vrátit staré rádio na původní místo nebo vyměnit plastový rámeček za rámeček s normálním 1DIN otvorem

programování CAMBUS: ( nastavení rádia přístupu k internetu nutný protože ztahuje správnou složku do radia pro CANBUS)
1. v menu spustit položku GENERAL/extra seting/(heslo 123456 nebo 8888)/model chaose.
2. vyber správný název CANBUSU a typ auta a verzi ( u mého auta Fluence 2012 proběhlo přeprogramování zcela bez problému)

ENJOJ


Pozn: raáio je vlastně universální pro jakékoli auto.Liší se pouze kabeláží a rámečkem.
Na volný konektor nového kabelu je možné připojit původní display a tak mít informace i na něm ( není to však nutné). Některé verze meganů musejí mít na konci připojen tento původní display).

Je to vlastně universalní radio ( cca 150dolarů) s kabeláží pro jakékoli vozidlo( asi 900kč) + plastovou redukci pro obrazovku( cca 1000kč). Cena od číňanů s dopravou z Polska a daní na aliexpresu cca od 4000 -10000 dle varianty radia.
Já koupil 4GB RAM a 64 GB uložiště za 5100 kč.
Naposledy upravil(a) frajky dne ned srp 22, 2021 14:48, celkem upraveno 1 x.

frajky
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 16, 2017 12:33

Re: Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od frajky » ned srp 22, 2021 14:25

Další poznatek: rádio má v menu nastavení napájení aktivní antény ( instalované v Meganech a Fluencech).Takže není nutné připojovat adapter s napájením zesilovače antény. :-)

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od ivopav » pát srp 27, 2021 20:48

Dík za super návod.Viděl jsem videa a takhle si to snáž spojím,s tím tvím návodem. Rádio po 8. létech odešlo a nové za 7000 nekoupím, kór takový střep.
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od ivopav » ned zář 19, 2021 22:27

Zdravím,
chtěl bych se zeptat co s původním displejem v horní kapličce.
Děkuji za odověď.

frajky píše:
úte srp 17, 2021 18:51
Radio Android 9" s kabeláží pro Megane3/Fluence (instalováno na Fluence 2012 1.6 ).

Zkušenosti s instalací 9palcového radia od OKNAVI store na aliexpresu, na kterou se mne ptalo dost lidí,jelikož jsem to instaloval na celkem rušné ulici.
https://iclone.cz/renault/android_radio ... e_2012.jpg


Zapojení je celkem jednoduché.
1. vyndat a odpojit původní display k radiu či navigaci .
2. vyndat a odpojit staré rádio. ( já vyměnil dodatečně i plastový rameček za rámeček s normálním DIN otvorem pro úložnou kapsu místo původního radia).
3. vyndat a odpojit mřížky od topení nad klimatizací.
3. vyndat o odpojit panel klimatizace
4. protáhnout nový kabel mezi prostorem pro rádio (dole)a prostorem původní obrazovky(nahoře).
5. nový kabel zapojit do původní napájecí zásuvky
6. do původního kabelu pro původní obrazovku zapojit konektor z nového kabelu ( zde můžete narazit na problém nekompatibilního konektoru, který má zarážky pro témer podobnou zásuvku a která brání zasunutí. Já tyto zarážky upiloval. Jinak nefunguje CAN a stím ani tlačítka na volantu)
7. Ostatní konektory zastrčit do nového rádia kam patří a radio vložit na místo starého display ( nelze jej zaměnit,protože každý je jiný)
8. Pokud nefungují ( jako mne žádné tlačítka na volantě),je nutné spustit programování CANBUSU dle typu(typ je napsán na červené krabičce).
9. Připojit panel klimatizace a vrátit mřížku topení
10 vrátit staré rádio na původní místo nebo vyměnit plastový rámeček za rámeček s normálním 1DIN otvorem

programování CAMBUS: ( nastavení rádia přístupu k internetu nutný protože ztahuje správnou složku do radia pro CANBUS)
1. v menu spustit položku GENERAL/extra seting/(heslo 123456 nebo 8888)/model chaose.
2. vyber správný název CANBUSU a typ auta a verzi ( u mého auta Fluence 2012 proběhlo přeprogramování zcela bez problému)

ENJOJ


Pozn: raáio je vlastně universální pro jakékoli auto.Liší se pouze kabeláží a rámečkem.
Na volný konektor nového kabelu je možné připojit původní display a tak mít informace i na něm ( není to však nutné). Některé verze meganů musejí mít na konci připojen tento původní display).

Je to vlastně universalní radio ( cca 150dolarů) s kabeláží pro jakékoli vozidlo( asi 900kč) + plastovou redukci pro obrazovku( cca 1000kč). Cena od číňanů s dopravou z Polska a daní na aliexpresu cca od 4000 -10000 dle varianty radia.
Já koupil 4GB RAM a 64 GB uložiště za 5100 kč.
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

frajky
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 16, 2017 12:33

Re: Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od frajky » pon zář 20, 2021 05:17

Původní display může být připojen, ale taky nemusí(výrobce popisuje, že musí, ale není to při tomto rádiu pravda). Pokud jej chcete mít připojen, tak jediné místo je v palubní přihrádce. Já ho mám odpojený a uložený doma pro případ, že by android rádio opět odešlo. Všechny informace, co byly na původním displeji se zobrazuji na novém rádiu(frekvence, čas, teplota,...) . Takže je tam zbytečný. Naopak na novém displeji se na hl. stránce zobrazuje i rychlost.

Uživatelský avatar
ivopav
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:46
Bydliště: taková dědinka u pohořelic
Kontaktovat uživatele:

Re: Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od ivopav » pon zář 20, 2021 12:45

Děkuji za odpověď a ještě nějaké celkové zhodnocení tohoto rádia.
Děkuji předem za odpověď Ivo
10/2013 Fluence Dynamique 1,6 16V Slonová kost Ivoire,předtím vražda Peugeot 301 1,2 :(
08/2015 montáž LPG,průměrná spotřeba 8,4

Queeger
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 28, 2023 11:04

Re: Android rádio 9" Renault Fluence

Příspěvek od Queeger » sob říj 28, 2023 11:14

Poradil by mi někdo prosím, co vše je potřeba koupit (ideálně konkrétní odkazy třeba na ali), abych měl funkční komplet? Cenově bych se rád vešel okolo 5k. Funkce tabletu stačí nějaké základní (připojení tel. na handsfree).

Díky :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů