Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
JanFogas
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 24, 2008 08:18

Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od JanFogas » pon srp 03, 2020 10:56

Nazdar. Poslední dobou se mi již párkrát stlo, že při nastartování se z motoru (benzínový) linul zvláštní zvuk. Nevím jak to přesně popsat, ale jako by to při startu drželo strtér. Takové zakvílení. Pak následuje hláška Check cruise control a v zápětí Check injection a oranžový klíč. Auto jinak jede normálně. Obvykle se to při kažodením požití dělo cca jednoz za půl roku. Nyní již 2x do měsíce. :oops:

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od milan.maly » úte srp 04, 2020 17:51

Ahoj,

Idealne to skus nahrat, aby sme to poculi. Aj ked chapem, ze to je zlozite, ked sa to neprejavuje vzdy.

Moze to byt kludne zaseknuty pastorok startera, kvoli ktoremu ma motor tesne po nastartovani ine nez ocakavane otacky - preto chyba Check injection.
Kolko ma auto najazdenych km a v jakom rezime? Vela startov v meste alebo skor jeden start a dlhsie jazdy?

Moze to byt ale teoreticky aj dosledok chybneho spinaca polohy spojky alebo brzdy - podla toho, ci startujes s vysliapnutou spojkou alebo neutralom a zosliapnutou brzdou. Tym by som asi zacal a chvilu startoval tym druhym sposobom. Ak to prestane, tak na diagnostiku overit tie spinace pedalov.

Ak sa to bude prejavovat aj napriek tomu, tak je idealne precistit starter, nech Ta to niekde nenecha.

Daj potom prosim vediet, cim to bolo.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

JanFogas
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 24, 2008 08:18

Re: Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od JanFogas » stř srp 05, 2020 09:42

Ahoj. Děkuji za rekaci. Startuji s neutrálem a brzdou. Jezdím převážně jen do práce a zpět - cesta do 10 km. O víkendu nějaký výlet okolo 100 km. Zkusím pohledat záznam z palubní kamery, zda někde nenajdu ten zvuk. Ale ideální by blo,kdybych tonahrál přímo z motorového prostoru. Auto je cca 8 let staré a najeto okolo 60 000 km. Můj obvyklý nájezd je cca 12 000 km/rok (prvních pět let jezdil otec a jen málo).

azibrov
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 18, 2014 19:03

Re: Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od azibrov » stř srp 05, 2020 13:06

Nedělá to spíš přesuvník? Motor 1,6V 81kW?
Megane grandtour limited 2014, 1,6 16V, 81kW

JanFogas
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 24, 2008 08:18

Re: Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od JanFogas » čtv zář 03, 2020 11:38

Tak po udělání rozvodů mám již téměř měsíc klid. Netuším, zda to měli v servise napíchnuté i na diagnostice či nikoli, ale zatím je vše v naprostém pořádku. 8)

Uživatelský avatar
JNCZ
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 09, 2019 17:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od JNCZ » sob zář 05, 2020 19:41

Pořiď si alespoň nějaký elm na vyčtení chyb. Jinak je to většinou věštění z pravé koule.

Servis nesdělil žádné info? V jakém stavu byly rozvody, jestli byly správně nastaveny...
RV/LV se automaticky zablokuje při chybě check injection. Byl v rámci servisu vyměněn nějaký senzor?
Renault Laguna III 2.0dCi GT M9R820 2012 4control 131kW EGR OFF

Renault Can Clip, Kess, KTAG, Renolink
Programování a úpravy jednotek (ABS, Dash, ECU...)

Servis v Bílině(okr. Teplice) - v případě zájmu o služby kontakt email v profilu

JanFogas
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 24, 2008 08:18

Re: Chyba při startu - Check cruise control a check injection

Příspěvek od JanFogas » úte zář 15, 2020 09:25

Dávám to jen do menšího servisu, který má známý. Čidla určitě neměnil, ty jsem na dokladu neměl. Moc se v tom nevyznám. :D Tuším, že na dokladu byl jen řemen, napínací kladka a nějaká pumpa. Nad elm jsem již uvažoval. Asi už bude nutno si s přibývajícím věkem vozu pořídit. :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů