Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattovic
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: ned úno 14, 2010 17:18
Bydliště: Šaľa

Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Příspěvek od mattovic » sob črc 06, 2019 19:11

Neviem sa nikde dočítať čo sa stane s kartou ktorá sa dlhšiu dobu cca rok nepoužívala. Auto má 2 a pol roka a nechce mi zobrať kartu ktorú som mal odloženú. Niečo sa mi zdá že som raz kdesi počul o tom že dlhšie nepoužívaná karta sa odregistruje. Je to pravda? A ak áno, ako ju o5 zaregistrujem? Nejde ňou odomykať ani štartovať. Aj som ich zo začiatku občas menil, no neviem ako často. Posledne však asi dosť dávno nie.
Renault Laguna II, 1.9 dCi 79kw, PK6, r.v 2001 (dňa 06.08.2016 pri 299 985 KM ukončila svoju púť)
Renault Laguna II Grandtour, 1.9 dCi 74kw, r.v. 2004
Renault Fluence 1.6 16V 115 Limited, 84kw, r.v. 2016 (nevlastním od 10/2021)
Renault Megane IV Grandtour Blue dCi 115 Limited Plus 85kW, 6st. manual

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Příspěvek od zdeno255 » sob črc 06, 2019 19:24

Ak neide odomykat vymeň baterku. Štartovať by mala po zasunuti di čítačky. Karta sa pritrafí k autu a na druhé auto sa použiť nedá. Max môžu byť priradené 4 karty. Ak pri načítaný cez diagnostiku máš prítomnú iba jednu kartu bude fungovať iba tá a ak chceš potom aby fungovala aj druhá musíš obe načítať znova cez diagnostiku. Napr stratíš kartu a máš iba jednu. Prídeš do servisu a oni načítaju iba tú čo ti ostala a druhá nebude funkčná, aj keď ju niekto nájde. Ale ak ju nájdeš a prídeš znova do servisu, musíš im dať obe karty, aby fungovali. Ak máš napr 4 karty musíš dať načítať všetky 4. Vždy funguje iba tá ktorá sa nahrá cez diagnostiku.

Uživatelský avatar
mattovic
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: ned úno 14, 2010 17:18
Bydliště: Šaľa

Re: Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Příspěvek od mattovic » sob črc 06, 2019 20:30

To sa jedná o originál kartu od auta. Keď som ho kúpil dostal som dve a tá ktorú som nepoužíval mi odrazu nefunguje. Som si myslel či to nieje tým že sa dlhšie nepoužívala a či sa nedá nejak reaktivovať. Baterku som menil.
Renault Laguna II, 1.9 dCi 79kw, PK6, r.v 2001 (dňa 06.08.2016 pri 299 985 KM ukončila svoju púť)
Renault Laguna II Grandtour, 1.9 dCi 74kw, r.v. 2004
Renault Fluence 1.6 16V 115 Limited, 84kw, r.v. 2016 (nevlastním od 10/2021)
Renault Megane IV Grandtour Blue dCi 115 Limited Plus 85kW, 6st. manual

Uživatelský avatar
RomanB74
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: úte srp 14, 2012 11:13

Re: Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Příspěvek od RomanB74 » ned lis 03, 2019 17:23

Ahoj pánové, řeším stejný problém. Našel jsem druhou kartu k autu, vyměnil v ní baterii, ale stejně vůbec nereaguje. Karta ležela v šuplíku asi od samého začátku. Ještě zkusím otevřít tou druhou funkční kartou a tuhle záložní strčit do čtečky (do štěrbiny).
Fluence 2011.
> mattovic: už jsi to nějak vyřešil?

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Příspěvek od zdeno255 » ned lis 03, 2019 21:56

Nebol si v servise kde načítali (priradili) iba jednu kartu lebo si druhú stratil zapatrošil? Karta po zasunutí do čítačky musí fungovať aj bez baterky.

Uživatelský avatar
RomanB74
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: úte srp 14, 2012 11:13

Re: Nefunguje dlhšiu dobu nepoužívaná karta

Příspěvek od RomanB74 » pon lis 04, 2019 23:03

Tak dnes vyřešeno. Zde krátká rekapitulace o co šlo v mém konkrétním případu:
Auto jsem koupil letos v lednu, kartu jsem dostal jednu (koupil jsem od své matky, auto bylo po otci).
Druhá karta "se našla" až před týdnem po mém naléhání, že k autu určitě byly dvě. Sláva, druhá karta se fakt našla.
Tipuji, že nebyla používaná několik let (5+). Hned po nálezu jsem zkusil auto odemknout - bez reakce. Baterie ukázala 0,15V.
Když jsem tedy dojel v Neděli od matky domů (na tu původní kartu), zkusil jsem vyměnit v druhé kartě baterii a jen s ní se vydal k autu - bohužel opět neotevřela, baterie přitom ukazovala 3.11V ale zřejmě byla stará a tedy bez proudu (normál je asi 210mAh).
Dnes ráno jsem vzal obě karty, otevřel původní kartou a tu druhou vložil do štěrbiny - volant se odemkl, auto nastartovalo, ale je fakt, že byla přítomna i ta "hlavní" karta. Normálně jsem dojel do práce.
V práci jsem z kolegy vymámil fungl novou baterii CR2032, vyměnil v té druhé kartě a pouze s ní se vydal k autu - otevřelo, nastartovalo, vše OK.

V mém případě tedy platilo, že v druhé kartě byla akorát potřeba výměna baterie za novou - proto neotevírala, žádná ztráta párování se nekonala.

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů