Teplota chl. kapaliny - 1.6 81kW

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
djmetla
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát kvě 25, 2018 20:48

Teplota chl. kapaliny - 1.6 81kW

Příspěvek od djmetla » sob čer 02, 2018 11:12

Dobrý deň,

nedávno som kúpil Renault Fluence r.v. 2010 s 1.6 81kW motorom. Teraz ako sú tie horúčavi, som si všimol že ukazovateľ teploty chl. kapaliny mi pri stáni na parkovisku alebo dlhšie na semafore ide až k poslednej sekcii kde sú už na husto tie paličky. No zatiaľ sa do tejto sekcie nedostala.

Moja otázka znie je to normálny stav? Samozrejme pri jazde ďalej sa to vráti na 3. sekciu a tam sa to drží.

Keďže nemám moc skúsenosti s benzínovými motormi a ako dieťa si pamätám čo robievala Škoda 125 :) tak sa radšej spýtam. Predchádzajúce auto bol naftový motor a ten sa držal stále v strede. Inak som bol zvedavý či sa roztočí Sahara. Na moje prekvapenie i keď teplota bola už tak ako som popísal, sa Sahara neroztočila...

Vie tu prosím niekto kedy sa spína Sahara? Pretože aj pri spustenej klíme som na nu pozeral a vrtulu som nevidel točiť. (Neviem či má Fluence 2x vrtuľu, jednu pre klímu druhú pre chladenie). Klíma ide slabšie pri stání alebo pri jazde je to v poriadku. Niečo som o tej klíme čítal a správa sa presne tak ako bolo popísané :)

Ďakujem pekne za Vaše odpovede

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Teplota chl. kapaliny - 1.6 81kW

Příspěvek od jaggerl » sob čer 02, 2018 14:07

Zdravím, normální to určitě není. V první řadě bych se zaměřil na termostat a čidlo chladící kapaliny. Řešil jsem to naposledy před lety u Laguny II 1.8, bylo to právě čidlo, pro jistotu jsem tenkrát vyměnil i termostat a byl pokoj.

azibrov
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 18, 2014 19:03

Re: Teplota chl. kapaliny - 1.6 81kW

Příspěvek od azibrov » sob čer 02, 2018 19:01

Možná je zadřený větrák na chladiče. Měl jsem podobný problém na M1
Megane grandtour limited 2014, 1,6 16V, 81kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů