check antipollution system

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pajo
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 02, 2018 20:15

check antipollution system

Příspěvek od pajo » pon led 29, 2018 11:20

Ahojte riesim vyse 4 mesiacov tuto hlasku, mam renault fluence 1.6, k4m, 2010 – 95 000, urobil som servisku, a vymenu rozvodov (komplet –aj presuvnik s vodnou pumpou) v neautorizovanom servise, a po tyzdni mi naskocilo „check antipollution system“ , na diagnostike sa zobrazili hlasky 1 obvod snimaca vack. Hriadela, 2. Presuvnik vac. Hriadela sac ventilov a 3. Koherencia multiplexnych informacii pre rv/lv, nasledne mi rozvody reklamovali, opat nastavili aj ked nenasli chybu, opat sa to rozsvietilo a na diagnostike v renault ukazuje chybu presuvnik vac hriadela. Znova som to dal na reklamaciu avsak nenasli ziadnu zavadu v rozvodoch. Auto ide podla mna OK.



Hlaska check antipolluiton system (spolu svieti aj kontrolka motora aj servisu) rozsviecuje bud cca 3-5 dni alebo cca 50 -100km potom zas na 3/5 dni zhasne a takto to robi dokola, vymenil som aj senzor vacky avsak nepomohlo, rozvody spolu presuvnikom vyzeraju OK, takze v servise mi nevedia pomoct / poradit kde moze byt chyba, v renaulte mi zas hovoria ze by museli ist len pokus /omyl cize postupna vymena dielov ..a ze by ma to stalo velmi vela ... snazim sa pozorovat cas kedy chyba naskakuje, vacsinou je to par minut po starte, bud rozjazd alebo jazda do kopca...ale to je len taka domienka...



Prosim vie mi niekto poradit co este vyskusat alebo sa zamerat na inu cast auta aj ked diagnostika ukazuje na presuvnik? Vo vyssie uvedenych prispevkov pisu o castiach vyfuku – zaseknuta klapka vyfuku, alebo lambda sondy...



Fotky jednotlivych diagnostik aj nastavenie rozvodov mam ..keby niekto chcel pozriet J



Dakujem za kazdu radu,

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: check antipollution system

Příspěvek od zdeno255 » pon led 29, 2018 19:43

Napíš mi správu

KaaaJa
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 29, 2017 09:07

Re: check antipollution system

Příspěvek od KaaaJa » ned led 06, 2019 16:14

Ahoj, mam presne rovnaky problem,

ako sa ti to podarilo vyriesit?

dik

K.

ParnosCZ
Junior member
Příspěvky: 123
Registrován: pon čer 30, 2014 18:55

Re: check antipollution system

Příspěvek od ParnosCZ » ned led 06, 2019 16:16

jedina rada autorizovany servis ja to nechal delat u nich a OK :D :D :D
Fluence 1.6 Limited Full výbava (R-Link atd..)Prosinec 2014

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: check antipollution system

Příspěvek od zdeno255 » ned led 06, 2019 17:51

Bol to tuším zlý predsuvník (nejaký neorigo poľský či aký). Vymenili mu to za origo a má pokoj.

ParnosCZ
Junior member
Příspěvky: 123
Registrován: pon čer 30, 2014 18:55

Re: check antipollution system

Příspěvek od ParnosCZ » ned led 06, 2019 18:05

jo jo 1.6 ta mela tyhle problemy ja mam jen 37. tic a menenej taky uz ;)
Fluence 1.6 Limited Full výbava (R-Link atd..)Prosinec 2014

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů