Jaké auto po Fluence 1.5 dCi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Jaké auto po Fluence 1.5 dCi

Příspěvek od exFF » stř črc 07, 2021 15:32

Zdravím, Flue ma 8 let, tak ji dame trosku oddechu a poridime nové auto. Chtel jsem na autosalon do Blavy, ale moc tomu neverim.
Současná situace: Flu používá manželka, jezdi na smeny, 20km dalnice, obcas 50 km dalnice. Dále Flu mame na dovolene a vzdálenější nakupy. Ja jezdim 2 roky Fabii 1, kterou mam na zimu, v lete jezdim na kole, predtim busem,nez jsme stehovali kancelare z centra. Jsme tři a pri dovolených kufr s temi tahly a pákami taktak. Na zimu mame rakev, na leto nosice kol na střeše.

O cem uvazujeme:
  • Cena max 450000 Kč se vsim
    Trosku rozumna spotreba
    Kufr nejmene 380 litru
    Komfort vyhrivane sedadla, klimu automat nepozadujeme. Kdyby to melo kamery 360st super, metlu super, pekne kola, tempomat

Puvodne jsem uvazoval o i30 fastback,ale tedkom se vyrojily ty ruzne crossovery, tož sice mensi kufry, ale chtelo by to vidět v realu... A ted mne zaujal c4 Citroen. Tvar Flue, jen vyšší, oplastovano proti duchnam ve spitalu,kde dela zena,kufr mensi..
Co tak jsem koukal dal: i30 fast, H Bayon, opel Mokka, TIPO, moc ne Scala, Tipo, 308

Dik za postrehy, jestli jste nekdo měnil Fluence a co vam prislo jako vhodna nahrada.
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Jaké auto po Fluence 1.5 dCi

Příspěvek od exFF » sob led 08, 2022 08:19

Nakonec to dopadlo úplně jinak. Ja bych bral tu i30 fastback, ale manzelka mela blok z Hyundai vedle v garazi tchana.
Objeli jsme nejake salony a ten jeden jsme vynechali, ten mainstreamovy. Uz se nam nechtelo...
Pak jsem se tam stavil kolmo, pak dotahl manzelku a nekdy zacatkem zari jsme podepsali. Termín dodání unor, brezen. Vzhledem infu k médiím,jsem si rikal,aby to bylo do dovolene... Jenze 23.12. zavolala dealerka, ze mame auto v salonu. Tak uz je doma od 4.1.2022 :van002: a nejake km jsem najel,nez to znarodni manzelka. Ja budu rad,ze z Fabiee presednu na Fluence 😊.
Mno a co ze jsme to vzali?
Škoda Kamiq 1.0 TSI, 81 kW. Akcni model, navic climatronic, operku a rezervu. Metla a 16litaky. Po slevách, odkupu vraku za 465 000 Kč.

A jak to jede
3 hrnce, jo na volnobeh je to jine
- jednicka krasne zabira, rozjezdy vklidu, to v I30 tchanoj je to peklo
- turbodira je pekelna na dvojku, tam to hodne chybi, kdyz to nechces kotlit na 1cku,das 2, je tam nejakych 1500 a ono to nic nedela, vlaku neujedes...
- ty eko radcove ti pri 45kmh pisou at das z 3->5 kkti.to neni ve flu tak prehnane
- 4ka da 100kmh pekne, ale se tesim, az se to trosku zajede a poradne to okotlim
- spotřeba - fabii SDI do prace 4,9 l /100 Kamiq tak 6, zpět z kopce Fabia cca 4,7 , kamiq 5,3 - stejnej styl jizdy na statni silnici, plachteni
- display furt blil nejake ekotipy, prudilo to, nebylo videt ukazatele, jsem se ptal prodejkyne, zda to jde vypnou,blablabla - nevedela no, dnes jsme sli s exkolegou na obed, projel si to, pak jsem ridil ja, vrtal se v tom a nekde na to narazil a vypnul. Nj, nemuzou mit v hlave uplne vse.

I kdyz steine kW, tak ten motor ve Flu je proste lepsi...
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů