tahání karavanu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kulisak
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 23, 2015 11:21

tahání karavanu

Příspěvek od kulisak » pát led 23, 2015 11:32

Ahoj, má zde na fóru někdo zkušenost s taháním karavanu nebo vleku za koleosem 2.0dCi 4x4.
Potřebuju tahat 1400kg 7m včetně oje. Motor to dává dobře, mám ho v laguně III. jde mi o stabilitu podvozku hlavně na dálnici když do toho foukne náklaďák.
Předem dík.

Uživatelský avatar
petr.nezhyba
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: stř led 04, 2006 15:13
Bydliště: Olomouc

Re: tahání karavanu

Příspěvek od petr.nezhyba » čtv led 29, 2015 23:50

Ahoj kolego karavanisto, mám karavan těžký téměř 1800 kg, oproti Laguně je to s přívěsem úplně něco jiného!! Oje už konečně netlačí kouli se zásuvkou do země, Koleos je daleko mohutnějí a jako tahač je vážně super. Nemám problém jet s karavanem i 120 km/hod, Koleos má na kouli 100 kg, tak je třeba karavan dobře naložit, a potom sedí jako přibitý! Pochopitelně je důležité mít místo obyčejné žehličky stabilizátor ( např. AKS 3000 !! ). Kamarád karavanista přešel ze Scenica také na Kolouška, a je z té změny totálně nadšený!!! Chce to samozřejmě při jízdě používat rozum, předvídat, ale když jsou silné poryvy větru, tak to můžeš klidně táhnout BMW X5 nebo i R.Traffic, a stejně to s Tebou zamává! Karavan s délkou boudy přes 6m - to už je plocha!! Ale Kolouška se neboj, budeš spokojený!!!
Renault KOLEOS, 2,0dCi 175k

...................................................
(Renault 9, Renault 11, Renault 21, Laguna I, Laguna II )

kulisak
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 23, 2015 11:21

Re: tahání karavanu

Příspěvek od kulisak » pát led 30, 2015 14:08

Ahoj, dík za odpověď. Už jsem si myslel, že tady žádný karavanista nebude. Zatím to vypadá, že koleos bude pro mě to co očekávám.
Na karavanu mám stabilizátor Winterhof 3000 i aktivní stabilizaci a s lagunou to nekmitá, jen jak má měkký zadní uložení a pérování tak je to na dálnici jak žvejkačka
a nedá se mluvit o pohodlné jízdě. Větší váha koleosu, kratší převis vzadu a nezávislé zavěšení zadních kol by měla být jiná liga.

Uživatelský avatar
petr.nezhyba
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: stř led 04, 2006 15:13
Bydliště: Olomouc

Re: tahání karavanu

Příspěvek od petr.nezhyba » ned úno 01, 2015 14:43

Určitě budeš spokojen stejně jako já! ..:-) Teď jsme byli s karavanem lyžovat v Alpách a Koloušek jel jako drak!
Renault KOLEOS, 2,0dCi 175k

...................................................
(Renault 9, Renault 11, Renault 21, Laguna I, Laguna II )

Odpovědět

Zpět na „Renault Koleos“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti