Pozor na bezpečnostní matice

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mtajovsky
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 12:36

Pozor na bezpečnostní matice

Příspěvek od mtajovsky » pon lis 12, 2012 17:12

Mám Koleos r.v. 2010. Při výměně kol zimní/letní, jsem měl pokaždé problém s některým ze šroubů na nábojích kol (Koleos nemá v nábojích otvory, ale svorníky - šrouby a kola se přitahují maticemi se slepými dírami). Po demontáži a výměně kola nešla našroubovat matice zpět nebo jen velmi těžko. Již 2 závity mám opravované. Přičítal jsem to nešetrnému způsobu práce s pomocí pneumatických utahováků a rozhodl jsem se výměnu provádět sám. Včera při prohlídce letních matic (mám jiné pro zimní kola) jsem konečně přišel na pravou příčinu. Když jsem se podíval dovniř letních bezpečnostních matic, uviděl jsem na dně otvoru jeho lesklé okraje, jak je to vidět, když se velkou silou tře na sucho kov o kov. Zkrátka, slepé díry v bezpečnostních maticích nejsou dostatečně hluboké a tak se matice namísto do kola opře dnem otvoru o konec šroubu. Při utažení pak pěchuje konec šroubu a deformuje závit. A to jsou, prosím, matice dodané značkovou prodejnou v Praze Zličín, objednané při koupi nového vozu!! Varuji tímto ostatní majitele - dejte si pozor na bezpečnostní matice.

Edit: prosím administrátora o přesun příspěvku do sekce Koleos, kam správně patří. Díky.

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na bezpečnostní matice

Příspěvek od 100KUC » úte lis 13, 2012 23:10

Vzhledem k tomu, že ostatní Renaulty mají (alespoň pokud vím) šrouby, přesouvám tuto zkušenost do sekce Renault Koleos

Samozřejmě jde o problém s příslušenství (byť dodané dealerem Renault - otázkou je zda se jednalo o originální příslušenství či z jiného zdroje)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Odpovědět

Zpět na „Renault Koleos“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů