nový Koleos - vadná geometrie?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

nový Koleos - vadná geometrie?

Příspěvek od bbobb » ned lis 15, 2009 02:56

Ahoj,

jsem tu novy a pomerne nove mam i sveho prvniho Renaulta - Koleose. Vsechno zatim perfekt a byla by absolutni spokojenost, kdyby...jezdil rovne :(

Nejdrive jsem myslel ze je nejaka rozhozena geometrie. Byl jsem s tim v servisu, geometrii udelaly, ale volant byl jeste vice doleva nakrivo pootoceny nez predtim. Pak tedy jeste prehodili kola..pak jsem musel po par dnech znovu, nebot z Renaultu bylo narizeno neco domontovat..pritom se tedy snazili srovnat ten volant, ale opet se nepovedlo. Auto sice jede temer uplne rovne, ale volant je pritom pootoceny pro zmenu doprava. Bohuzel me to strasne vadi pri jizde porad akorat koukam jak je to pootoceny :( Neni to moc, par cm, ale vadi mi ze proste neni rovne.
Muzete prosim poradit nejaky servis okoli Pardubice, Kolín, Praha...kde my s timto poradi a jsou fakt sikovni a je sance ze ten volant narovnaji??
Auto je samozrejme v zaruce, ten volant je tam blbe od zacatku, bych cekal ze to bude brano jako zarucni problem, ale rad si to zaplatim, kdyz to bude rozumne..hlavne kdyz to nekdo narovna. Prosim poradte :shock:

Co jsem cetl tu na foru zkusenosti se servisy tak se skoro zacinam bat... :(

moc diky za pomoc...

Uživatelský avatar
patt-
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 27, 2007 13:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patt- » ned lis 15, 2009 06:45

POZOR ale ked si chces zaruku odrzat a das si to spravit nekde inde u niakeho garazmistra alebo tak a v renaulte sa to zisti mas po zaruke..

ries to cez reklamaciu oni to musia vyreklamovat takyto problem

Uživatelský avatar
Švejdula
Senior member
Příspěvky: 1445
Registrován: čtv bře 01, 2007 16:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Švejdula » ned lis 15, 2009 07:16

Zajed do jinýho renaultu a trvej na odstranění závady !!!
776701460

S CLIPem jde všechno líp .


Laguna II 1,9 Dci 88Kw .

Uživatelský avatar
MartinH11
Advanced member
Příspěvky: 358
Registrován: ned dub 26, 2009 08:17
Bydliště: NÁCHODSKO

Příspěvek od MartinH11 » ned lis 15, 2009 08:23

Oddělat pár hvězdicových šroubků a povolit jednu 27 matku snad není problém pro zručného člověka a určitě ne pro servis. Pokud ti někdo něco dělal s geometrii musí i s kontrolovat volant jestli je po zásahu rovně. Jestli to neudělal tak se vrať k němu na dodělání.

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

Příspěvek od bbobb » ned lis 15, 2009 11:50

No to jsem taky myslel ze to bude blbst a hnedka vyresene. Ale vzhledem k tomu ze jsem tam byl uz dvakrat a pokazde ten volant jinak jen nikdy ne spravne..nevim jestli ma smysl se tam vracet.. kde jsou sikovni, ktery Renault bych mel zkusit? (PRaha, Pardubice)

diky..

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned lis 15, 2009 12:16

No pokud by ti nevadil výlet do Vysokého Mýta, tak v servisu Škoda je velmi šikovný mechanik a dobrý hardware. Zkus tam zavolat, zda mají v softwaru i tvůj typ. A když jo, tak se objednej jen na "kontrolu" geometrie, ne na seřízení. Je to prakticky stejný úkon ale za poloviční cenu. Ten hoch ti nastaví jak středovou polohu volantu, tak geometrii. Vyjde to na cca 400Kč. Na záruku se vyprdni, to u geometrie nemá na nic vliv, nevím jak by to někdo poznal. Budeš to mít takhle od nezávislého servisu a budeš vidět, z protokolu vyčteš i odchylky.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

bbobb
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 15, 2009 02:44

Příspěvek od bbobb » pon lis 16, 2009 10:58

MartinH11 píše:Oddělat pár hvězdicových šroubků a povolit jednu 27 matku snad není problém pro zručného člověka a určitě ne pro servis. Pokud ti někdo něco dělal s geometrii musí i s kontrolovat volant jestli je po zásahu rovně. Jestli to neudělal tak se vrať k němu na dodělání.
to bych si laicky taky myslel ze to nebude problem. aktualne auto jede vcelku rovne, akorat proste volant je nakrivo :( v renaultu mi minule rekli ze se to rovna pres geometrii, ze uz to neni nasazeny na nejakym kolecku kde by to stacilo pootocit....divny, je vzdy uhly bude doleva, doprava ale nikdy to nebylo rovne :cry:

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » úte srp 10, 2010 23:24

úplně stejná věc jak u našeho koleosu koukám z výroby zadní kola neseřízený a nakřivo volant byl,po seřízení všecko OK
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Koleos“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů