tazne

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
paveloslav
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: čtv kvě 08, 2008 13:15
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

tazne

Příspěvek od paveloslav » ned led 01, 2023 18:57

mam koleose 2 /2018/,koupil jsem si tazne a typovou elektroinstalaci od ericha jaegra.montoval mi ho svagr co je automechanik.kov uplne v pohode a elektro taky bo tam neni ani co zkazit,vsude jsou jen zasuvky ktery se nedaji dat nikam jinam nez to patri.vse funguje jen mlhovka ne.zapojim kabel od tazneho do auta, auto vypne couvaky a mlhovku coz je logicke aby neoslnovala,ale na voziku mlha zapnout nejde.po odpojeni kabelu od tazneho zas mlhovka funguje.Sice v navodu na montaz pisi ze je nutny nakodovat auto na tazny ale znamy co dela v renaultu rekl ze nemusi,jen prenastavit ecu esp,s vlekem se pak asi chova jinak.
Neresil jsem to jeste ani s prodejcem tazneho a ani nakodovanim auta v renaultu bo jsou svatky a nepracuje se,spis se chci zeptat zda se stim tady nekdo nesetkal.stejnyho vyrobce elektroistalace jsem mel i v latitude atam to bylo bez problemu,nemyslim si ze by se to stalo spatnou montazi a vymontovavat ji ven a posilat na reklamaci se mi taky moc nechce ale bez svitici mlhovky neudelam zas technickou a tim padem zapis do tp
diky za odpoved
Renault Clio 1.5dci 2001,Renault Laguna 2.0dci 2007,Renault Latitude 2.0dci 2010,Renault Koleos 2.0dci 2018

Master4u
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: ned srp 09, 2015 11:30

Re: tazne

Příspěvek od Master4u » pon led 02, 2023 10:58

Máš v zásuvce zapojený oba kabely na mlhovku ?

Uživatelský avatar
paveloslav
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: čtv kvě 08, 2008 13:15
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: tazne

Příspěvek od paveloslav » pon led 02, 2023 18:45

jak jsem psal,elektrika je typyzovana na moje auto.je to systemem plug play t.j. rozpojis konektory elekriky auta a do nich naposunes stejny konektory z elektriky z tazneho,nikde nic nepajis,splest se nemas kde.zasuvka byla zopojena uz od vyrobce elektroinstalace.pockam co to nakodovani v renaultu,maji ted dovolenou tak tam v pondeli hned vlitnu
Renault Clio 1.5dci 2001,Renault Laguna 2.0dci 2007,Renault Latitude 2.0dci 2010,Renault Koleos 2.0dci 2018

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: tazne

Příspěvek od berka79 » úte led 03, 2023 08:23

Montoval jsem tažné na Clio V s elektrikou od stejného výrobce a funguje to. Je to jak píšeš, rozpoj a zapoj, nedá se tam nic splést, ale matně si vzpomínám, že přímo v zásuvce na autě, ta co byla dodaná s elektrikou je malý spínač, nebo nějaký kontakt který pozná připojení zástrčky. Nemůže být problém tam? Třeba nedostatečně zastrčená zástrčka do zásuvky, atd?
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

Master4u
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: ned srp 09, 2015 11:30

Re: tazne

Příspěvek od Master4u » úte led 03, 2023 09:20

Ja si montoval tazny sam, ale zasuvku dole musis zapojit sam, a mlhovka je zapojena na dvou pinech, staci jeden nezapojit a pak to nefunguje, mam aice Talismana, ale taky plug and play kabelaz s vypinanim mlhovek a sensoru.

Uživatelský avatar
paveloslav
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: čtv kvě 08, 2008 13:15
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: tazne

Příspěvek od paveloslav » čtv led 12, 2023 19:25

dneska jsem byl na diagnoze v renaltu,opravdu krom jednotky esp se nic nenastavuje.zanmy co tam dela pry nemel jedinkrat problem s montazi taznyho ale oni maji renoltacky tazny.Diagnoza vypsala chybu preruseni nebo skrat vodice mlhoveho svetla,chyba vyletela po zapojeni elektiky tazneho.
Tak jsem na vazkach,elektriku reklamovat coz je zas vse rozdelat a dle prodejce nemely jeste jedinou reklamaci na jeagra a cekat ze poslou jiny ale ze stejnou chybou protoze i muze byt i chyba nekde v aute kdyz je tak pretechnizovany, nebo jezdit bez mlhy na voziku /pozivam tak 1-2 rocne/ a vedet ze nemuzu se svym autem a vozikem na stk
Jeste mi nakonec znamy z renaultu rekl ze uz parkrat videl na autech z asie /koleos je taky korejec/ ze mlhovy svetlo se nezpinalo plusem ale zemi,coz kdyby byl muj pripad a elektrika taznyho by mlhu spinala plusem tak by to mohlo auto vyhodnotit jako chybu a mlhovku vypnout uplne.ale to by bylo spis na autoelektrikare. a divyl bych se ze by jeager o tom nevedel
Jinak v zasuvce zadny spinac nebyl a zasuvka uz byla zapojena,jen se strila do pastovyho obalu.
Renault Clio 1.5dci 2001,Renault Laguna 2.0dci 2007,Renault Latitude 2.0dci 2010,Renault Koleos 2.0dci 2018

Master4u
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: ned srp 09, 2015 11:30

Re: tazne

Příspěvek od Master4u » pát led 13, 2023 19:53

Tak zkusit rozdelat zasuvku a podivat se ? Je snad rozdelavaci? Ja taky nemam spinac v zasuvce. Ale alysim poprvy ze i zasuvka byla zapojena teda

Uživatelský avatar
paveloslav
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: čtv kvě 08, 2008 13:15
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: tazne

Příspěvek od paveloslav » pon led 16, 2023 18:54

fakt piny naletovany a uchyceny v ty vnitrni zasuvce,ta se dala prostrcit zaslepkou v katli a zacvakla se jen do toho plastovyho obalu s vickem.Takhle stejne to bylo i na mem minulem aute /latitude/ tam byla taky typizovana elektrika od jeagra,ale tam zadny problem nebyl.
Renault Clio 1.5dci 2001,Renault Laguna 2.0dci 2007,Renault Latitude 2.0dci 2010,Renault Koleos 2.0dci 2018

Odpovědět

Zpět na „Renault Koleos“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů