Spojka - klouže a nevypíná

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od kotasekh » ned črc 23, 2017 16:53

Dneska mi můj nezničitelný vehicle umřel na onemocnění spojky. Už je objednaná nová sada, přítlačák, lamela a ložisko. Potřebuju ale uklidnit, že nepotřebuju nic víc. Když stojím na místě a na spojce, nejde zařadit zpátečka, jedině fest přes zuby, jednička jde hodně ztěžka, další kvalty za jízdy poněkud drhnou, ale jde to. A do toho spojka nevydrží žádný krouťák a skoro hned prokluzuje, jízda do prudkého kopce s těžkým autem nemožná. Stav to je okamžitý, bez varování, dojel jsem 90km na výlet, vše ok, ještě před parkingem jsem jel na dvojku na plný plyn a v pohodě, ale při odjezdu z parkingu už jsem nezařadil zpátečku a skoro ani jedničku, spojka klouzala a málem jsem nedojel domů (a stejně jsem musel jet jak blbec...).
Kdyby spojka jen klouzala, viděl bych to na lamelu. Kdyby jen nevypínala, tak přítlačák, ale takhle nevím co se tak najednou mohlo pokazit, kdy z pohodového stavu do nepoužitelného se to změnilo okamžitě. Vím, že je tam nějaký samostav - mohl by něco takového způsobit a je měnitelný? Díky za nějaké info, co se mohlo stát...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od Renaulťák » ned črc 23, 2017 17:54

Zase pouze nazor toho, co nikdy Thalii ani neridil.
Predpokladam, ze radi pres tyc a ne pres lanovody. U jedenactky mi tyc (tenkostenna trubka), ktera ma uzcitou geometrii, trochu prozezla, jemne se prohla a rozhodilo se razani.
U spojky zase predpokladam lanko a ne kapalinu. U lanka byl v pedalu zubovy samostel. Spojka se nedotahla a bylo opet problemem radit, hlavne do jednicky. Kdyz se prevodovka toci, rychlosti jiz lepe padaji.
Klouzajici spojka jeste nemusi vadit razeni. Volny spojkovy pedal nezapricini jeji klouzani.
Je otazne, kolk ma najeto, jake jsou vule a jake opotrebovani.
V kazdm pripde klouzajici spojka je na vymenu, kdyz bude prevodovka venku, bylo by skoda nedat i lozisko. Takze tvuj prvni krok je OK. Pokud bude i potom problem s razenim, treba se mrknout na vule.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od kotasekh » ned črc 23, 2017 19:47

Najeto ma asi 130k km, ale prvnich 80k km na ni jezdila nejaka baba, az pak se dostala do meho auta :). Je tam lanko, a jak rikas, volne lanko nema vliv na prokluz. Vychylena tyc razeni by mohla zpusobit spatne razeni, ale je nepravdepodobne, ze by se v jednu soucasnou chvili ohla (pohla) tyc razeni a zaroven zacala spojka prokluzovat. Pujde spise o jednu zavadu, neco jako praskly pritlacak, ale tam bych zase cekal vibrace v zaprahu.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od Renaulťák » ned črc 23, 2017 20:24

U teto chyby ti nastesti nikdo nenapise, co rika diagnostika? Konecne stary a dobry mechanicky problem. Kdyz ji vyndas bude jasne.
Pro normalniho uzivatele je 130 malo. Co s tim dama delala tech 80 tisíc, nikdo nevi.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od Bravomv » ned črc 23, 2017 21:12

Nemám zkušenost se spojkou u Thalie, ale u aut obecně je to hodně podobné. Když mi odešla na jiném autě spojka, tak to začalo tím, že se obtížně řadila zpátečka, později i jednička. Moc jsem tomu nenakládal, takže spojka neklouzala, ale po prvotních příznacích jsem to nechal komplet vyměnit. Po výměně vše v pohodě. Jinak naše Thalia koupená po důchodci, nájezd 100 tis., při rozjezdu zabírala nepravidelně, škubání, myslel jsem, že je na odchodu, ale párkrát jsme ji tzv. osolil a srovnalo se to. To ale určitě není tvůj případ. Jinak mám zkušenost, že když odcházel přítlačák, tak šla spojka sešlápnout velmi ztěžka.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od kotasekh » ned črc 23, 2017 21:19

Tak seslapnout jde furt stejne, tam se nic nezmenilo. Nastesti si na me muj dvorni servisman udelal cas hned ted v utery, takze doufam, ze za dva dny teda bude vse v poradku.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Spojka - klouže a nevypíná

Příspěvek od kotasekh » úte črc 25, 2017 15:28

Tak závada nalezena. Ohnutých / ulomených 9 pacek přítlačáku. Jak se tohle stalo, to asi nikdo netuší ;-). Celková cena za spojkovou sadu Sachs + práce byla 3900,- Kč.
Obrázek
Obrázek
(záloha na rajčeti TU a TADY )
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů