Pískanie zadných bŕzd.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Pískanie zadných bŕzd.

Příspěvek od kotasekh » čtv bře 02, 2017 07:57

Jejich web slouží nejlépe k vyhledání OEM čísla, protože jejich katalog je opravdu dobrý. OEM číslo pak použiju k vyhledání dílu na levných webech, protože jestli mám za čep na autokelly dát 970kč, nebo na granexu za ten samý čep dát 260kč, tak to si hodně rozmyslím :-).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Pískanie zadných bŕzd.

Příspěvek od robotmz » stř bře 29, 2017 07:13

Včera návšteva jedného servisu v CZ a zatiaľ plná spokojnosť.
Nielenže kompletné prezutie + vyváženie pneumatík stálo v prepočte 13 eur s oficiálnym dokladom namiesto našich 22 eur bez dokladu, ale prístup zatiaľ na jednotku. Dal som pozrieť ten podvozok, tak predbežne ako prvé idú meniť misky nad tlmičmi + čapy riadenia. Povedali, že koleso má niekoľkocentimetrovú vôľu, a pri výmene treba rozobrať časť nápravy, takže sa môžu bližšie pozrieť aj na spodné čapy, na koľko na zdviháku keď kolesa visia sa zdali byť dobré, resp. nemožno ich dôkladne skontrolovať. To isté tyčky stabilizátora.
Ten čap mi ale hovorili na STK a tam to nedávajú na zdvihák, ale na kanál, teda predpokladám, že diagnostika je presnejšia a jednoduhšia.
Ináč nedávno som si všimol, že pri točení kolies doľava na mieste mi išiel taký vŕzgavý zvuk niekde z oblasti horného uloženia ľavého tlmiča.
Každopádne som v SR pochodil s viacerými autami viacero servisov za tie roky, ale v ČR mám pocit že je to úplne iná kultúra, ochota, rýchlosť.
Uvidím, ako to bude urobené, ale zatiaľ celkom dobrý pocit.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Pískanie zadných bŕzd.

Příspěvek od robotmz » stř dub 05, 2017 07:32

Takže:
Vymenené v jednom českom servise uloženie tlmičov na oboch stranách SNR /misky+ložisko/, vymenené čapy riadenia na oboch stranách DELPHI, nastavená geometria. Cena veľmi prijateľná, u nás by som to zaplatil už iba za "dobrý deň" pri vstupe do servisu :-))
Nič iné "zle" tam na náprave nebolo.
Auto ide ako nové, akurát som si všimol, že ak točím napr. "plný" na mieste, že sem/tam niečo "pukne pod kapotou. Neviem, či je to kamienok od kolesa, resp. prepruží pneumatika, alebo niečo iné...
Neviem určiť, či to robilo aj pred tou opravou, alebo nie.
Zatiaľ kašlem na to, len mám obavy aby to nebol pridretý nejaký ďalší čap...
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

sf1969
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 11, 2017 17:45

Re: Pískanie zadných bŕzd.

Příspěvek od sf1969 » ned čer 11, 2017 18:00

Zdravím
Chcem sa informovať. Keď som sa chcel pohnúť z parkoviska tak blokovalo zadné pravé koleso. Stalo sa mi to 3x. Ale som to rozjazdil , pohol som sa sa trochu dopredu a potom dozadu a koleso sa uvoľnilo. Má s tím niekto skúsenosť čo to môže byť ?
Vďaka Štefan

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Pískanie zadných bŕzd.

Příspěvek od kotasekh » pon čer 12, 2017 09:02

Prirezle pakny k bubnu. Po par rozjezdech se bud urhne oblozeni od bubnu, nebo oblozeni od paken. V prvnim pripade se nic nedeje, v druhem (kdy se utrhne oblozeni od paken) jsi dojezdil a kolo se zablokuje nadobro, je treba pak sundat buben a vymenit oblozeni. Pokud to jezdi, nic se nestalo a nezatahuj brzdu pokud je vlhko a stojis nekde dele.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů