nápln klimatizácie nová thalia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

33chose33
Experienced member
Příspěvky: 574
Registrován: čtv kvě 21, 2009 18:09
Bydliště: Plzeň, Praha

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od 33chose33 » úte čer 01, 2021 07:16

Všechny auta mají snímání tlaku v chladiva, který právě zajistí, že se kompresor při nízkém tlaku nezapne. Thalia ho má někde kolem chladiče. Při nízkém tlaku se systém chová jako rozbity. Chyba však není doprovázena žádnou výstrahou. V clipu je vidět hodnota tlaku v barech. Já raději používám budíky připojené na nizkotlak a vysokotlak, ty nekecají nikdy.
Renault Master 2500ccm 1999
Renault Thalia II 1,2 Privileg
Úpravy:
Zástěrky, trojblik by Krtek, ESB, kopletní výměna reproduktorů + zadní, vytlumení předních dveří, čidlo hladiny oleje, čidlo ostřikovače.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od jakub » úte čer 01, 2021 08:29

Tak to jsem fakt nikdy neviděl snímač tlaku v klimatizaci a to jsem je dělal přes deset let, spínače tlaku ano, ty jsou standardně na nízký tlak když chladivo uteče a na vysoký tlak když třeba nesepnou ventilátory ...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Jirikan
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 06, 2012 16:51

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od Jirikan » ned čer 06, 2021 20:58

Tak klima byla ůplně prázdná. Natlačeno 650 g chladiva, trochu mazacího oleje , barviva + práce = 2300 Kč.
1g chladiva = 2,5 Kč , olej=150 Kč, Barva 250 Kč , práce = 250 Kč. Za 14 dní půjdu na kontrolu UV lampou hledat ůnik.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od jakub » ned čer 06, 2021 21:13

Já tu plničku neměl prodávat, koukám, že cena chladiva po jeho zlevnění na cenu původní už pro koncového zákazníka dolů nešla :-). To bych byl v tom jen za chladivo za 3.5t Kč. Tak ať to chladí a neutíká.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

jojcob
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 13, 2009 22:03

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od jojcob » pát črc 30, 2021 21:49

Zdravim, potreboval by som poradit. Mam problem s klimatizaciou. Bolo na nej asi pred rokom doplnene chladivo. Normalne chladila asi 2 dni a odvtedy kompresor klimatizacie zapina a vypina asi v 3s. intervaloch. Trubky su studene, z prieduchov fuka vychladeny vzduch, ale interier to nevychladi. Dal som auto na diagnostiku, ale ziadny problem nenaslo. Ked je priemerne teply den, tak je citit v interieri, ze klimatizacia je pustena, ale pri tropickych teplotach si jej zapnutie clovek skoro nevsimne.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od jakub » pát črc 30, 2021 21:57

Zkontrolovat tlaky, buď je málo a jak sepne kompresor a začne sat tak klesne tlak pod ca 2bar a klima vypne,tím tlak stoupne a kompresor zase sepne... Nebo varianta druhá, že je přeplněno a tlak vylitne tak, že to zase vypne snímač tlaku a po poklesu zase sepne.
Ale vzhledem k tomu že bylo plněno tak se přikláníme k variantě první,že to zase uteklo....
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

33chose33
Experienced member
Příspěvky: 574
Registrován: čtv kvě 21, 2009 18:09
Bydliště: Plzeň, Praha

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od 33chose33 » úte srp 03, 2021 19:13

Vracím se k diskuzi ohledně sledová stavi klimatizace přes Clip. A opravdu jsem si ověřil, že to jde. Viz přiložené fotky.
https://33chose33.rajce.idnes.cz/Cidla_ ... 1497863776
Motor běžel na volnoběh, AC OFF, Clip hlásil, že tlak chladiva 8 bar, a kompresor je vypnutý. Když tedy připojím plničku, tak mi to ukazuje kolem 5 bar.

Po zapnutí klimatizace je vidět:
https://33chose33.rajce.idnes.cz/Cidla_ ... 1497863777
Tlak stoupnul na 13 bar, což opět neodpovídá tomu co ukazuje plnička, kopresor je aktivní, dále je vidět, že ŘJ zvýšila volnoběžné otáčky a zaplnula ventilátor na chladiči, řož opět odpovídá chování auta při AC ON a chodu motoru na volnoběh.

Z tohoto se domnívám, že snímač není jen spínací při limitní hodnotě (vysoký nebo nízký tlak), ale je kontinuálně měřící. Pokud to není dle Jakuba možné, tak prosím o vysvětlení, kde se ty hodnoty tedy berou. Jsewm ale skálopevně přesvědčen, že při úniku chladiva a poklesu tlaku pod limitní hodnotu, by to mělo jít poznat už Clipem a není potřeba plnička, což je odpověď na otázku, která zde padla.
Renault Master 2500ccm 1999
Renault Thalia II 1,2 Privileg
Úpravy:
Zástěrky, trojblik by Krtek, ESB, kopletní výměna reproduktorů + zadní, vytlumení předních dveří, čidlo hladiny oleje, čidlo ostřikovače.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od jakub » úte srp 03, 2021 20:23

Neříkám, že to možné není, jen za tu dobu co jsem to dělal jsem se s tím nesetkal.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

33chose33
Experienced member
Příspěvky: 574
Registrován: čtv kvě 21, 2009 18:09
Bydliště: Plzeň, Praha

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od 33chose33 » úte srp 03, 2021 23:19

A nepřijdou Ti ty tlaky moc velké?
Renault Master 2500ccm 1999
Renault Thalia II 1,2 Privileg
Úpravy:
Zástěrky, trojblik by Krtek, ESB, kopletní výměna reproduktorů + zadní, vytlumení předních dveří, čidlo hladiny oleje, čidlo ostřikovače.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od jakub » stř srp 04, 2021 06:52

Tlak na sání bych řekl, že ok, vůbec jestli bylo auto teplý, na výtlaku asi taky, tady se to dost liší dle auta, třeba já mám kolem 15 bar, ale dělal jsem i nějakýho fiata kterej měl přes 30bar a normálně chladil a nic neprdlo, data k tomu autu jsem neměl takže nevím zda to bylo ok, mě se to tedy zdálo dost...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Jirikan
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 06, 2012 16:51

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od Jirikan » úte kvě 16, 2023 20:39

Zdravím, nejede mi klima. Dělali jsme test dusíkem a zjistili, že je Kondenzátor (chladič klimy) díravý na třech místech, tak jdu zítra měnit Kondenzátor.

Jirikan
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 06, 2012 16:51

Re: nápln klimatizácie nová thalia

Příspěvek od Jirikan » pát kvě 19, 2023 20:37

Tak kondenzátor vyměněn a už zase chladí.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti