Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabole

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabole

Příspěvek od Deejees - T » ned zář 26, 2010 19:53

Zdravím všechny dostal se mě takový problém. Koupil jsem si komplet LED diodové žárovky do zadní paraboly, chtěl bych poukázat pozor na couvací světlo je prohozena polarita. takže pozor !! led diodu jedine s obracenou polaritou jestli existuje :lol: ja jsem to vyřešil neodborným zásahem do paraboly.

Problem je ve směrových světlech první dvě probliknutí jsou normální a další jsou zrychlená. je mi jasný že to bude nejspíš signalizace poruchy malého odběru (přepálené vlákno na žárovce) ale jak tento problém řešit chytře prosím ne že připojím k LED žárovkám paralerně odpory jak se to prodává na některých aukci. Koukal jsem ze se dá zaměnit relé ale v aute jsem žádné takové relé nenašel. tak prosí o pomoc.
Pří sepnutí varovných světel tento problém není.
Naposledy upravil(a) Deejees - T dne sob říj 09, 2010 15:57, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » ned zář 26, 2010 20:03

Blinkry bude pravděpodobně řešit nějaká jednotka a to v podstatě nevyřešíš jinak, než že tam dáš paralelně odpory. Můžeš si udělat nějakou krabičku, kterou připojíš mezi výstupy z jednotky a mezi dráty do světel. A krabička bude obsahovat jen zapojení těch paralelních odporů.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

amater3
Senior member
Příspěvky: 1737
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Příspěvek od amater3 » ned zář 26, 2010 20:40

Relé na blinkry nenajdeš.Přerušování dělá jednotka UCH kterou najdeš pod přístrojovou deskou vedle relátek.Takže elektronika a zbývají pouze přiřazené odpory k LEDkám. :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Příspěvek od Deejees - T » pon zář 27, 2010 07:40

A nédá se tato funkce vypnou v diagnostyce ?? :roll:

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon zář 27, 2010 12:24

Nedá, je to čistě věc hardware. Sežeň si schéma, zjisti, které dráty jsou od blinkrů z jednotky UCH - jsou jen dva, pravá a levá strana. Udělej si krabičku z plastu, přišroubuj do ní čokoládu, do které připojíš ty dva dráty a kostru. Mezi ty dva dráty a kostru připojíš paralelně odpory. A pak zase ty dva dráty směrem ke světlům připojíš do čokolády. Krabičku schováš pod palubku a podle mě je to šikovnější řešení, než dávat odpory přímo k žárovce.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Příspěvek od Deejees - T » sob říj 09, 2010 16:10

tak vam alespon zaslu jak vypada parabola s komplet led zarovky :-)


http://gallery.pcraj.com/out.php/i10841_IMAG0257.jpg

Obrázek

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Deejees - T » pon kvě 23, 2011 09:33

Tak mám velký problém s LEDkami často odcházejí na podsvícení SPZ v přední parabole a po montováni denní svícení začínají odcházet také .. má někdo podobné zkušenosti..po tom co jsem si namontoval voltmetr do zásuvky zapalovače mi zajízdy ukazuje napětí 14,6V a to běží pouze ventylátor na 1 stupeň a radio...
RENAULT THALIA II 1.2 16V chtělo by to TURBO :-)

Keras
Grafoman
Příspěvky: 2796
Registrován: ned bře 21, 2010 10:27
Bydliště: Vysočina, kolem Jihlavy :)

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Keras » pon kvě 23, 2011 12:35

Tak kolem 14,4 už Pb akumulátor dost "bublá" - (tvoří se vodík a kyslík...) Můžeš se přesvědčit když po jízdě zastavíš a hned koukneš na baterii jestli bude hodně bublat. Ale to je jen takové ověření jestli altík moc nepřebíjí.
To že Ti ukazuje tolik je právě také tím, že nemáš spuštěné další spotřebiče.
Pokud vím tak s praskáním žárovek měli problémy thálie 1... U dvojek to ukáže čas. Ale zatím jsem stížnosti neslyšel.
Bude to právě těmi LEDkami. Nesnesou větší napětí...
Já např. kupoval denní led schválně 12 až 24V a doufám, že bude klid!!!

Osobně Ti doporučuju vzít tak cca 3ks nějakých KYnek (prostě diod) a vložit je v sérii k těm ledkám. Potom budeš mít klid.
Mužeš vyzkoušet od jakého napětí ledky plně svítí a potom určit počet diod na kterých je úbytek 0,7V.
Také je to takto více méně beze ztrát :wink:

P.S. Když už jste tu mluvili o paralelních odporech k ledkám, nevít jak mají být cca velké (kolik ohmů)??? Díky
Renault Thalia Privilège 1,2 16V 3/2010

absolom
Advanced member
Příspěvky: 274
Registrován: pon črc 27, 2009 15:40
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od absolom » pon kvě 23, 2011 23:02

Standardni napeti v palubni siti je cca 14-15V, tim se zaroven dobiji akumulator za jizdy. Bylo mi dokonce receno, ze pokud za volnobehu nenamerim na akumulatoru vice nebo rovno 14V neco je spatne. Mam take napojeny kabel na napajeni zesilovace primo na baterii a predrazeny kapacitor mi nikdy pri volnobehu neukazuje mene jak 14,5V.
Ve chvili kdy postupne zapinas svetla a ostatni spotrebice napeti samozrejme klesa diky zatizeni.

Zkus si nekdy koupit 12V napajeci trafo do 230V a zmer naprazdno kolik ti dava, budes se mozna divit. V palubni siti je pocitano (samozrejme i s rezevou), ze pokud zapnes vsechny spotrebice elektriny v aute, musi ti stale zustat vice jak 12V aby se mohl akumulator dobijet.

Edit: oprava cestiny :)
Naposledy upravil(a) absolom dne úte kvě 24, 2011 12:31, celkem upraveno 1 x.
Wolf
Renault Thalia 1.4 16V expression clima, 2005 / svicky - DOR14LGS / Waze / zvuk - Alpine + Magnat Traxx 600

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Deejees - T » úte kvě 24, 2011 09:10

Kares teď nevim jaky odpory mas na mysli ... jestli do serie k 3 řadám LED (320ohm) a nebo obpory pro ciklovaní led je tolerance pro jednu žárovku a jednu LED je tolerance >10ohm.. obou LED v před i zad >4ohm na jednu stranu

Jde mi o to ze kámoš má Fabii a má ledky jak v přední parabole tak na SPZ už rok a vůbec to neměnil a svítí všechny. Asi Thalia nemá tak jemnou regulaci a v síti se objevují přepěťový špičky jinak si to neumím vysvětlit.. :idea: docela by mě zajímalo jestli ty přepěťové špičky dokázal vyfiltrovat kondenzátor ve formě Kapacitoru ten má přece jenom menší vnitřní odpor menší než baterie. :?:
RENAULT THALIA II 1.2 16V chtělo by to TURBO :-)

Uživatelský avatar
mrobo
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 25, 2010 12:09

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od mrobo » úte kvě 24, 2011 14:28

Deejees - T píše:Kares teď nevim jaky odpory mas na mysli ... jestli do serie k 3 řadám LED (320ohm) a nebo obpory pro ciklovaní led je tolerance pro jednu žárovku a jednu LED je tolerance >10ohm.. obou LED v před i zad >4ohm na jednu stranu

Jde mi o to ze kámoš má Fabii a má ledky jak v přední parabole tak na SPZ už rok a vůbec to neměnil a svítí všechny. Asi Thalia nemá tak jemnou regulaci a v síti se objevují přepěťový špičky jinak si to neumím vysvětlit.. :idea: docela by mě zajímalo jestli ty přepěťové špičky dokázal vyfiltrovat kondenzátor ve formě Kapacitoru ten má přece jenom menší vnitřní odpor menší než baterie. :?:
Kondik by mal urcite pomoct vyfiltrovat spicky, ale pozeram ze uz nemas na zadnom kufri napis THALIA, chcem sa opytat ako si ho odstranoval aby si neposkodil lak ?
este by som vsetkym ktory pouzivaju led ziarovky doporucil pouzivat take ktore obsahuju SMD LED Diody, su kvalitnejsie a maju aj lepsu svietivost
Obrázek 1,2 16V 55kW/75k Expression 5/2009, 175/65 R14 82T Continental EcoContact3 + Kleber Krisalp HP2

Keras
Grafoman
Příspěvky: 2796
Registrován: ned bře 21, 2010 10:27
Bydliště: Vysočina, kolem Jihlavy :)

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Keras » stř kvě 25, 2011 09:42

Nemyslím so, že to bude špičkama...
Bude tam vyžší napětí... Také jde o to jaké ledkové žárovky tam má? Stejné jako Ty? Jaké tam je napětí při běhu motoru???
To vše chce proměřit... Auto se chová něco jako měkký zdroj jak psal absolom. Vyžší napětí potřebuješ kvůli nabíjení a pak už to jen klesá díky zatěži...
Dej tam do patice nebo na přívodní drát 3 křem. didy a máš pokoj...
Nebo zvětši ty 320 ohmový odpory (jestli to je technicky možné) - přijde mi to na 12V docela málo. (kolik tam je diod pro ten jeden odpor?) Na svítivosti by to nemělo být znát... Jednak zmenšíš napětí ale i proud který ledy zabíjí...

Ohledně odporů jsem samozř. myslel ty na cyklování...
Ale valím oči :roll:
K čemu se pak dávájí led žárovky do blinkrů do aut které potřebují mít zátěž aby cyklovaly???
Když tam dám ledku a k tomu musím paralelně dát 10ti ohmovej odpor (nebo míň-aby fungovala) tak efekt led žárovek je ten tam. Ta ledka se pak chová "skoro" jako žárovka = má velkou spotřebu... :roll:
To je tedy celkem zbytečné nahrazovat v blinkrech žárovky ledkama nemyslíte??? To neberu v potaz finance.
Jedině tam kde nemusíte mít odpory a cyklování funguje na ledky normálně tak tam bych to pochopil. Ale s odporama nevím no... :roll:

A nakonec:
Jak si sundal zadní nápis??? Taky bych to tak udělal :wink:
dík...
Renault Thalia Privilège 1,2 16V 3/2010

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Deejees - T » stř kvě 25, 2011 11:08

Sundání nápisu THALIA velmi dobře technickým lihem.. (mělo by to jít dobře i benzínem nebo Brake Cleaner sprej) ..

Led blinkry používám jen na přední parabole, kvůli celo chromového vzhledu přední paraboly.. což vypada mnohem lepe než s oranžovýma kolečkama které se odráží od žárovky.. to je můj názor a takhle se mi to líbí

320 ohn je spočítáno 3 led bilé (3,2V) na 16V... pří 14V je na jedné LEDce 2.8V... a vyrobce udává zvičení led pří 5V což by v síťi auta muselo byt <25V
a ty tří křemíkovy diody mi sniží napětí o 1,8V - 2,1V a myslíš žě to bude v poho :roll: ...
RENAULT THALIA II 1.2 16V chtělo by to TURBO :-)

Keras
Grafoman
Příspěvky: 2796
Registrován: ned bře 21, 2010 10:27
Bydliště: Vysočina, kolem Jihlavy :)

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Keras » stř kvě 25, 2011 11:43

Jak si sundal nápis??? :D Myslím jako jak jsi odlepil písmena...? Čím si to vypáčil? Jak to šlo dolu? Jak silně je to přilepené???

Hele jestli je to tak s tím napětím tak se potom ničí ledky proudem... :oops:
Dej větší odpory a bude pokoj!!!

Ale ohledně chromového vzhledu použij zrcadlové oranžové žárovky a máš klid :wink: Už se to tu řešilo.... Hledej...
Renault Thalia Privilège 1,2 16V 3/2010

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Deejees - T » stř kvě 25, 2011 12:42

to sem viděl na vlastní očí a není to ono zrcadlové oranžová žárovka navíc se stím sníží intenzita světla..

No šlo to celkem dobře pomohla mi hodně plastová škrabka na škrábaní předního skla.. a technický líh nalít do štěrbin pismen.. kousky lepidla se pak setřou hadrem namočen v tech.lihu... umě nebyl žádný problém..

je i vice způsobu nahřát horkovzduškou .. nebo přeříznout nití
viz youtube http://www.youtube.com/watch?v=5saNP7cd ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=7I19MWBZ ... re=related

Pozor jedná se o hořlavé látky.. nekouřít...
RENAULT THALIA II 1.2 16V chtělo by to TURBO :-)

Keras
Grafoman
Příspěvky: 2796
Registrován: ned bře 21, 2010 10:27
Bydliště: Vysočina, kolem Jihlavy :)

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Keras » stř kvě 25, 2011 13:32

žárovky jsou OK :twisted:
:arrow: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 25#p420325
jo dík za návod odebrání písmen...
Renault Thalia Privilège 1,2 16V 3/2010

Kent1
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: pát led 11, 2008 09:31

Re:

Příspěvek od Kent1 » pát srp 05, 2011 13:20

[quote="Deejees - T"]tak vam alespon zaslu jak vypada parabola s komplet led zarovky :-)






Pěkná fotka ledky vzadu mám také všechny ale až na couvací chtěl bych nějaké které by svítili přinejhorším stejně jak klasické raději bych aby vííc svítili. Jaké tam máš ty? http://www., a jaký je typ žárovky díík
Thalie Expression 1,2 55kw chip na 63 KW 118Nm r. výroby 2007

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Deejees - T » úte srp 09, 2011 08:27

Na svém autě mám jako couvací světla

http://www.alibaba.com/product-gs/35636 ... ights.html
http://aukro.cz/led-zarovky-jednovlakno ... 09695.html

na couvání svítí dobře ale jestli chceš s hodně velkou intenzitout světla tak doporučuju 3 čipové

http://www.alibaba.com/product-gs/27828 ... _P21W.html

ale s těma mám špatnou zkušenost. Použil jsem je jako podsvícení SPZ a docela rádi odcházej a nebo blikají a pak je tu typ který by chtělo vyzkoušet

http://hidledauto.en.alibaba.com/search ... &d_type=sp

Pozor pamatuj na to co jsem psal už v úvodu led žárovka (couvací) musí mít prohozenou polaritu!!
RENAULT THALIA II 1.2 16V chtělo by to TURBO :-)

Kent1
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: pát led 11, 2008 09:31

Re:

Příspěvek od Kent1 » pon srp 15, 2011 18:40

[quote="Deejees - T"]tak vam alespon zaslu jak vypada parabola s komplet led zarovky :-)





Máš ledky v zadních části i já mám ale mám problem s dvouvlaknem (osvětlení, brzda v jedno) z pravé strany funguje LED jak má ale z leve strany to nefuguje rozsvítí se přistrojova deska (jemně) co tam máš ty odbor či rezistor můžeš mi poradit?
díík
Thalie Expression 1,2 55kw chip na 63 KW 118Nm r. výroby 2007

Deejees - T
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 30, 2009 16:20

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Deejees - T » úte srp 16, 2011 09:29

Máš ledky v zadních části i já mám ale mám problem s dvouvlaknem (osvětlení, brzda v jedno) z pravé strany funguje LED jak má ale z leve strany to nefuguje rozsvítí se přistrojova deska (jemně) co tam máš ty odbor či rezistor můžeš mi poradit?
díík
S dvouvlaknovkou jsem žádný problém neměl.
Akorát jednou na brzdovém kontaktu v žárovce jsem odpájel odpor svítilo dost dobře. Až jednou v noci se mi udělal na žárovce zkrat a zhasla levá strana (vypálená pojistka) což je napájená zadní obrysovka, přední parkovačka, podsvícení budíku a SPZ. Takže super jízda večer :) nevědel jsem jakou rychlostí jedu :wink:

Moc tvému problému nerozumím, ale jestli ti nesvítí LED žárovka tak máš špatný kontakt a závadu bych hledal jen v parabole nikde jinde.
Mě blbla couvací, chvíli svítila normálně, pak pohasínala a chvilkama nesvítila vůbec a problém byl v patici žárovky.
Zvětšil jsem přítlak kontaktů plus i minus pólu v patici paraboly a bylo vše OK.
RENAULT THALIA II 1.2 16V chtělo by to TURBO :-)

pepaj
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned čer 26, 2011 13:10
Bydliště: Jihlava

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od pepaj » sob led 25, 2014 21:28

Zdravím. Komu se nelíbí oranžové (fleky) žárovky v předních i v zadních světlech,mám řešení.Na netu jsem našel obchod /www.svetzarovek.eu/p-3111/k-464/12v-21w ... dem-duhova Cena za 1ks je 38 Kč. Posílají na dobírku,(100Kč)nebo na odběrná místa(mají jich několik desítek v celé republice(65Kč) Pepaj.

Uživatelský avatar
mPershing
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: úte lis 30, 2010 06:45
Bydliště: Zvolen, SK

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od mPershing » ned led 26, 2014 08:09

KLIK ----->>> Lajoš IV. Thalia II Expression 3/11

Keras
Grafoman
Příspěvky: 2796
Registrován: ned bře 21, 2010 10:27
Bydliště: Vysočina, kolem Jihlavy :)

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Keras » pon led 27, 2014 13:38

Tak tohle už mám na radu amatéra tak 3 roky :wink:
Upozorňuju, že to není homologované!!! To tu nezaznělo. Ovšem "prý" na stk problémy nedělají. Zatím nevím, v březnu poznám :)
Ale ještě lepší než duhová je čistě zrcadlová-paraboly tak vypadají obě stejně (bilnkr+hl. světla). No někde už to tu zaznělo, hledejte.
Renault Thalia Privilège 1,2 16V 3/2010

amater3
Senior member
Příspěvky: 1737
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od amater3 » pon led 27, 2014 16:19

Keras nevím jaké žárovky jsi koupil,ale já mám Philips Silver Vision a ty homologaci mají.Na STK bez problémů. :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Keras
Grafoman
Příspěvky: 2796
Registrován: ned bře 21, 2010 10:27
Bydliště: Vysočina, kolem Jihlavy :)

Re: Problem ciklováni směrovych světel, led žárovky v parabo

Příspěvek od Keras » úte led 28, 2014 08:52

:mrgreen: sorry ale 3 kila za dvě stříbrný žárovky?
Já mám 2ks za necelejch 80 kaček...
Ale nepředpokládám, že by někdo lezl do blinkrů a zkoumal homologaci :D Vypadají úplně stejně jako ty Philips Silver Vision.
Renault Thalia Privilège 1,2 16V 3/2010

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů