SOLVED Rádio sa nezapina so zapaľovanim automaticky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Mi_t_is
Starting member
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 10, 2012 11:54

SOLVED Rádio sa nezapina so zapaľovanim automaticky

Příspěvek od Mi_t_is » sob led 27, 2024 20:26

Čaute stala sa mi taka zvláštna vec.. Šiel som dlzsiu jazdu a počas jazdy som vypol rádio.

Potom som auto odstavil a šiel naspäť po pár minútach a už rádio nešlo vôbec zapnúť. Po ďalšom odstavení už rádio išlo normálne zapnúť ale prestala ísť funkcia ze sa samé zapína s kľúčikom a vypína pri vytiahnutí kľúča.

Musím ho zapínať pri štarte a vypínať po odstavení auta ručne tlačidlom.
drzi ale pamäť staníc.

Co mi napadlo:
Odideny nejaký kontakt v spinacej skrinke ktorý posiela +12v do radia pri kľúčiku.
Nejak sa pokazilo rádio.
Edit pozerám na nete ze častokrát to robí nejaká iná poistka napríklad poistka zapaľovača alebo pod volantom. Skúsim pozrieť.


Je to nejaká známa chyba? Stalo sa to už niekomu z vás?
Naposledy upravil(a) Mi_t_is dne pon led 29, 2024 09:33, celkem upraveno 1 x.

Mi_t_is
Starting member
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 10, 2012 11:54

Re: Rádio sa nezapina so zapaľovanim automaticky

Příspěvek od Mi_t_is » sob led 27, 2024 21:45

Prisiel som na to ze zapalovac nefunguje takze to moze mat suvis.

Ake ponaucenie z toho plynie? Nestaci skontrolovat poistku na ktorej je symbol radia ale radsej vsetky :)

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Rádio sa nezapina so zapaľovanim automaticky

Příspěvek od krt.ecek » ned led 28, 2024 18:17

ono v dokumentaci, nevím jak v návodu jsou pojistky dvě - jedna na travalé napětí na paměť a na to že ti hraje radio max 15 minut a pak se samo vypne i při vypnutém zapalování. Druhá, která právě spíná, že je zaplé zapalování a ta je společná se zapalovačem....

Rozlišení je snadné, když ztrácí paměť je to ta trvalá, ta druhá se chová jak říkáš...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Mi_t_is
Starting member
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 10, 2012 11:54

Re: Rádio sa nezapina so zapaľovanim automaticky

Příspěvek od Mi_t_is » pon led 29, 2024 09:32

Poistka bola oznacena symbolom radio v poistkovej skrinke pri dverach vodica. Vymenene a uz to funguje, sranda je ze tu poistku som uz menil za jazdenu z ineho auta a ta bola tiez vadna :) ponaucenie je nepouzivat jazdene poistky alebo ich riadne skontrolovat.

Davam ako vyriesene.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů