zpátečka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
flanner
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 29, 2022 19:04

zpátečka

Příspěvek od flanner » pát dub 29, 2022 19:31

prosím pěkně, přijel jsem právě s celkem zánovní pořízenou thálií 2 (2012; 56 tis. km). pro mé účely, tj. cca 5000 km ročně (soukr. autem) to prostě stačí.
ovšem zatímco koncern vw, co jsem viděl má zpátečku vždy "stlačit dolů, doleva a dopředu" tak třeba služební clia to maj klasicky (bez stlačení, doprava a dozadu). tak mě překvapilo, že thalia to má jako vw.
v poloze doleva a dopředu je na kulise podtržené R. předpokládal jsem, že to tedy funguje stejně jako u koncernovek a naštěstí to celou cestu domů nepotřeboval, až doma při parkování, ale zkrátka jsem nepřišel na to, jak se vlastně zpátečka řadí? stlačit nejde páka dolů ani o milimetr a při pokusu (ať už s tlačením dolů, nebo bez) se řadí prostě jednička...

doufám, že jsem to jen nepochopil. můžete mi prosím poradit, jak v thalii II na zpátečku? :x :?:

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: zpátečka

Příspěvek od Renaulťák » pát dub 29, 2022 19:51

Thalii sice neznam, predpokladam, jako u vetiny Renaultu. Treba polozit dlan na kouli, ukazovacek a prostrednicek ohnout pod kouli, az pod prstenec pod ni, ten nadzvednout, tim se uvolni zarazeni zpatecky.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: zpátečka

Příspěvek od kotasekh » pát dub 29, 2022 21:28

Presne, ne dolu, ale nahoru :D. Je tam takovy prstynek, ktery musis zatlacit nahoru.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

flanner
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 29, 2022 19:04

Re: zpátečka

Příspěvek od flanner » sob dub 30, 2022 06:14

ajo, našel jsem fotku thaliový řadicí páky a skutečně tam nějaká taková vifikundace je, taxnad bude fungovat. díky moc. hnedle si to půjdu vyzkoušet a přeparkovat, páč kvůli necouvání teď stojím jak kokotnatec.
naštěstí u majitele thalie to nejspíš nebude nikdo řešit a můžu jezdit i v klobouku :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů