Výmena riadiacej jednotky vstrekovania

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Výmena riadiacej jednotky vstrekovania

Příspěvek od SilverA » sob bře 06, 2021 08:28

Potreboval by som u Thalie s klímou vymeniť jednotku vstrekovania. Musí náhradná jednotka pochádzať z Thalie, ktorá klímu mala? Na vrakáčoch ma presviedčajú, že je to jedno, len aby sedelo číslo jednotky. Číslo jednotky ale sedí vždy, či Thalia klímu má, alebo nemá. Argumentujú tým, že jednotka vstrekovania s klímou nič nemá. Že to je vecou UCH. Ja ale argumentujem tým, že kompresor spína jednotka vstrekovania, voľnobeh zvyšuje jednotka vstrekovania, saharu spína jednotka vstrekovania. A konieckoncov Renault Clip zobrazuje v konfigurácii či má alebo nemá klímu. Takže jedno to asi nie je. Obávam sa, aby mi taká jednotka z bezklímovej Thalie vedela klímu zapnúť. Aj keď číslo bude rovnaké, len bude na konfigurovaná na bez-klímu.

Väčšinou na toto prestanú reagovať, predsa nebudú zabíjať čas so špekulantom. Buď naval prachy a ber čo ti dávam, alebo si zháňaj inde.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5792
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Výmena riadiacej jednotky vstrekovania

Příspěvek od kotasekh » sob bře 06, 2021 09:12

Pokud ma stejne cislo, tak mi z toho vychazi, ze jednotky se pouzivaly vsude stejne a zalezelo jen na programu uvnitr. Reprog te stejne asi nemine, takze dle meho by to fungovat melo.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Výmena riadiacej jednotky vstrekovania

Příspěvek od SilverA » sob bře 06, 2021 10:55

Žiadny reprog. Iba vymazanie imobilizéra, respektíve zrušenie spárovania s pôvodnými jednotkami, aby sa mohla spárovať s mojimi.

Áno, jednotky sú rovnaké. Ako píšeš že záleží na programe vnútri, to je práve tá konfigurácia jednotky. Ak ja jednotku vo výrobe naprogramujem že je v aute bez klímy, tak predpokladám, že som jednotke vzal túto funciu a proste už klímu nebude vedieť zapnúť.

Mne sa proste tie kecy bazárnikov nezdajú a zaváňa to šmelinou. Ja som tu od toho aby som auto rozobral na drobné a speňažil. Či ti to bude fungovať alebo nie, to neni môj problém. V momente ako prídu prachy na účet si pre mňa prestal existovať.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5792
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Výmena riadiacej jednotky vstrekovania

Příspěvek od kotasekh » sob bře 06, 2021 11:10

Tak u vrakoviste zaruka vzdy koncila za vraty podniku, to se nemusis ani rozcilovat, natoz se tim zabyvat ;).
Zruseni sparovani (“vycisteni”) a sparovani s tvym autem neni reprogramace? Povoleni kllimy v sw jednotky je uz pak podle meho jen zalezitost clipu nebo ddt.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Výmena riadiacej jednotky vstrekovania

Příspěvek od SilverA » sob bře 06, 2021 12:11

To povolenie klímy neni tak jednoduché. Áno, chce to len Clip. Ale nedá sa to samovolne zmeniť, že len pripojím Clip a zmením konfiguráciu. Viem že sa to dá zmeniť keď nahrávaš komplet nový SW. To by vedel urobiť autorizák. Tam ide SW po sieti. Myslím že zadajú VIN a "veľký" Renault im vygeneruje nejaký kód ktorý zadajú a stiahnu po sieti konkrétnu konfiguráciu jednotky pre konkrétne auto. Ale rozhodne to neni o tom že si ja doma s Clipom v ruke zaškrtnem klíma áno/nie.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů