Názor na jednorázové čističe do benzínu?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
robotmz
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Názor na jednorázové čističe do benzínu?

Příspěvek od robotmz » čtv kvě 14, 2020 06:40

Zdravím.

Pri cca 3.- 4. nádrži nášho najlacnejšieho benzínu 95 E10 mi po dlhšej ceste a niekoľkých desiatkách km pri záťaži do kopca začne "nepravidelné bublať" vo výfuku. Je to, ako keby išiel za vami chopper. Aj som zaradil neutrál, nechal padnúť otáčky a pridal a bublalo.
Po "zjemnení záťaže" /klesajúci svah alebo rovina/ to začne zase ísť normálne hladko.
Prvýkrát pred dvoma týždňami sa mi aj trvalo rozsvietila kontrolka motora, vypísalo chybu P0420, ktorú som vymazal. Cca 2 týždne som jazdil trasy do 40km, aj som tomu vytínal ale nič. Až v utorok som mal 270 km cez Šturec, tak tam aj späť v tom kopci mi to bublalo. Chybu nevyhodilo žiadnu.
Chcem aspoň pre svoj dobrý pocit hodiť do nádrže ten čistič vstrekov, kedysi som ho raz ročne dal, a videl som rozdiel, konkrétne v ustálenejších otáčkach na križovatke, takže evidentne to "niečo robí". Aj by som to chápal, lebo do vstrekov ide priamo s benzínom.
LENŽE - všimol som si, že existuje aj čistič katalyzátora a lambdy. Neviem si vôbec predstaviť, ako môže dym /spálený čistič/ niečo čistiť...
Je to fakt úplný výmysel, alebo to reálne niečo dokáže, napr. očistiť ten povrch lambdy?
Samozrejme chcem načapovať aj kvalitnú 98-ku, na ktorú jazdím vkuse niekoľko rokov, ale teraz sú zavreté hranice, tak musím pohľadať niečo lepšie u nás.
Mám prejdenú čerstvú EK a emisnú, tak by som nerád riešil niečo, čo sa mi prejaví iba 2-3 x ročne pri jazde na diaľnici...
Ináč menili mi zadný tlmič výfuku a mám tam sponu, ktorá dobre netesní. Ešte som sa nepozrel, či druhá lambda sonda nie je za tou sponou, vtedy by to mohlo kaziť pomer zmesi, ale to sú len moje dohady.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

33chose33
Experienced member
Příspěvky: 574
Registrován: čtv kvě 21, 2009 18:09
Bydliště: Plzeň, Praha

Re: Názor na jednorázové čističe do benzínu?

Příspěvek od 33chose33 » čtv kvě 28, 2020 06:31

Zadní lambda je za katem. Pokud ti mènili jen zadní díl výfuku, tak to na to nemá vliv a ani ta spona.
Renault Master 2500ccm 1999
Renault Thalia II 1,2 Privileg
Úpravy:
Zástěrky, trojblik by Krtek, ESB, kopletní výměna reproduktorů + zadní, vytlumení předních dveří, čidlo hladiny oleje, čidlo ostřikovače.

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Názor na jednorázové čističe do benzínu?

Příspěvek od robotmz » čtv kvě 28, 2020 07:14

Díky, už som zistil, dokonca mám dojem, že je to ešte v samotnom "dielci" katalyzátora.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů