Samovolné rozštelovanie predných svetiel

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Samovolné rozštelovanie predných svetiel

Příspěvek od SilverA » úte úno 04, 2020 16:36

Chápem, čas od času treba predné svetlá nechať nastaviť na regloskope. Ale u mňa je to nejak hodne často.

Naposledy som nechal svetlá nastaviť pred STK, 20.11.2019. Ani nie po troch mesiacoch som mal pocit že vidím starú belu. Šiel som do toho istého servisu na ten istý regloskop a svetlá samozrejme rozštelované. A čo je väčšia sranda, oboje rozštelované "súmerne". O koľko nižšie svietilo jedno, presne o toľko nižšie svietilo druhé svetlo.

Elektrické nastavovanie funguje v poriadku, keď sa postavím oproti stene tak vidím že sklon sa mení súmerne a plynule, bez nejakého pridierania, poskakovania.

Máte aj vy s tým problémy? Už som si hneď urobil na nastavovacie šrobky u svetiel rysky a dajme tomu za mesiac ich skontrolujem, či sa kryjú. Len pre zaujímavisť, či sa vibráciami nejako nepootáčajú šroby a nerozštelovávajú svetlá.

Ešte dodám že zakaždým som bol pri nastavovaní svetiel prítomný. A na vlastné oči som videl, že ich pre tromi mesiacmi nastavili správne. A tak isto som dnes na vlastné oči videl že boli rozštelované. To len tak okrajovo, aby dakoho nenapadlo že im pravidelne platím, auto nevidím, oni so svetlami ani nehnú a bulíkujú mi do hlavy "noo pane museli sme to doštelovať".
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů