Dodatočná montáž posilovača riadenia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
afko
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 13, 2012 09:45
Bydliště: Košice

Dodatočná montáž posilovača riadenia

Příspěvek od afko » čtv dub 12, 2018 23:43

Zdravím. Zatiaľ som takúto tému na fore nenašiel, ak existuje tak sorry, ale zaujmalo by ma, keďže mám holu, bosu verziu Thálie Authentique, či sa dá, resp. či už si niekto dával dodatočne domontovať posilovač riadenia. Zaujmala by ma cena, ci sa to vôbec oplatí a taktiež následná kompaktibilita, teda funkčnosť a trvanlivosť. Ďik
Renault Thalia Authentique 1,2 16V, LPG, r.v. 1/2011, červená

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Dodatočná montáž posilovača riadenia

Příspěvek od kotasekh » pát dub 13, 2018 07:24

Uz to nekdo delal, je potreba vymenit spoustu veci, cele rizeni a mozna i tyce rizeni. A taky k tomu ten clovek dodaval, ze se to sotva vyplatilo, a to ty dily mel za hubicku. Ja to neresim, thalie ma dobry prevod na hrebenu, takze neni tezke otacet volantem i bez posilovace.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Dodatočná montáž posilovača riadenia

Příspěvek od SilverA » čtv dub 19, 2018 21:51

Dá sa to. Aj klíma sa dá dodatočne namontovať. Pri troche šikovnosti aj automatická. Všetko vymenované je ale taká rozsiahla prestavba, že je lepšie ušetriť si nervy, peniaze a čas, predať Thalku, doložiť 200-300 € a kúpiť takú istú Thaliu ale výbavu aspoň Expression, ktorá posilovač bude mať.

Za 300 € ten Authentique na posilovač nenaučíš.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Dodatočná montáž posilovača riadenia

Příspěvek od robotmz » úte dub 24, 2018 10:14

Ja som "najholejšiu" Thaliu kupoval práve kvôli absencii posilovača riadenia a centrálu.
Verím tomu, že už by som v tomto čase riešil nejaké poruchy ako kablik do centrálu, presakovanie hydraulickej kvapaliny z posilovača.
Thalia je ľahúčke auto s malým a ľahkým motorom tak je to iba o zvyku.
Na druhej strane som rád, že mám 100% kontakt s vozovkou práve kvôli absencii posilovača, hlavne pri prechodných ranných mrazoch a lokálne namrznutej ceste.

Meniť auto ktoré mám od nova a sám som si ho zabiehal za rovnaké auto /na ktorom mohla jazdiť celá rodina vrátane novošoférov/ s vyššou výbavou by som nemenil, ani keby mi dotyčný ešte dal 500 eur na ruku mne.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Dodatočná montáž posilovača riadenia

Příspěvek od SilverA » úte dub 24, 2018 22:16

Ono to s tou poruchovosťou posilovača neni tak strašné. Nemusíš byť taký pesimista :) Na jednotkovom Megane mi začala kvapalina presakovať cez gufero na čerpadle len nedávno. Auto má 18 rokov a najazdených 210 000 km. Do tej doby bolo všade sucho. A ten priesak je veľmi malý. Nikde sa nič netratí. To len prach neni úplne suchý, ale taký navlhnutý. Čo je v norme a nemá cenu to riešiť. Až mi to urobí Thalia po 15-20 rokoch tak ma to nebude trápiť a kľudne ho tam budem mať.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

robotmz
Senior member
Příspěvky: 1026
Registrován: úte pro 13, 2011 10:20

Re: Dodatočná montáž posilovača riadenia

Příspěvek od robotmz » stř dub 25, 2018 05:49

Ono je to tak, ze ak z 300 ludi maju 2 problem, tak sa tu o nich dozvies. Ale o tych 298, ktori jazdia bez problemov sa nedozvies. Takze je to tak, ako pises. Ale s posilovacom som auto este nemal, tak mi logicky ani nechyba.
Renault Thalia 1.2 16V 55kW Authentique, 3/2012

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů