mechanické zamykání a odemykání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
flanner
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 29, 2022 19:04

mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od flanner » pát kvě 20, 2022 09:51

ahoj, mám zánovní thalii 2 z bazaru a už mě z ní jde trefit. chtěl jsem ji poprvý projet na výlet a trochu si zvyknout na řízení, páč jsem ji do toho dne akorát přivážel z bazaru a ačkoliv baterka startovala na první ťuk, najednou nic, mrtvo. teda podezřelý bylo už to, že jsem musel auto otevřít mechanicky a nefungoval centrál, ale to mohla být jen baterka v klíčku. tak bohužel ne.

napadlo mě, že jsem třeba zapomněl nechat svítit, ale je mi to divný, páč služební clia vždycky piští, když svítí světlo je vyplej motor a otevřou se dveře.. no nicméně všecko mrtvý, žádná šťáva, tak že budu halt muset místo výletu vymotnovat baterku a dát doma nabíjet. četl jsem sice, že auta s computerem by se měly nabíjet bez vyndávání baterky, ale ta thalie kalkulačka snad neni takovej problém a hlavně nemám garáž. no jenže, jaxem byl zvyklej, že to ve feldě vyndám jedním plochým klíčem, tady je ta svině zapuštěná v motoru s extra blbým přístupem. místo prostě jen drát plus a drát mínus jdou z plusu snad 3 dráty a ještě je na plusu přišroubovaná nějaká věcička a ukotvení baterky je extrémě blbě přístupný. nemám žádný kolohnátský ruce, ale s klíčem se v tý "šachtě" moc nechytám. no prostě je to spíš na ráčnu s nástavcem nebo nějaký výbavový thalia nářadí.

chtěl jsem se teda podívat do kufru, jestli tam není nějaký výbavový základní nářadí, ale ejhle, bez elektrického otívrání sem za boha nemoh přijít na to, jak otevřu kufr mechanicky. v manuálu o tom nic není. hledal jsem tajný tlačítko či páčku kolem zadních sedadel a pak i v částech dveří, co jsou při zavření skrytý, kolem pantů, nebo kde obvykle bývá dětská pojistka. z nouze jsem nakonec mechanicky zevnitř otevřel i dveře spolujezdce, no nicméně to nenašel, tak pokořen prozatímním neúspěchem vyndávání baterky z ukotvení jsem se jal auto zavřít. zatlačil sem mechanicky páčky na zadních dveřích, zamkl mechanicky klíčem dveře řidiče, ale co kruci dveře spolujezdce??? zámeček to nemá, kolíček to nemá, jak se to kruci mechanicky zamyká??? normálně jsem na to nepřišel. na jednom obrázku v manuálu jsou ty dveře spolujezdce dokonce nakreslený s kolíčkem!!! nechápu. prosím, kdyby vás napadly nějaký tipy k libovolný části tohoto textu, tak mi to napište.. hlavně teda jak se mechanicky otvírá kufr a zavírají dveře spolujezdce, páč pro mě je to nějak vyšší dívčí :roll:

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 20, 2022 10:44

Ajeje, ty si jeste uzijes, evidentne presedlavas z jineho typu aut a vse te na tvem “novem” aute bude hodne prekvapovat ;). Takze uplne ze zacatku - nejsou to chyby auta, jen je tam proste spousta veci jinak, ale to neznamena, ze spatne. K vytahnuti baterie opravdu potrebujes racnu s prodluzkou, tak jako na spouste jinych aut. Felda je 30 let stare auto, to nemuzes srovnavat. Neni potreba zadne specialni naradi. Cele auto rozeberes par torx orechama a sadou klicu ;). Kufr bez stavy dle meho neotevres, ale otevres kapotu, kde si muzes napojit 12V zdroj a nasledne kufr otevrit. Zamykani centralu bez stavy je reseno podrzenim tlacitka centralu na stredove konzole, ale presny postup ti nereknu, mel by byt v manualu k autu. Melo by to byt nejak takto - sednes do auta, nechas otevreny jen ridicovy dvere, podrzis par sekund tlacitko centralu, neco pipne, pustis, vystoupis, zavres, a auto se zamkne samo. Pripadne zkousej ruzne variace, nejak tak to funguje, urcite nekdo jeste poradi presny postup ;). A nezoufej, auto je to skvele, jen to neni felda a spousta lidi na to nadava jen proto, ze je tam neco jinak nez na felde/oktavce/vw, coz dle nekterych znamena, ze to je automaticky spatne…

EDIT: To zamknuti, co jsem radil, to ignoruj, to je postup pri vybitem klicku, ne aute :D. Dvere spolujezdce by mely pri vybitem aute a mechanickem odemknuti ridicovych dveri zustat zamknute. Tys je nejak odemknul?
Naposledy upravil(a) kotasekh dne pát kvě 20, 2022 10:46, celkem upraveno 1 x.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od krt.ecek » pát kvě 20, 2022 10:45

add kufr a dveře spolujezdce - nelze - kufr sklopit zadní sedadla, prolézt přepážkou a zatáhnout za drát (případně dle výbavy sundat čalounění víka kufru)....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od krt.ecek » pát kvě 20, 2022 10:45

Ty dveře spolujezdce bez elektriky nedá....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 20, 2022 10:47

Jojo, doslo mi to asi milisekundu pote, co jsem to odeslal, dopsal jsem edit :). Ale jak uz jsem psal - pokud auto odemkl mechanicky u ridice, tak dvere spolujezdce zustaly zamceny ne? A vsechny jeho probelmy se vyresi vymenou baterie za nabitou, staci prijit k autu nachystan…
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od krt.ecek » pát kvě 20, 2022 12:26

No pochopil jsem, že otevřel dveře spolujezdce madlem zevnitř mechanicky, ale to pak nezamkne... ano vše by měla vyřešit nabitá baterie, možná by stačila i taková ta startovací powerbanka...https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-st ... p100345895 pokud má, zatím jsem to nikdy nepoužil, tak nevím...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: mechanické zamykání a odemykání

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 20, 2022 15:06

Jo vidis, nenapadlo me ze si odemkl zevnitr. Jo, bude stacit i ta powerbanka, ale stejne to ted vyresi tak, ze si vezme vercajk, vynda baterku, nabije si ji a da ji zpet, jen byl asi prekvapeny, ze si neotevre kufr a ze nezamkne dvere spolujezdce, kdyz si je pri vybite baterce otvere zevnitr :).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů