Vymena radia/automaticke svetla - ?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Obe001
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 21, 2017 09:10

Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od Obe001 » čtv říj 05, 2017 12:42

Zdravim,

Po porizeni GS III se trochu rozkoukavam, co by se dalo zlepsit/dotahnout.

Proto se pokusim zeptat tady. Koupil GS III, 9/2010, 1.4 TCe Dyn. z nemecka.

Dotazy :
1, radio - v aute je radio bez HF s ovladanim pod volantem. Jelikoz je panel dost osahany, rad bych jej vymenil. Novy panel lze u Renault objednat. Ale rad bych mel u HF v aute, bez dalsich displeju. Kdyz koupim radio s BT modulem pro GS III od r.2009, staci to jenom vymenit za aktualni? Nebo je treba neco dodelat? Bude nutne vymenit i ovladani pod volantem?

2. Svetla - na pacce u svetel mam polohu “auto”, ale jelikoz se v DE pres nesviti nefunguje pro CR. Je mozne toto nejak dodelat/naprogamovat? Vite kde?/Nebo kdo by to mohl udelat?

Diky za pomoc
GS III Dyn. 1.4 TCe 10/2009

MiFík
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 12, 2017 15:28

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od MiFík » čtv říj 12, 2017 19:23

Ad 2 -
Kolega, který má taky Scenica, to (využití AUTO světel) řešil tímto způsobem. I já se na to chystám.
DRL už mám doma. 😉

https://youtu.be/uB_9Rp_eTKA
Grand Scenic III 1.4 TCe 96kW, Carminate TomTom, RadioSat 3D Arkamys BT (6/2010)

Obe001
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 21, 2017 09:10

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od Obe001 » čtv říj 12, 2017 19:54

Díky za tip.

To video jsem už viděl a mě osobně se nelíbí "toto dodělávání". Mám za to, že to musí jít naprogramovat, aniž bych musel něco instalovat. (co jsem zde četl, jsou různé možnosti - automatické rozvícení nad 130 km/hod, atd.)

Ale budu rád za tvé poznatky a foto po instalaci.
GS III Dyn. 1.4 TCe 10/2009

MiFík
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 12, 2017 15:28

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od MiFík » čtv říj 12, 2017 22:46

Nevím, jestli Tě dobře chápu, ale tyhle opičárny se montují i kvůli spotřebě (žárovek, proudu, potažmo paliva). Tak, jak to teď chápu u Tebe, jde Ti jen o to, aby se světlomety rozsvítily na AUTO i během dne?

Asi to takhle nemyslíš... Jenže pak nevím, co vlastně by mělo svítit jako denní svícení, když ne světlomety. Mlhovky? Já taky nemám rád tyhle instalačky, ale bez toho můžu použít jiné nastavení páčky.

Ale možná si jen nerozumíme.
Grand Scenic III 1.4 TCe 96kW, Carminate TomTom, RadioSat 3D Arkamys BT (6/2010)

Petr Sázavský
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 14, 2006 19:22

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od Petr Sázavský » pát říj 13, 2017 08:36

Já mám také na páčce AUTO a aktivoval jsem to v menu (mám xenony), do kterého se dostanu pomocí ovladače, co je přímo u hlavního displeje, kde se zobrazuje rychlost, otáčky atd. Je to takový kruhový ovladač, který ma v sobě tři prohlubně a těmi se to ovládá. Ale nevím, jestli je tento ovladač i u tvého auta.
R 25 GTX 2.0
Safrane II 2.5 RXE
VEL SATIS 3.0 dCi Privilege r.v. 2002
Laguna II Grandtour 1.9 dCi/88 kW Privilege r.v. 2001
Grand Scenic III 1.5 dCi 81 kW r.v. 2011

MiFík
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 12, 2017 15:28

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od MiFík » pát říj 13, 2017 10:17

Ten mají podle mne všechny GS. Ne všechny ale mají xenony a možnost zvolit DS. Pochopil jsem, že Obe001 to má stejné, jako já. Ale nevím, jestli jsem ho pochopil správně. Nepsal, jestli má xenony. Možná to jen nenašel v menu.
Proto se ho ptám.

Já xenony nemám a denní svícení tak na volbu AUTO nefunguje. Jezdil bych za dne bez světel. :)
Grand Scenic III 1.4 TCe 96kW, Carminate TomTom, RadioSat 3D Arkamys BT (6/2010)

Obe001
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 21, 2017 09:10

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od Obe001 » pát říj 13, 2017 21:07

Ahoj,

díky za reakce.

@MiFík : Úplně ti nerozumím. Doufal jsem, že půjde doprogramovat, aby se na "AUTO", přes den, rozsvítil pouze "předek" (dle našeho "výborného" zákona), aniž bych musel něco montovat.

Xenony nemám - v menu pod TFT displeyem toto menu není.(asi jen pro xenony)
GS III Dyn. 1.4 TCe 10/2009

MiFík
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 12, 2017 15:28

Re: Vymena radia/automaticke svetla - ?

Příspěvek od MiFík » pon říj 16, 2017 20:24

To právě nepůjde. Resp. snad by i šlo, ale přesně tohle si kdysi montovali týpci, aby nezapomínali svítit, jenže... neprošli technickou, protože jim nesvítil zadek. :idea: A bylo jedno, jestli se to dá přepnout na normál...
Ono je to nějak definovaný a tohle prostě nelze...
Když nemáš jinou možnost, svítíš tím, co je schváleno. Jinak tlumená světla nejsou denní svícení. Proto se s nimi nesvítí tam, kde to jde jinak.

Někde jsem četl, že denní svícení je rozptýlené světlo (opak tlumených světel), které nesmí svitit spolu s tlumenými... bla bla.

Takže to nepůjde jen tak změnit, jak myslíš Ty. To už je možná snazší, podle některých vozů, použít značně ztlumené přední mlhovky... Ale i tam asi může být problém... :?
Grand Scenic III 1.4 TCe 96kW, Carminate TomTom, RadioSat 3D Arkamys BT (6/2010)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů