Problem pri startovani Grand Scenic III 1.9 dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
krvesaj
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 05, 2009 21:51
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Problem pri startovani Grand Scenic III 1.9 dci

Příspěvek od krvesaj » čtv zář 21, 2017 07:09

Ahoj chtel bych se zeptat zda nekdo nevi cim by to mohlo byt. Pri startovani vlozim kartu do ctecky pockam na signalizaci ok a macknu tlacitko start a jen tukne a nic netoci. :evil: Kdyz zmacknu podruhe auto normalne nastartuje. Nekdy mi to dela nekdy ne. Baterku jsem menil minuly rok za Vartu Silver 77Ah. Auto jede normalne. Mam Granda S3 1.9 dci 96kw. Diky za pripadne info.
Renault Grand Scenic III, 1.9. dCi 96 kW, r.v. 2010
-----------------------------------------------------------------
Renault Clio IV Grandtour 17´ Limited Edition, Červená Intense,
r.v. 2017, 1.2 16V 75 PS
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Renault
Mégane 1.4 16V RXE r.v. 2000 - Prodáno
--------------------------------------------------------------------------------------
Renault Scenic II 1,9 dCI 88kW r.v. 2004 - Prodáno

luki_sk
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 24, 2018 20:42

Re: Problem pri startovani Grand Scenic III 1.9 dci

Příspěvek od luki_sk » úte dub 24, 2018 20:49

Zdravim - mam identicky problem s motorom 1.6 dci. Baterka je podla mojho nazoru dobra (auto ma necele 3 roky). Podarilo sa vam ten problem vyriesit?

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Problem pri startovani Grand Scenic III 1.9 dci

Příspěvek od Owecka » sob črc 14, 2018 15:13

Měl jsem taky problém se startováním, ze dne na den to přestalo fungovat. Startér ani neťukl, prostě mrtvý. Diagnostika hlásila poruchu řídícího obvodu startéru. Na vině byla praskla pojistka č. 19. Aby to nebylo jen tak, tato pojistka se nachází zespodu UCH jednotky v motorovém prostoru. Vyndat to je skvělá práce... Dva dny vše OK. Třetí den jsem jel na technickou a tam při popojíždění na lince jednou startér cvaknul a roztočil se až po notné prodlevě. Došli jsme tedy s technikem k závěru, že už to nebudeme chcípat, přeci jen by vypadalo blbě tlačit auto ven z haly s novou technickou... :D Zajel jsem tedy do servisu na repasi, stálo to necelých 6000, trvalo 2dny a když jsem viděl, co vše bylo nutné rozebrat, aby startér vyndali ven, přešly mě jakékoli chutě na domácí sborku/rozborku. Vracel jsem se tam pro pár zapomenutých věcí a ani jsem to auto ze předu nepoznal... :shock: Mám motor 1.4 TCe a najeto 150tkm. Bezproblémovým startům zdar, protože v opačném případě jedeme domů vlakem :)
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Problem pri startovani Grand Scenic III 1.9 dci

Příspěvek od mirak » sob črc 14, 2018 18:48

Ahoj, na GS III 1,6 dCi jsem měl podobný problém - vyměněna el.mag. cívka starteru a OK.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů