Porucha xenonu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Forďák
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte črc 23, 2013 23:51

Porucha xenonu

Příspěvek od Forďák » pát srp 18, 2017 23:56

Dobrý den, nenašel jsem téma, které by odpovídalo mému problému, tak to zkusím takhle, zdědili jsme scénica grantour, r.v. 5/2009, s vozidlem jsme začali jezdit, ale zjistili jsme, že u pravého xenonu nefunguje dálkové světlo ostatní světla jsou OK. Dali jsme to do renaultu tam, ale nepřišli čím to je a ještě zničili výbojku, kterou tedy dali zdarma novou, ale problém neodstranili svítí pouze potkávačka. Konzultoval jsem to se známým a ten tvrdí, že to může být startérem cca 5.000,- nebo řídící jednotkou cca 6.000,- , ale tvrdí, že když objedná startér a tím to nebude, tak mu ho nevezmou zpět takže 5.000,- v luftu a pak by musel stejně objednat řídící jednotku za cca 6.000,- takže celkem 11.000,-, nový xenon stojí cca 13.000,- Kč. Poradí někdo jak postupovat s opravou. Děkuji
renault grand scenic 1.5 dci,78 kw, r.v.2009

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od Maky » sob srp 19, 2017 11:07

Z toho co píšeš máš bixenon???, normálně je tam výbojka ( tu ti vyměnili a svítí a pak je tam jako dálkové buď H1 ( mám já) nebo H7 ?? a tam žádnej startér nejní ..
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Forďák
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte črc 23, 2013 23:51

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od Forďák » sob srp 19, 2017 12:04

Nevím jak poznám jestli je to bixenon světla se samy při nastartování nastaví, něco se v těch světlech při nastartování hýbe. Xenony jsem nikdy neměl, tak tomu nerozumím. Jedná se o typ ještě s tzv. starší tváří než byl ten poslední facelift cca před třemi roky. Takže myslíš, že to dálkové světlo má H 1 ?. Tzn. když tam není startér, tak to bude tou řídící jednotkou ? Kdyby byla jen prasklá ta H1, tak to by snad v renaultu poznali, i když člověk nikdy neví. Dík
renault grand scenic 1.5 dci,78 kw, r.v.2009

adbcomp
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 03, 2009 11:14

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od adbcomp » sob srp 19, 2017 12:48

Nechápu co by ten startér měl dělat. U GrandScenica III jsou pouze Bixenony a to znamená, že výbojka stále svítí stejně a přepínání světel mezi tlumenými a dálkovými se děje pomocí clonkyhttp://www.zakruta.cz/slovnik-pojmu/poj ... va-svetla/ - když se odkloní clonka jsou dálkové. To nastavování souvisí s tím, že tyto světla se natáčí do zatáčky (svítí do do směru kam jedete) a nastavení dle zatížení vozidla. je divné, že by na to v servisu nepřišli....:-(
RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2020, RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2018, (RENAULT GrandScenic III 1.5dCi Privilege rv2010 prodán, RENAULT Scenic I 1.9dCi Expresion rv2002 prodán)

Forďák
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte črc 23, 2013 23:51

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od Forďák » sob srp 19, 2017 17:07

Když to nastartuju tak se světlené kužely světel jakoby překříží a srovnají do správné polohy, tak asi jo budou tedy ty bixenony, dík. Problém je ten, že s vozidlem jezdil tchán, který v noci nejezdil, tudíž se na problém přišlo až po záruce. V renaultu na to nepřišli, tedy nevím jestli nepřišli na to, že tam ta clonka nezavírá, spíš bych to viděl asi, že nepřišli na to proč se ta clonka nezavírá. Já tomu fakt nerozumím byla tam s tím žena. Pak jsme tam byli po delší době s jiným problémem a mechanik asi jiný přišel na to, že to dálkový nesvítí a chtěl to opravit, protože si myslel, že je to výbojkou a tu při demontáži zničil a vzhledem k tomu, že jsme si tuto opravu neobjednali, tak museli dát novou výbojku, ale problém pořád přetrvává. Takže jestli to je tak jak tvrdíš, tak už můžu vyloučit startér dík, zůstává tedy co, řídící jednotka ? Jde mi o to, abych neobjednal řd a nakonec to nebyla jiná závada třeba na tý clonce jak říkáš. Auto neháže žádnou chybu ani na diagnostice ani na palubovce v počítači to nic nehlásí. Jsem docela naštvaný, protože mám podezření, že světlo už nesvítilo při první technické, kterou taky dělali v renaultu a to bylo auto ještě v záruce, ale toto nemohu dokázat. Takže co teď řd, nové světlo nebo nějaká další možnost ? Ještě mě napadli pojistky, ale nevím, které jsou na světla k některým se dá dostat, ale jsou tam i pojistky kvůli, kterým bych snad musel rozebrat palubovku. Ale na světla by snad měli být ty v dosahu, zkusit je všechny vyměnit nevím, někde jsem na fóru četl, že na pojistce ani nemusí být vidět, že je špatná. Spíš mě zaráží, že autorizovaný servis nemá třeba náhradní řd, aby mohli vyzkoušet jestli to tím není. Ale tuším, že oni mění pouze celé světlo, nevím musel bych to zjistit.
renault grand scenic 1.5 dci,78 kw, r.v.2009

adbcomp
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 03, 2009 11:14

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od adbcomp » sob srp 19, 2017 19:07

Pokud svítí pouze tlumené, tak to znamená, že ta clonka se neuhne. Protože právě kvůli tomu tlumenému se tam dává. Nevím na jakém principu se to pohybuje, jestli je to čistě mechanické nebo je tam nějaký elektromotorek (třeba na uvolnění pružiny nebo tak něco...), když se to natáčí do zatáčky (když se to hýbe při rozsvícení). Ale snad v autorizovaném servisu by tohle měli odhalit...
RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2020, RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2018, (RENAULT GrandScenic III 1.5dCi Privilege rv2010 prodán, RENAULT Scenic I 1.9dCi Expresion rv2002 prodán)

Forďák
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: úte črc 23, 2013 23:51

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od Forďák » sob srp 19, 2017 22:39

Tak jsem to konzultoval se známým a zkusíme prohodit mezi světly tu řd, ale jestli to je mechanický problém uvnitř světla, tak to vypadá na nové světlo.
renault grand scenic 1.5 dci,78 kw, r.v.2009

Comander17
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 06, 2019 23:46

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od Comander17 » ned říj 06, 2019 23:47

Nazdar, ako si to teda vyriešil s tym xenónom? Mám presne ten istý problém.

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Porucha xenonu

Příspěvek od eisy811 » ned říj 06, 2019 23:57

A ty si skusil prehodit svetla medzi sebou?
Clonka byva ovladana elektromagneticky, teda je to v podstate obycajna, jednoducha cievka. Ked sa svetlo vyberie, tak sa tam da dostat a overit, ci ten mechanizmus neni zablokovany, zrovna tak sa da overit funkcia tej cievky pripojenim 12V (cez malu ziarovku). Najskor je potrebne zistit pricinu, az potom nieco menit. Teda, za predpokladu, ze nerobi niekomu kupit hned zaraz cele svetlo…
Lenze, ked sa povie, ze svetlo demontovat, tak sa odrazu nikomu nechce, kedze musi ist dole aj naraznik…
Tak to dat do nejakeho schopneho servisu, nech sa s tym pohraju…
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti