SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » sob bře 03, 2018 20:21

Jsem uz na 99% rozhodnuty pro Megana, ale jeste me to nedalo a mrknu se v pondeli na Scenica (hlavne kvuli lepsim asistentum)... ale co me zarazi, opravdu nema Scenic vyhrivany volant? :shock:
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » sob bře 03, 2018 21:11

Opravdu ne,

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » sob bře 03, 2018 21:12

Opravdu ne, já bych místo teplého volantu uvítal otevření kufru pomoci kopnutí

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » sob bře 03, 2018 21:13

Tak to je docela fail od Renaultu 😒 kufr bych taky bral
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » sob bře 03, 2018 22:28

To jsou bohuzel dve veci, ktere Scenic nema. Jeste nema vyhrev predniho skla. V pripade toho vyhrevu volantu to nechapu, to je fakt nedostatek, mozna to ma nejaky technicky duvod, protoze Scenic ma vibracni volant jako jedine vozidlo ze vsech Renaultu.
V pripade elektronickeho otevirani kufru myslim, ze pujde o marketingovou segmentici vozidel, jak drazsit auto Espace o neco obohatit, protoze mezi temito autama, jsou uzitne rozdily opravdu minimalni .Ted jsem dost detailne zkoumal Espace :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » sob bře 03, 2018 22:35

Btw. jaký motor do Grand Scenica doporucite? Chtěl bych benzin s automatem (mám nájezd do 8k ročně), spis couracky a sem tam dlouhá cesta za hranice. Nepotrebuju zavodit, jen bezpečně předjíždět.

Ano, sklo taky zamrzi 😒
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » pon bře 05, 2018 20:17

Tak Grand Scenic objednany :) tesim se... byl sem se dnes projet a docela me to dostalo :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » úte bře 06, 2018 01:54

Banana píše:
čtv bře 01, 2018 11:36
Mezinama to Android/Carplay mi prijde v aute uplne nanic. Jedina mozna vec je ta navigace, ale testoval jsem Carplay s Iphone a ovladani je spatne, ta Siri nerozumi nebo hleda mista v USA, SMS v telefonu mi to taky necte, urcite to pouzivat dale nebudu....
LKA v CR/SK blokli, abysme nemeli moc namakany auta :-)
Tak to si asi jeste nejezdil s Waze nebo Sygicem (ano, i na Apple CarPlay to jde) atp... Siri me rozumi naprosto bez problemu (anglicky samozrejme) - ale to neni vada auta, ale Applu, ze zatim nepodporuje cestinu.
Banana píše:
pon úno 12, 2018 16:10
Uz jsou v ceniku nove Tce motory, tak rychle objednavejte. Rozdil v cene minimalni v parametrech vsak znacny :-)
Bohuzel, jine veci v teto kategorii bezne, se v ceniku nezmenily, napr. porad nema Scenic vyhrivany volant ani celni sklo nebo automaticke otevirani kufru nebo aktivni udrzovani v jizdnim pruhu!, digitalni tuner apod...
Digitalni tuner Scenic ma... ;) osobne zkouseno... aktivni udrzovani pruhu neni dle Renaultu v Cechach vyuzitelne kvuli stavu silnic, ale kdyz ukecas nejakyho servisaka, mozna ti to za flasku zapne, vse potrebne k tomu v aute je. Jen je to vypnute. Volant a sklo me taky mrzi, ale co nadelam :(
tenco píše:
pát srp 11, 2017 10:40
3) Zvazovanie kufra smerom von – pri otvarani kufra treba davat pozor, aby vam z neho nieco nevypadlo a neposkodilo naraznik, resp. ak padne nieco tazsie na nohu... aj to zaboli – bude sa to dako riesit? - NEODSTRANENE
Domnivam se, ze nikoliv... ze to je vlastnost. I napr. Megane ma sklon v kufru. Obesel jsem dneska vsechny auta v salonu a vsechna to mela...
micb71 píše:
čtv pro 28, 2017 06:51
Tak jsem pátral a vypátral, že je to jen buď neochota nebo to prostě nesmějí aktivovat na tyhle auta vyrobená dříve.
To tak bohuzel neni... do Renaultu, kde je R-Link 2 se montuji pouze dve verze: starsi, LANR14 se starym HW a androidem 4, a novejsi LANR16 (specifikace nejsou znamy). Musel by sis nechat vymenit ridici jednotku R-Linku (takova mrnava kovova krabicka v palubce), cenu netusim. Jasne, je to blby, ale pri koupi si snad vedel, ze Car Play & Android Auto neni ve vyctu funkci.

/edit: kdyby nekdo hledal navod a stejne jako ja prisle na to, ze na renault.cz navod ke Scenicu proste neni, tak sem ho vycmuchal na internetu :P zde.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř bře 07, 2018 10:48

Za ten CZ cenik a konfigurator by fakt zaslouzil nekdo z Renaultu vyhodit... :D

Chtel jsem el. sedacky kvuli stridani ridicu (muze nekdo potrvdit, ze el. sedacky umoznuji pamatovat vice ridicu a vyolavat je?) a bez kuze.... dle ceniku a prodejce to nelze. Dle konfiguratoru a webu Renaultu to lze. :evil:

Stejne tak podobne jsem chtel sedacky bez tech stolecku... podle webu pro moji vybavu lze, podle ceniku zase ne... :evil:

Mate nekdo el. sedacky?
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od neveceral » stř bře 07, 2018 16:05

co se týče paměti sedačky, tak jsem to řešil na str. 25 (ano jde to včetně zrcátek), co se týče ceníku, tak mi to ještě nedávno potají přihodilo k elektrickému nastavení i kůži a nic mi to neřeklo, všiml jsem si toho až z navýšení ceny, že to je najednou nějak zásadně víc, než by mělo být.
Co se týče bezstolečků, tak u jaké výbavy to nejde? Případně pod jakou je to položkou v ceníku? Díky.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř bře 07, 2018 17:55

V navodu ale neni zminka o tom, ze by si system umel zapamatovat vice ridicu a pak dle volby pamet vyvolavat. Je tam napsano pouze, ze lze ulozit nastaveni. Ani v navodu k R-Linku neni zadna obrazovka, ktera by pripominala vice pameti sedacek.

V ceniku prave tato polozka pro Bose vybavu neni... je napsana jen na webu ve specifikacich za 8k - sedadlo ridice a spolujezdce 6sm manualne, masaz, bez stolku. A nelze beze stolku k elektrice a ke kuzi :(

/edit: jinak dokazete nekdo popsat vsechny ty smery? :D snazim se dopocitat, ale nedari se me to :D ani podle navadu kdyz porovnam :D
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od neveceral » stř bře 07, 2018 18:47

směry - nahoru/dolu, dopředu/dozadu, náklon operadla dopředu a dozadu, náklon sedáku dopředu a dozadu.
pamět sedačky by měla být přes R-link
a jestli si můžu vyhodit stolečky jenom u Zenu a výš ne, tak to zase někdo přemýšlel.
z politiky R už začínám mít skoro šediny, už jsem vydýchal výbavu Bose jenom kvůli zatmaveným sklům a zatmavovacímu zpětnému zrcátku, ale nechat si vnutit ještě stolky, to už nedám... Neporovnával jste někdo nového Scenica s VW Golf Sportsvan? Cenově mi to vychází obdobně draze...
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř bře 07, 2018 19:06

Byl jsem nepochopen :) můžeš mít Bose a beze stolku. Akorát nebudeš mít elektrické sedačky a kůži :) na tu paměť mi dealer napsal dotaz přímo do Renaultu, tak uvidíme. Pokud paměť nebude, tak bez stolku a pokud bude, vemu elektrické a kůži a stolky nějak prekousnu. Podobně ceny nebo levnější sem nenašel u žádného mpv v automatu s benzinem.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

adbcomp
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 03, 2009 11:14

Re: SCENIC IV

Příspěvek od adbcomp » stř bře 07, 2018 21:00

Měl jsem půjčeného GrandScenic cca v říjnu loňského roku. Nastavení paměti sedaček a zrcátek je vyvolávané v profilech v R-link2 ..... Takže tuto funkci má. Stejně to je u Espace, pro kterého jsme se nakonec rozhodli.
RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2020, RENAULT ESPACE V 1.8TCE Initiale Paris rv2018, (RENAULT GrandScenic III 1.5dCi Privilege rv2010 prodán, RENAULT Scenic I 1.9dCi Expresion rv2002 prodán)

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » stř bře 07, 2018 21:11

Keby nestal Espace o 300k víc, taky bych si dal říct :D
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř bře 07, 2018 21:55

Tie stoliky su dost problem, koli nim normalne nevosla autosedacka do kratkeho Scenicu (a do Grand uz ano). Pricom do beznych aut autosedacka vojde. Volby si tie sedadla pamataju (aj ked mam podozrenie, ze ma to viac odsunie od volantu). Inak prisiel som na zaujimave zistenie, nezda sa vam Scenic na dialnici v rychlostiach hlucny? Nikto to nespominal, ale je to dost otravne a unavne. V podstate od 90 km/h zacina hucat.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř bře 07, 2018 23:52

Kissman píše:
stř bře 07, 2018 21:11
Keby nestal Espace o 300k víc, taky bych si dal říct :D
Udelal jsem srovnani rozmeru Espace a Grand Scenic . Myslim, ze to muze nekomu pomoci, protoze cena Espace je o cca 300 000Kc vyssi. Auta to jsou ale skoro stejna. Osobne Renault moc nechapu? jediny velky rozdil jsou samostatne sedacky ve 2 rade a trochu vice mista na nohy a pak lepsi mozna vybava. Nadruhou stranu Scenic je technologicky novejsi auto, ktere ma vice asistentu .

https://imgur.com/a/bj3Tc
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv bře 08, 2018 10:10

Banana: :t18:

Ted uz jen zjistit, jake je sedadlo spolujezdce u teto polozky a budu uspokojeny :D https://imgur.com/RgEfNV9
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv bře 08, 2018 10:43

Ja myslim, ze elektricky nastavitelne sedadla jsou jen v kombinaci s kuzi,coz se pekne prodrazi,ale to tak maji vsechny automobilky :-)
R-Link2 nastaveni uzivatelu moc neumi, je to celkem podvod na zakazniky!!!
Sice inzeruji personalizace auta, ale realne jde nastavit podsvetleni a par dalsich nedulezitych parametru, (pouze kdyz mate elektricke sedacky, tak si to pamatuje polohu sedadla a vnejsich zrcatek) Ale neumi to treba nastaveni klimatizace, radia a uz vubec se to neumi automaticky nastavit podle pouzite hands-free karty. Takze kdyz sednete do auta, tak musite nejdrive zmenit svuj profil, pak radio, teplotu, vnitrni zpetne zrcatko a jedete.... Jelikoz sedadla nemaji funkcí Easy Entry, tak se napriklad po male manzelce musite nasoukat do sedadla u volantu, zmenit profil a pak teprve muzete dychat... Takze je to uplne nanic...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv bře 08, 2018 10:50

Tak to teda nevim... Easy Entry je v navodu docela jasne popsany, staci ho jen zapnout :) nastaveni radia v profilu je ulozene taky (vycetl sem na jinych diskuzich), zrcatka se ukladaji bez el. sedacek (pry)...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv bře 08, 2018 11:12

Bohuzel NE. napsane tam je plno veci ale ten navod je univerzalni Rlink pro vsechny vozy ale realne to nefunguje ve Scenicu ani Megane, ostatni vozy nevim :-( Funkce Easy Entry je v Talismanech treba.. )
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kissman » čtv bře 08, 2018 11:15

Navod na rlink a na scenic jsou dve rozdilne veci... ja to nasel v navodu ke scenicu...
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv bře 08, 2018 11:25

V návodu je vicero veci, ktere nejsou dostupne, treba LKA (aktivni udrzovani v jizdnim pruhu). Mozna, ze za rok doslo k vylepseni, ale divil bych sem, protoze ani v ceniku o funkci Easy Entry neni ani slovo)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » čtv bře 08, 2018 12:01

Easy Entry by malo byt, ked to je to odsunutie sedadla dozadu pri nastupovani a vystupovani. Ja to nepouzivam, lebo to spuci autosedacky/veci vzadu. Ale je pravda, ze to nastavovanie je otravne, po nastartovani cakat na rlink, kym nabehne, potom prepnut a az tak vyrazit.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

marianmajo
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 28, 2017 09:13

Re: SCENIC IV

Příspěvek od marianmajo » čtv bře 08, 2018 12:15

Neviete nahodou ci sa daju tie stolceky zo sedaciek odmontovat? Zbytocne to ubera miesto v zadu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti