SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 28, 2018 07:07

Auto pokorný, tam mi řekli že to neni funkční vada a že na výměnu to neni, nebo respektive že je to zbytečný. Dneska jsem jel ráno do prace při minus 13 a auto silně nevrzalo jak bylo zvykem, e divné zvuky jsou pořád. Je možnost se nějak bránit a mit třeba nějaký podklad abych jim zavřel hubu a nebo můžu jet jinam do Renaultu?

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » stř úno 28, 2018 10:02

Tušíš, jestli se mění uložení obou tlumičů vepředu? Nebo to dělají postupně podle toho jak člověk prudí? Zadní tlumiče nic?
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř úno 28, 2018 10:09

V mém případě došlo k výměně obou předních uložení, vzadu se nic neřešilo.

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 28, 2018 10:56

V mém případě pouze promazali přední tlumiče. Zadek taky nic

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » stř úno 28, 2018 11:01

Mně právě taky promazali a vrzání ustalo, ale to "tlučení" mi příjde, že tam je. Jinak já jezdím do Auto Dispo, Praha 4.
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 28, 2018 11:26

Ano s tim tlučením mám stejný pocit

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř úno 28, 2018 11:31

Takové kovové bouchnutí při přejezdu nerovností? Já jsem to chytl v počátku, kdy to ještě nevrzalo, ale bylo slyšet právě to bouchání. Promazání tedy vyřešilo jen jeden projev a ne podstatu, tedy vadné uložení. Ani mne to moc nepřekvapuje. Autorizované servisy jsou v ČR bohužel naprosto nepoužitelné a to nejen u Renaultu.

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 28, 2018 11:34

Ano takové tupé bouchnutí přesně tak. Ale jak řešit problém, když musím jezdit do autorizovaného. Už jsem i přemýšlel že to necham prověřit soudním znalcem za cca 1500 Kč

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od mirak » stř úno 28, 2018 11:40

Řeknu Vám to takto, zkoušejí co si můžou dovolit. Když Vám vrzání a tlučení nechtějí odstranit / způsobuje to GS IV jednoznačně horní uložení předních tlumičů /, protože se to projevuje, když je teplota -2 a nižší, tak spoléhají, že za chvilku to nebude dělat, tak po servisu chtějte, aby Vám jejich stanovisko dali písemně. A nechte si to projet v jakémkoliv jiném servisu a ať vám dají jejich stanovisko a pak to řešte.
Renault ví velice dobře, že to je špatně řešené horní uložení tlumičů, když Vás servis odbude, obraťte se přímo na zastoupení renault .cz. Já jsem to tak udělal, a přitom v mém případu po mém jednoznačném trvání na odstranění těchto závad jsem se servisem ani neměl nějaký významný problém, věnoval se tomu šéf servisu a v pohodě. Vyměnili horní uložení , přetěsnili vanu motoru , vyměnili těsnící kroužek na klice a auto je OK. Žádné vrzání ani tlučení se neprojevuje ani teď při těchto mrazech,/přitom jsem si myslel že vrzání způsobovala zadní náprava- nebylo tomu tak /. Takže trvat, nahrát si to, se svědkem to projet , je to jediná rozumná cesta. Zdlouhavá cesta by byla soudní znalec, atd, ale to už je pak něco jiného.
GS IV, 1,6 dCi,17000km, 5,6/100

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř úno 28, 2018 11:45

Jedině jiný servis a trvat na vyřešení, vše samozřejmě písemně. Renault servisy vám často nedají do ruky žádný papír, od problémů s Talismanem jsem tedy vždy vyžadoval servisní list. V případě Auto Pokorný bych to nečekal, jsou na ně dobré reference, ale je to lidech. Dosud jsem neřešil tolik problémů u nového auta, jak v případě Scenicu. Čím více se do auta sahalo, tím to bylo horší.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř úno 28, 2018 13:42

4r3 píše:
stř úno 28, 2018 11:01
Jinak já jezdím do Auto Dispo, Praha 4.
Jak jste spokojeny s tim servisem, se tam chystam je vyzkouset na garancni prohlidku. Moc me ale nepresvedcili, to chovani, kdyz jsem se jich ptal, kolik bude stat vymenit olej, tak prej ze kolem 5 tisic, ze pry material je 4 tisice, "pry pane, toho oleje tam je silene moc" Aby to nebyli nejaky zlodeji, protoze vymena oleje je max 2500Kc i dle stranek Renaultu.
Nastesti zadne problemy zde popisovane nemam, nic nevrze, neskripe, vsechno licuje, razeni v pohode. Pouze ten R-link2 vypadava spojeni s telefonem. Pry to maji ale v Dispu vyresene, mi rikal jejich servisak, takze asi prehraji firmware :-( A pak mi mirne vrzou brzdy, nejvice pri jizde z kopce v pomale rychlosti.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 28, 2018 13:45

V servise Auto Pokorný chtěli za výměnu oleje cca 3200 i s těsněním pod šroub. Jinak buď rád, že máš vše v cajku. Koupil jsem nové auto abych neměl starosti a bohužel je jich vic jal z autem z roku 2007

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř úno 28, 2018 14:07

Ja si nemuzu na GSIV stezovat, je to super auto, za ty penize co jsme ho koupil loni ve vybave Premium edition, bych zadne jine nesehnal.
Ma sice sve neduhy, treba ty masivni bocni plasty na dverich v 2-rade, kdyz jsou instalovane detske sedacky, tak se musi dvere pribouchnout s vetsi razanci. Nebo uplne low-cost reseni zatahovani roletky, ktera nema zadne bocni vedeni a kdyz je vic nacpany kufr tak vyskakuje a nejde ani dobre zatahnout, jeste se zahakava zespoda!
S novyma autama to je na dlouhe povidani, co mam kolem sebe kamarady, kolegy, zname... a maj nove auto, napric znackama, tak jsou v servise jako doma. A plati, cim drazsi auto, tim vic v servise :-) Ja myslim, ze je dulezite prvni rok odladit ty zavady a pak to bude v poradku, lepsi nez nejake bazarove, ktere ma pretoceny tachometr a po case jde do haje....
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » stř úno 28, 2018 14:11

Mohu otázku, máte pod dětskými sedačkami něco aby to netlačilo do sedaček, mě to ty sedačky potlačuje a dělá to otálaky.

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » stř úno 28, 2018 14:33

@Banana: Zatím celkem dobrý, nemám si moc na co stěžovat. Jezdím tam, protože jsem tam nakupoval. Předtím jsme tam jezdili s Fluencem, jsou celkem rozumní a dá se s nimi dohodnout (vyřešili mi zatím to vrzání zepředu a cvakavý zvuk z předních opěrek, trochu i řazení, ale s tím se tam ještě budu chystat znovu asi).

Ad olej - nech si udělat/poslat nabídku, pak se na to vztahují zákony ;)

@Bakterius: Když si vzpomenu, dávám ručník (už jen kvůli čistotě sedaček, děti jsou bohužel čuňata :) - špinavé boty, drobky jídla, čokoláda, ... )
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř úno 28, 2018 14:52

Ja nedavam nic, nekdo to tam dava, spis myslim, ze to vrze, hlavne pokud je to kuze....

Dlouhodobe hledam Renault servis, ktery by byl schopny dodelat ACC- adaptivni tempomat u Scenica to je jednoduche, protoze radar uz ma v sobe, jenom vymenit volant s tlacitkem a preprogramovat jednotku. To me strasne stve, ze nemam ACC, bohuzel vsichni servismani mi prijdou, ze to jsou prehravaci software.
Nejake funkce jsem si aktivobval sam, ale ten ACC to bych rad mel od nich.
Nemate nekdo zkusenosti s nejakym servisem , co by to umel?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř úno 28, 2018 18:47

Bakterius píše:
stř úno 28, 2018 13:45
V servise Auto Pokorný chtěli za výměnu oleje cca 3200 i s těsněním pod šroub. Jinak buď rád, že máš vše v cajku. Koupil jsem nové auto abych neměl starosti a bohužel je jich vic jal z autem z roku 2007
To je celkem dobrá cena, já jsem platil 155,-EUR, olej, filtr + filtr kabina a sroub vypuste. Auto omyté a vyluxovane. Posledni dobou radeji servisuji v DE, kde jsem poměrně často.

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » čtv bře 01, 2018 08:15

@Banana: umíš aktivovat aktivní udržování v pruzích? Mně zase na adaptivním tempomatu někdy štve, že jej nejde přepnout na normální :)
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

Bakterius
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pon lis 06, 2017 17:39
Bydliště: Brno

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Bakterius » čtv bře 01, 2018 08:17

jaggerl píše:
stř úno 28, 2018 18:47
Bakterius píše:
stř úno 28, 2018 13:45
V servise Auto Pokorný chtěli za výměnu oleje cca 3200 i s těsněním pod šroub. Jinak buď rád, že máš vše v cajku. Koupil jsem nové auto abych neměl starosti a bohužel je jich vic jal z autem z roku 2007
To je celkem dobrá cena, já jsem platil 155,-EUR, olej, filtr + filtr kabina a sroub vypuste. Auto omyté a vyluxovane. Posledni dobou radeji servisuji v DE, kde jsem poměrně často.
Já to měl bez úklidu :-)

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv bře 01, 2018 09:48

4r3 píše:
čtv bře 01, 2018 08:15
@Banana: umíš aktivovat aktivní udržování v pruzích? Mně zase na adaptivním tempomatu někdy štve, že jej nejde přepnout na normální :)
LKA to zatim nejde aktivovat, ale domnivam se, melo by to jit , myslim ze auto ma vsechny potrebne komponenty :-)
Zatim mam u Scenica poresene: aktivace Android/Carplay, pousteni foto/videa za jizdy, nepipani nezapnutych pasu, cornering,vypinani ESP, safe distance warning.

Osobne ten klasicky tempomat mi prijde skoro k nicemu, da se pouzit pouze na prazdne dalnici a tech u nas moc neni. Ja bych radsi ten ACC.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » čtv bře 01, 2018 10:53

K Line assist prý má všechny potřebné komponenty a je to vypnuté pouze softwarově v našich východních končinách ...
No já právě postrádám možnost jednoduše přepínat na adaptivní/neadaptivní :)
Adaptivní je fajn, ale někdy prostě nevyhovuje požadovanému stylu jízdy, kdy mi krásně stačí neadaptivní. Často je to o minimální vzdálenosti vozidla přede mnou. Někdy by mohl začít zrychlovat mnohem dříve, když je přede mnou jedoucí auto už skoro celý ve pravém pruhu a tempomat čeká a čeká ... :)
S dovolením bych se Ti možná v budoucnu ozval na PM ohledně Android/Carplay.
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » čtv bře 01, 2018 11:36

Ja nevím, jestli nejaky Renault ma vubec to prepinani adaptivniho tempomatu a ACC, je pravda, ze ty ACC jsou hodne konzervativni obecne, asi je to z duvodu bezpecnosti. Myslim, ze je vubec uspech, ze ma to tlacitko na nastaveni vzdalenosti od auta, to taky nemaji vsechny znacky.
Mezinama to Android/Carplay mi prijde v aute uplne nanic. Jedina mozna vec je ta navigace, ale testoval jsem Carplay s Iphone a ovladani je spatne, ta Siri nerozumi nebo hleda mista v USA, SMS v telefonu mi to taky necte, urcite to pouzivat dale nebudu....
LKA v CR/SK blokli, abysme nemeli moc namakany auta :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

4r3
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned pro 04, 2011 15:04

Re: SCENIC IV

Příspěvek od 4r3 » čtv bře 01, 2018 11:58

:))

Ad Android auto - také to chci jen na občas kvůli navigaci. Jinak mi rozhraní Android auta nevyhovuje a např. Spotify blokuje listování skladbami strašně brzy - chtělo by to opravdový screen mirroring. Provozuji to takhle v Octě, kde není online dopravní info. Faktem je, že s tou Renaultí navigací s dopravním infem jsem fakt spokojený. Už jsem podle ní jel několikrát do Rakous a zpět a nezklamala.
Grand Scenic IV Bose 1.6 Dci 97kW
(OIII 1.6 Tdi CR 81kW)
ex - Fluence Exception 1.6 81kW, 12/2011

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Honza O. » sob bře 03, 2018 13:56

Ahoj, jsem tu novy. Mam GS 1.2 tce 130 od cervna 2017, aktualne najeto cca 17 tisic. Posledni mesice pozoruju jakesi “drnceni” z palubni desky. Procetl jsem starsi prispevky, ze by to mohlo byt horni ulozeni tlumice nebo co. Chci se ale zeptat, v jakych rychlostech vam to dela/lo a zda stale nebo jen na nerovnostech? Me se to obvykle zacne ozyvat tak kolem 60-70 km/hodinu. V nizich rychlostech je casto klid. Zni to, jako bych mel neco v kastliku a drncelo to. Nic nevrze a kdyz to dela, tak to dela souvisle, pak to na chvili treba i prestane. Nevypozoroval jsem zadnou souvislost treba s kvalitou povrchu silnice. Muze to byt ten tlumic nebo jste nekdo resil i neco “uvolneneho” uvnitr palubni desky? Jestli je to tlumic, projevi se to i jinak nebo muze to zpusobit nejaky problem v budoucnu? (Kdyz by to po otepleni prestalo a servis to nechtel resit). Diky.
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » sob bře 03, 2018 14:40

Drnceni z prave strany od kasliku jsem mel take, delalo mi to pri ruznych rychlostech + pri rychlosti nad 140 jsem mel pocit, ze tam fouka vitr:). V AutoKout mi technik rozebral palubni desku, vse zaaretoval a byl klid. Ulozeni tlumicu dela pri prejezdu nerovnosti a je to takova kovova tupa rana nekdy i zvuk jako kdy tres kovove tyce v hadru o sebe:), slyset je to i pri velmi nizke rychlosti.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů