nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
zbraslav
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 23, 2007 11:20

nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od zbraslav » pát kvě 20, 2016 11:24

Zdravím,
jaké máte zkušenosti s nosiči kol na střeše? Mám originální zahrádku na Scenica III a i když jsem jí nepřetáhl, tak mi to vymačkalo rámy a lehce je vyboulilo. Naštěstí to šlo opravit, ale od té doby k tomu nemám moc velkou důvěru. Pravdou je, že jsem použil nosiče od Oplu, které mají ližinu plastovou a tím se mohla přenášet váha do rámů. Thule má ližinu hliníkovou a tedy nepřenáší. Nevím, přijde mi to divné, každopádně se tak stalo. Jaké máte zkušenosti s převážením kol na střeše u Scenicu III, který nemá na střeše podélné hrazdy a zahrádka se dává přímo na střechu?

Díky tomu zvažuji, že pořídím nosič na tažné zařízení. Nemáte tip a dobrý servis kolem Prahy, kde dokážou namontovat. Úplně se mi nechce do Renaultu, protože tam to bude stát zase raketu.

Díky za info
Laguna II Grandtour, r.v. 2003
Grand Scenic III 2011, 1.4TCe

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od Novotka » pát kvě 20, 2016 18:29

Na tažné zařízení si to snad přiděláš sám,k čemu servis.
Spis projít recenze kdo je s čím spokojen.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

vlastikd
Advanced member
Příspěvky: 311
Registrován: pon bře 14, 2011 08:43

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od vlastikd » ned kvě 22, 2016 10:53

Na tažným vozím kola u leta a jsem maximálně spokojený. Mám nosič wjenzek alfa 3+1.
Přidělá to i žena. Prostě super jednoduchý a nemusím se s tím tahat na střechu.
Renault megane IV Grandtour 2017 1,5dci 81 kW
Reanult grand espace IV phII 2010 2.0 dci 110 kW
bylo
Ford S-Max 2008 2,0 TDCI 103 kW
Renault scenic 2001 1,9 dci
renault megane II Grand 2006 1,5 dci
VW polo 2002 1.2 HTP
Fiat Palio 2001 1,9 TD
Citroen AX 1,4D

zbraslav
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 23, 2007 11:20

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od zbraslav » pon kvě 23, 2016 10:06

Špatně jsem to napsal. Sháním firmu, která mi namontuje tažné zařízení. Je jich sice kupa, ale rád bych nějakou, kde jsou šikovní a nemusí to být oficiální Renault, kde nechám za čisté pány celkem raketu.
Laguna II Grandtour, r.v. 2003
Grand Scenic III 2011, 1.4TCe

Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od Janosik5 » stř čer 01, 2016 14:41

vsetko zalezi od ceny kola. esli stali 10tisic z mountfildu, tak si ich daj kludne aj na tazne.
pokial jazdis 40km/za rok tak ti to bude urcite jedno, ze ich zadrbeš. totiz za autom sa viri vzduch pri jazde a vela z toho bordelu sa ti dostane do retaze, pedalov, nabojov, bovdenov radenia, sedla atd.
co usetris na palive, to a mozno aj viac das nasledne za servis kol. najhorsie to je, ked pocas jazdy zaprsi. ved si uvedom, ake byva vzadu auto spinave...zvlast kombiky a hatchbacky...aby si tomu rozumel, nasledne sa ti ten prach zacne spravat ako brusivo (ak sa bavime o retazi) ta sa natiahne a zacne zbrusovat ozubenia na kazete aj prevodnikoch. ak mas drahy bicykel, tak vymena celeho pohonneho systemu moze vyst i na par tisic vasich korun. no a taketo obrusene to treba vymenit, lebo ti zacne blbnut riadenie ale hlavne "skakat" dlha retaz cez ine zbrusene zuby. no aj bowdeny sa mozu upchat a lanko radenia sa nemusi dobre vracat a v najhorsom pripade sa pretrhne. jedine pred jazdou potom navstivit benzinku a WAPkou kola vystriekat dokladne.

ja nosim kola na streche a max spokojnost. osobna skusenost 130km/h na dialnici. ale ja mam od vyroby railingy. potom pozor aj na nosice. thule ma jeden taky myslim dost nepodareny model, ze ak mas na kole nosnu trubku tvaru oval/elipsa, tak sa kolo zvrtne na horizontal a lahko sa len vysunie - a je ukradnute za 10 sekund.
https://www.youtube.com/watch?v=0Yu4vEsD9WA
https://www.youtube.com/watch?v=WB4ThUOTT0s

kolo na streche ma vsak aj svoje nevyhody. musis davat pozor aby si nevbehol do podzemnych garazi alebo ak stromy zasahuju nizko nad vozovku. ked je silny dazd, tak voda v kombinacii s rychlostou posobi ako WAPka mam pocit, ze niektore maziva rezate sa zmyju tzn. ze je potrebne ju potom opat namazat. dalsia vec, ze su nalepene na trubkach zbytky hmyzu, komare. dalsia vec je vyska osoby, ktora ich bude na ten GS vykladat, ja mam 183cm a nalozit viac ako dve kola by som si sam netrufal. na kraj dam MTB v pohode ale hlbsie k stredu strechy ak treba nalozit MTB, tak potrebujem uz pomoc. ale v zasade plati, ze ked nezmyje dazd olej z retaze, tak zlozim kolo a hned idem.

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od Geox » pát čer 03, 2016 00:42

No ja to radsi nechal namontovat (tažný) v renaultu - bylo to sice dražší, ale prý se to napojuje komplikovaněji než dříve (datové rozvody) a i mechanik mi doporučil takto než to navěsit na žárovku a pak se divit že jsou problémy. Takhle to mám bez porušení záruky s jistotou.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od Zefek » pát čer 03, 2016 06:32

Houby datová sběrnice. Problém je v tom, že auto má hlídané žárovky. Každý to nazývá vznešeně CAN-BUS, datové rozvody, ... Ale pravda je jednodušší - žárovky mají hlídání odporů a připojením další žárovky paralelně dojde ke změně odporu, což může řj, která žárovky hlídá, vyhodnotit jako závadu na okruhu žárovek. Takže je potřeba to připojit jinak - tak aby to řj nepoznala. Ideálně se to teda dá zmáknout přes přívod samostatného okruhu napájení a žárovky na tažném spínat přes tranzistory.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Jirkaol
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: čtv úno 14, 2008 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od Jirkaol » úte dub 14, 2020 09:30

Ahoj lidi,
Plánuji nákup nosiče čtyř kol na tažné a chci se zeptat na doporučení jaké koupit.
Dle ceny, montáže atd se mi líbí Peruzzo PURE INSTINCT 4 (http://www.peruzzosrl.com/cz/bike-carri ... -cp-cp.php], ale někde jsem četl, že ani po sklopení nejdou otevírat páté dveře.
Prosím o vaše zkušenosti, inspiraci ....

P.S. Thule nechci, jsou moc drahé.
Renault scenic III 1,5 81kw 5/2015 předtím Renaul megane scenic II 1.9 88kw 2/2004 předtím Renault megane scenic 1,6 16V 4/99, předtím Ford Sierra combi 1,8 benzín/LPG 6/88 a předtím Škoda 120L 8/86.

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od Šuby » úte dub 14, 2020 09:46

Geox píše:
pát čer 03, 2016 00:42
No ja to radsi nechal namontovat (tažný) v renaultu - bylo to sice dražší, ale prý se to napojuje komplikovaněji než dříve (datové rozvody) a i mechanik mi doporučil takto než to navěsit na žárovku a pak se divit že jsou problémy. Takhle to mám bez porušení záruky s jistotou.
Na kolik peněz vyšlo originál tažné zařízení?

mzemek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 04, 2020 07:39

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od mzemek » čtv kvě 14, 2020 16:29

Omyl prosím o smazání.

Uživatelský avatar
mistrli
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: sob kvě 02, 2009 10:42
Bydliště: Prajzká

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od mistrli » čtv kvě 14, 2020 20:42

Zdravím,
před léty jsem koupil ještě na Scenica II taky Peruzzo, ale pouze na tři kola. Nyní ho používám i na současného Scenica III a se sklopením a poté s otvíráním pátých dveří nemám problém. Musím však rovněž dodat, že jsem měl poté půjčený i nosič Thule a pokud bych kupoval nosič dnes, tak si raději připlatím. Práce s nosičem, upínání a rozteč mezi koly je u Thule nesrovnatelně jednodušší. Mám celkem drahá kola a po několika převozech (beru je tak 8 až 9 x za sezónu) jsem si kola docela podřel. Účel, tedy převoz kol z místa A do místa B však nosič splnil.
Renault Grand Scenic II r.v.12/2006 1,5dCi 78kW
Renault Grand Scenic III r.v.12/2015 1,2 TCe 97kW

roman II
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 13, 2018 15:08

Re: nosiče kol - na střechu, nebo za auto

Příspěvek od roman II » pon kvě 25, 2020 09:54

Jirkaol píše:
úte dub 14, 2020 09:30
Ahoj lidi,
Plánuji nákup nosiče čtyř kol na tažné a chci se zeptat na doporučení jaké koupit.
Dle ceny, montáže atd se mi líbí Peruzzo PURE INSTINCT 4 (http://www.peruzzosrl.com/cz/bike-carri ... -cp-cp.php], ale někde jsem četl, že ani po sklopení nejdou otevírat páté dveře.
Prosím o vaše zkušenosti, inspiraci ....

P.S. Thule nechci, jsou moc drahé.
Mám přesně tenhe nosič a dveře po sklopení nosiče jsou otevřít - je to ale natěsno, na milimetry ALE jdou :)
Renault Grand Scenic III 1,5 dci 81 Kw, 8/2014

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů