Demontaz autobaterie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
GS3
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát dub 13, 2012 21:54

Demontaz autobaterie

Příspěvek od GS3 » pát dub 13, 2012 22:03

Neviete nahodou ako co najbezpecnejsie vybrat autobateriu na Grand Scenicu 3. Totizto ak je auto odomknute tak furt svieti display. Mam ho zamknut aby zhasol, nebude ale vadit alarmu ze je otvoreny kufor a alarm je aktivny pocas vymeny?

Vyberal niekto uz autobateriu? Potrebujem ju dobit.

GS3
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát dub 13, 2012 21:54

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od GS3 » ned dub 15, 2012 18:39

Tak, zatial som sa demontovaniu baterie vyhol, podarilo sa nastartovat cez kable. Nasiel som aj schemu na bateriu, ale tam treba rozobrat takmer pol auta nakolko je tam blby pristup.. Este aj v navode pisu, ze na to treba znackovy servis...

Akurat teraz stale svieti servis. Cize to zajtra beriem, uz sa tesim...

Georgeee
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 16, 2011 11:28

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od Georgeee » stř dub 18, 2012 09:14

baterku som uz dobijal, nebolo ju treba vyberat (mam GS III, 1,9 bez DPF).
len som zhodil vrchny kryt, (pre istotu) odpojil kontakty a nahodil nabijacku.
baterka sa vybera dost blbo, ale da sa, prichytena je takou kovovou prichytkou, ktora je vpredu aj vzadu za baterkou prisrobovana, hlavne k zadnemu srobu je dost blby pristup, ale s nastavcom na golasadu som sa tam dostal.
inas neviem o tom, ze by displej pri nezamknutom aute svietil stale, trva mu to sice par minut, ale zhasne. ak skusis sediet v aute potom, co si vypol motor, pocuvas radio a nechas zasvietene aj predne svetla (a neotvoris dvere, tym by sa ti vsetko vyplo) tak zistis ze za cca 10 minut sa radio aj svetla vypnu sami, predpokaldam, ze tato automatika bude fungovat aj vtedy, ak by si napriklad pri otviorenych prednych dverach zapol radio a nechal ich otvorene, cize vypne sa samo a potom zhasne aj displej.
Grand Scenic 2010, 7m, 1.9 dCi 96kW Dynamique, extreme blue

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od Víťa Malina » čtv dub 19, 2012 08:43

je to tak, i při otevřených dveřích se osvětlení interiéru a palubka zhasínají. když jsem montoval večer něco v interiéru, tak mě to pěkně štvalo.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

GS3
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát dub 13, 2012 21:54

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od GS3 » čtv dub 26, 2012 23:32

Georgeee píše:baterku som uz dobijal, nebolo ju treba vyberat (mam GS III, 1,9 bez DPF).
len som zhodil vrchny kryt, (pre istotu) odpojil kontakty a nahodil nabijacku.
baterka sa vybera dost blbo, ale da sa, prichytena je takou kovovou prichytkou, ktora je vpredu aj vzadu za baterkou prisrobovana, hlavne k zadnemu srobu je dost blby pristup, ale s nastavcom na golasadu som sa tam dostal.
inas neviem o tom, ze by displej pri nezamknutom aute svietil stale, trva mu to sice par minut, ale zhasne. ak skusis sediet v aute potom, co si vypol motor, pocuvas radio a nechas zasvietene aj predne svetla (a neotvoris dvere, tym by sa ti vsetko vyplo) tak zistis ze za cca 10 minut sa radio aj svetla vypnu sami, predpokaldam, ze tato automatika bude fungovat aj vtedy, ak by si napriklad pri otviorenych prednych dverach zapol radio a nechal ich otvorene, cize vypne sa samo a potom zhasne aj displej.

Baterku som uz vymenil, stiahol som si manual na bateriu, treba tam najprv vybrat kus plastu okolo baterie a potom sa da lahko odsrobovat aj ten zadny srob. Musel som vsak baterku menit nakolko ju testovali a nedrzala prud, po 3 hodinach jazdy ukazovala 400 amperov a ani to nedrzala stale klesalo. Pritom Oko ukazovalo ze je nabita...

Mam tam teraz namiesto 70A Varty 77A EXIDE (ale za 108euro)

Tak dufam ze bude pokoj.

Inak pri tom nepodarenom startovani sa zacala zobrazovat servis, a v Renaulte povedaliz ze zblbla hlaska vymeny oleja, resetli a 20 euro v XXXXXXX

Georgeee
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 16, 2011 11:28

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od Georgeee » pon dub 30, 2012 09:34

Mne ju vymenili v zaruke za rovnaku, tiez nedrzala prud, po 10 minutach na nabijacke sa tvarila ako uplne nabita a nedokazala ani raz otocit motor:)
Grand Scenic 2010, 7m, 1.9 dCi 96kW Dynamique, extreme blue

GS3
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát dub 13, 2012 21:54

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od GS3 » úte kvě 01, 2012 23:24

Georgeee píše:Mne ju vymenili v zaruke za rovnaku, tiez nedrzala prud, po 10 minutach na nabijacke sa tvarila ako uplne nabita a nedokazala ani raz otocit motor:)
To si dopadol este dobre, mne sa to prejavilo po 2 a pol roku cize zaruka uz nebola, ani ciastocna..

Uživatelský avatar
velsak
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 28, 2012 13:16
Bydliště: Jilemnice

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od velsak » ned čer 03, 2012 21:06

mohl by mi někdo poslat ten manual na baterku prosím?
koupil jsem ojetého GS 2009 a připadám si bez dílenský příručky na kterou jsem byl zvyklý z fabie jako nahý :-)
taky bych potřeboval někudy protáhnout napájení navigace upevněné ve ventilačních otvorech aby to nečouhalo.
GS III 1.4Tce Dyn., 5 míst, 08/2009, cendre-HNK

hanisis3
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 29, 2016 10:34

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od hanisis3 » pon úno 29, 2016 10:59

čau hoši, mám dotaz chci si dát novou baterku a nevím jestli radio má kod a kde ho najdu v knížce není. Mam scenic III r.2010. Předem dík za info.

radves
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 27, 2012 17:07

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od radves » pon bře 21, 2016 12:52

Tak ten kód by mě taky zajímal, zda má nebo nemá. Kdo měnil baterii, tak určitě bude vědět, jestli pak něco do rádia ťukal.
Renault Kadjar Edition 1.3 TCe 103 kW, r.v. 2020

mi.ku
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 15, 2016 12:15

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od mi.ku » pon bře 21, 2016 13:39

Baterii jsem měl odpojenou. Po zapojení chtělo auto potvrdit počet ujetých km (přes ovládání počítače u volantu).
Poté již vše fungovalo, tak jak má. Kód po mně rádio nechtělo (2011 /Boss).
Grand Scenic III, 2011, 1.6 dCi, 7míst

Uživatelský avatar
velsak
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: pon kvě 28, 2012 13:16
Bydliště: Jilemnice

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od velsak » pon bře 21, 2016 13:48

Kód jsem měl, ale nic to nechtělo. Arcamis, Scenic III, 2009
GS III 1.4Tce Dyn., 5 míst, 08/2009, cendre-HNK

plhubq
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: ned dub 22, 2018 16:48

Re: Demontaz autobaterie

Příspěvek od plhubq » pon čer 11, 2018 13:42

Ahojte
Kupil som auto v bazare a kod na radio som pri nom nemal :) Kde ho najdem alebo ako ho zistim.
Viete niekto poradit ???
Renault Megane Scenic I 2,0 RT 1998 - odisiel do automobiloveho neba

Renault Scenic III 1,5 dCi 81 kW/110 k FAP Advantage 2011

Obrázek Spotřeba RENAULT Scénic III

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů