Nefunkční posilovač řízení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mirek TU
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 11, 2012 13:18

Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Mirek TU » sob úno 11, 2012 13:35

Tento týden jsem již potřetí v servisu se stejnou závadou "Power steering fault" - prostě nefunguje posilovač řízení. V servisu udělají diagnostiku a chyba je odstraněna. Problém je v tom, že jak je auto venku na mrazu, tak vždy po každém nastartování a i třeba krátké jízdě se závada vždy opakuje. Když je auto v servisu a ohřeje se, tak je po závadě.
Máte někdo podobnou zkušenost (RS III Tce) ?

Uživatelský avatar
falonso
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: úte úno 23, 2010 09:20
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od falonso » sob úno 11, 2012 17:53

Nejedná se o závadu, ale o chvilkové nefungování posilovače, když jsou teď mrazy kolem minus 20°C. Na start se spotřebuje velké množství elektrické energie, dále většinou v tomto mrazivém počasí ve vozidle okamžitě zapínáme ventilaci, odmrazování zadního skla, světlomety a na posilovač už moc energie nezbývá. Stačí, když po nastartování necháte běžet motor chvíli na volnoběh, elektrosoustava se dobije a posilovač začne opět fungovat. Bohužel daň za dnešní dobu, kdy chceme mít ve voze vše elektrické. Vozy jsou vyráběny na mírné klima a to dlouhodobé teploty kolem minus 20°C rozhodně nejsou a tak se můžou projevit tyhle drobné nedostatky.
RENAULT MEGANE II , 1.6 16V , r.v. 2003 , K4M 760 , modrá metal.

Mirek TU
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 11, 2012 13:18

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Mirek TU » čtv úno 16, 2012 17:59

Po jednání se servisem byla přislíbena výměna celého systému posilovače řízení. Tak snad je po závadě :P

Uživatelský avatar
gbazala
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: úte kvě 07, 2013 13:53

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od gbazala » stř led 14, 2015 16:06

Mám aktuálně podobný problém s autem necelé 2 měsíce starým. Venkovní teplota, ač se to podle datumu nezdá (pokud to třeba bude číst někdo za rok), je +4 až 8°c a NEDĚJE se to po nastartování. Chyba na mne blikla už 3x aLE vždy jen na zlomek vteřiny, takže jsem ji 2x ani nestihl přečíst a naposledy alespoň kousek. V palubním počítači se poté už nic nedozvím.

Když dojiždím domů, posledních cca 400 metrů se jede rádoby pěší zónou rychlostí max 20-30 km/h. Takže po 40 km svižné cesty po dálnici a okresce zpomalím a po chvíli auto pískne a vypíše hlášku POWER STEERING .... (nestihl jsem dočíst). Žádné jiné světýlko jsem na palubce v té rychlosti nezaznamenal.
Renault Scenic III 1,5dCi EDC BOSE Edition (2014)

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od DanV » stř úno 11, 2015 19:57

Děje se mi přesně to samý. 2x při dojíždění v garáži a 1x při otáčení se někde mezi poli. Jen to probliklo, ale žádnou změnu v řízení jsem nezaznamenal.
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

Uživatelský avatar
gbazala
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: úte kvě 07, 2013 13:53

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od gbazala » úte úno 24, 2015 21:54

DanV píše:Děje se mi přesně to samý. 2x při dojíždění v garáži a 1x při otáčení se někde mezi poli. Jen to probliklo, ale žádnou změnu v řízení jsem nezaznamenal.
Tak od té doby, co jsem si tady postěžoval, se u mne chyba neobjevila ☺
Renault Scenic III 1,5dCi EDC BOSE Edition (2014)

Zbynek75
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 01, 2012 19:14

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Zbynek75 » stř úno 25, 2015 06:45

Nemáte někdo představu, jaký je příkon toho elektrického posilovače řízení ( W ) ?. Taky jsem si všimnul, že když po nastartování zatočím volantem, tak se i chvilkově lehce ztlumí světla, takže odběr proudu musí být opravdu vysoký........

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Zefek » stř úno 25, 2015 07:45

Nevím, jak berou elektrické serva teď, ale když jsem řešil elektrohydraulické servo na dvojkovém cliu, tak nám to přepálilo 80A pojistku. Myslím ale, že tyhle serva berou tak polovinu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od Janosik5 » pát dub 22, 2016 13:56

GRAND SCENIC III 1.2Turbo; rv.2012
jestvuje take nieco ako posilovac posilovaca riadenia na tomto aute ? mam pocit, ze mi pri jednej zatacke trhlo v riadeni a odvtedy ako keby otacanie volantom bolo o nieco tazsie...

pollop
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 24, 2017 20:50

Re: Nefunkční posilovač řízení

Příspěvek od pollop » úte říj 24, 2017 21:30

Ahoj.
U meho Grand scenika se mi zatím objevily dvě hlášky.
1. ENGINE FAILURE HAZARD
Objevila se po čtvrt roce a dle vyjádření servisu je údajně zpusobena tím,že nějaká klapka přívodu vzduchu se z nějaké příčiny nedostane do své pozice.

2.POWER STEERING FAULT
Další hláška přišla po 2,5 roce. Určitě nemá souvislost s chladným počasím. První výskyt byl po celodenním stání auta v parném letním dni několik vteřin po nastartování motoru. Několikrát problikla pak zmizela a s ruzně dlouhými prodlevami se zas objevuje. Letos v září jsem na servisní prohlídce již důrazně požadoval řešení obou závad. Bylo mi přislíbeno vyřešení závad záruční opravou.
Výměna klapky add1 a přehrání sw řídící jednotky add2. Udajně že se mi ozvou abych se dostavil. Zatím čekám již 3 týden a stále nic. Dále nevím jestli je v pořádku, že mi letos při 3 garanci dolévali 2,5 l oleje po ujetí cca 13000km od loňské výměny oleje. 2,5 l oleje se mi na 3leté auto s najetými necelými 40000km dost. Nebo stím máte jinou zkušenost?

Díky
Grand Scenic III 1,2 TCE 97kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů