zahmlievanie okien

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

dinot
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 24, 2011 10:00

zahmlievanie okien

Příspěvek od dinot » sob pro 24, 2011 10:20

Pekny den vsetkym!

mam taky "mensi" problem s mojim novym GS 2.0 dci...mam ho asi mesiac,najazdenych asi 4000km a stale mi zahmlieva okna,vyskusal som uz snad vsetko,Auto,manulne ovladane,AC Off , no proste vsetko.... pocas 100 km sa mi okna zarosia asi 10 krat,vkuse musim stlacat tlacitko rychle odhmlievanie a to dost odputava moju pozornost. Som si isty ze problem nie je ani v oknach ani v pocasi ale predpokladam ze to bude kvoli tomu novemu systemu "air quality sensor" , ak spravne chapem funkciu tak ide o to ze uzavrie prisun vzduchu zvonku a cirkuluje vlastne iba vzduch vnutri kabiny. Moj znamy ma tiez 2,0 dci a nikdy nemal takyto problem, ale on nema ten air quality sensor. Mne tam vkuse sviete velke A a dookola take sipky,to predpokladam znamena ze je automaticky nastavena cirkulacia vzduchu vo vnutri auta....neviem to nijak vypnut a mam pocit ze je to take citlive ze je ten vonkajsi prisun vzduchu takmer stale uzatvoreny....Kontaktoval som aj mojho predajcu,ale zatim bez odpovede,dalej som sa obratil na servis v Innsbrucku,taktiez bez odpovede....precital som nemecke a francuzske fora a tam je tento problem taktiez diskutovany....Mate niekto podobny problem?
Viete mi nieco odporucit(pravdu povediac nemam zaujem o nejake handricky a podobne veci,viac ma zaujima nejaky novy software,update a tak alebo celkove vypnutie tohoto sensoru)? Budem vdacny za kazdu radu....

dakujem velmi pekne

P.S.- vsetkym stastne a vesele vianoce :)

vsw
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon čer 13, 2011 13:56

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od vsw » sob pro 24, 2011 11:29

Taky se mi obcas (ne vzdy, jen pri sychravem pocasi) casto mlzi okna. Uz jsem to zminoval v jinem vlakne, dostalo se mi rady vypnout automat a pustit vetrani jen nahoru na okna. Zkusil jsem, funguje.
Scenic 2011, 1.6 dCi 96kW Privilege, Cendre HNK
Scenic 2001, 1.8 16V 85kW, 8l/100 - prodano

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od demdotoho » ned pro 25, 2011 08:07

Pokud mám zapnutou klimu,tak se mi okna nemlží.
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mirak » ned pro 25, 2011 10:13

Dobrý den,
co píše dinot- úplně stéjné zkušenosti.
V servisu renault na mne koukají jakio na ..., co po nich chci.
Prozatím to řeším zapínaním ofuku oken a manulním nastavením ofuku čelního skla a nohou.
Ale je jaksi navíc, taky si myslím, že by to měla zvládnout sama funkce Auto.

Grand Scenic Dynamic 1,6 dci,ýmíst, prům.sp. po 12000 km 5,9 l

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Víťa Malina » pon led 02, 2012 08:35

To je zvláštní, jako by jste tam někde měli vodu. Mě se auto zarosí jen na vnitřní cirkulaci, popř. boční okna i na AC OFF, ale to je málokdy, pak stačí zmáčknout auto a a okna se téměř okamžitě odmlží, pak přepínám zase na AC OFF a jev se neopakuje. Parkuju venku pod stromem.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Uživatelský avatar
Levap
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:27

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Levap » stř led 04, 2012 15:49

Měl jse to na Fábii. pořád se rosila okna, třeba ráno bylo čelní okno stejně orosený zvenku jako zevnitř. Teklo totiž někudy do auta, byl mokrej tapecírunk na podlaze pod gumovými koberečky. Oprava byla realizována prodejem vozu :-)
Megane III Grandtour 1,6 100k Expression prodáno

Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od jozin z bazin » čtv led 05, 2012 00:16

Levap :
Nebolo to nahodou toto ?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 2068-voda/
Pustit cast VODA.
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

mracek.tom
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 14, 2009 12:40

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mracek.tom » pát led 06, 2012 15:29

Víťa Malina píše:To je zvláštní, jako by jste tam někde měli vodu. Mě se auto zarosí jen na vnitřní cirkulaci, popř. boční okna i na AC OFF, ale to je málokdy, pak stačí zmáčknout auto a a okna se téměř okamžitě odmlží, pak přepínám zase na AC OFF a jev se neopakuje. Parkuju venku pod stromem.
Ne, ne, vodou v autě to neni. Dělá to jen při určité venkovní vlhkosti a teplotě. Pravděpodobně dojde v těchto případech k přepnutí na vnitřní okruh bez zapnutí klimatizace. Řeší to upgrade sw. Osobně mám podezření, že to dělají jen vozy s AQS.
Renault Grand Scenic 2.0dCi BVA6 Privilege

dinot
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 24, 2011 10:00

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od dinot » čtv led 12, 2012 20:28

presne tak ako pises...najcastejsie sa mi to stava ked je trocha hmlisto alebo prsi...ale pravdu povediac uz sa mi to stalo aj za krasneho pocasia...urcite to bude tym spinanim vnutorneho obehu-AQS...ako som uz pisal znamy ma taktiez scenic 2.0 dci model 2010(vtedy este nemali ten "super"system) a ani raz sa mu nic podobne nestalo...
bohuzial mi zatial ani jeden z dvoch Renault servisov neodpovedal na moj problem takze by som ta chcel poprosit aby si mi povedal ako si sa o tom sw.upgrade dozvedel aby som ich mohol trocha posurit lebo uz mi lezie riadne na nervy to neustale stlacanie Max tlacitka....
vopred velmi pekne dakujem

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Víťa Malina » pát led 13, 2012 08:48

vůbec nerozumím tomu, jaký má tento systém AQS smysl, to jako aby se lidi víc dusili ve vydýchaném vzduchu, nebo aby se ušetřilo pár W na ventilátoru? příjd mi to jako naprostý nesmysl, který akorát zesložiťuje auto a ještě jsou s ním (jako s každou takovou ***) problémy. V životě by mě nenapadlo omezovat automaticky v autě přívod čerstvého vzduchu, vnitřní okruh zapínám jen minimálně.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Miro_ba » stř úno 01, 2012 16:43

zlaty manual :-)
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

mracek.tom
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 14, 2009 12:40

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mracek.tom » čtv úno 02, 2012 09:29

Víťa Malina píše:vůbec nerozumím tomu, jaký má tento systém AQS smysl, to jako aby se lidi víc dusili ve vydýchaném vzduchu, nebo aby se ušetřilo pár W na ventilátoru? příjd mi to jako naprostý nesmysl, který akorát zesložiťuje auto a ještě jsou s ním (jako s každou takovou ***) problémy. V životě by mě nenapadlo omezovat automaticky v autě přívod čerstvého vzduchu, vnitřní okruh zapínám jen minimálně.
Tak podle mne AQS přínos má, jen musí správně fungovat. AQS detekuje znečištěný vzduch nasávaný z venku a v jeho případě přepíná na vnitřní okruh. Jakmile zjistí, že je venkovní vzduch OK, zase přepne na venkovní okruh. V provozu velmi praktická věc např. v těchto mrazech. Stačí, když člověk jede za kamionem/autem, které má studený motor a tento smrad se ti nedostane do vozu, protože to AQS nedovolí. Jakmile toto pomine, tak jde do kabiny normálně vzduch z venku.

Problém ale u Renaulta je ten, že by se v určitých případech (při určité vlhkosti) měl automaticky spouštět klimatizaci, což se tu neděje (pravděpodobně to řeší ten nový sw). Kia to má ošetřený např. tak, že jakmile AQS přepne na vnitřní okruh, tak automaticky jede klimatizace.
Renault Grand Scenic 2.0dCi BVA6 Privilege

rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od rehaksony » ned úno 05, 2012 15:02

Jo, jo, je to fakt problém a taky docela nebezpečné, když to člověk řeší za jízdy. Je to jednoznačne vina AQS, jde to sice nastavit tak aby se to nezamlžovalo, ale ta funkce AQS je pak naprosto k ničemu./ Jak jezdit bez zamložování - zapnout na ofuk předního skla- to se vypne ten AQS a následně manuálně nastavit rychlost ventilátoru a směr kam to má foukat - já to nastavuji na okno a součastně na nohy. Pak to funguje bez problémů, lze k tomu ještě vypnout klimatizaci .I pak to funguje bez problému. Toto nastavení zůstane uloženo, takže po novém nastartování už to pracuje samo jak má, je prostě potřeba aby byl senzor vypnut. Ale je to pakárna - teda od renaultu/ V servisu na Zličíně, když jsem se na to ptal na mě koukali jak na marťana- že prý jsem jediný kdo si kdy na to stěžoval. A rovnou se snaží člověka odradit tím , že by jsem to tam musel alespoň dva dny nechat, aby to prý mohli zjistit- no prostě politika jak odradit reklamujícího zákazníka. Až bude čas tak to tam dám. Ale fakt mi ser.....

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mirak » ned úno 05, 2012 16:47

Rehasony- napsal jsi přesně jak postupuji i já, včetně zkušeností se servisem.
Postoupil jsem kousek dál- mám tam podanou písemnou reklamaci skrytých vad.
Tato "nefunkčnost" funkce AUTO je skrytá vada ohrožující bezpečnost provozu.

rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od rehaksony » ned úno 05, 2012 20:00

Tak dej vědět jak tvoje reklamace postupuje. Jak budu mít možnost být bez auta tak to podám taky, ale zatím ho fakt potřebuju.

milan76
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 01, 2012 15:40
Bydliště: NItra,SK

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od milan76 » stř úno 29, 2012 22:25

Zdravim vas, mne sa to robilo tieez a pri dlhych cestach hlavne v noci mi to liezlo na nervy, cela vada je v tom , ze treba vypat ten air quality sensor - a mate po probleme.......

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mirak » čtv bře 01, 2012 19:17

Zdravím,
již se o tomto problému několikrát diskutovalo,
komu to dělá/ asi všem, kdo má AQS/ tak zajeďte do renaultu- mají na to přeprogamování
softwaru. Mně to momentálně dělají, zítra si jedu pro auto, tak uvidím a dám vědět.
GS III 1,6dCi

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mirak » pát bře 02, 2012 17:19

Zdravím,
tak zkušenost po update softwaru je vynikající-na trase, kde se běžně při zaputém AUTO
okna zamlžovala pomalu každých 5 minut, tak po úpravě ani jednou. Takže úprava funguje.
GS III , 19000km 1,6 dCi

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od pivi » pát bře 02, 2012 17:36

Vsak sem ti to psal... :wink:
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Uživatelský avatar
Booby
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: čtv bře 15, 2012 09:23
Bydliště: Český ráj

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Booby » čtv bře 15, 2012 09:46

Ahoj,
mám Grandscenic 1,6 benzín, zakoupen 1/2012 a řeším stejný problém s AQS/zamlžování. Zajel jsem tedy k dealerovi Renault. Měl jsem na papíře připravenou ofic. reklamaci skryté vady pro případ, že by mě chtěli odbýt...
Jsem ojednán do servisu, poté se podělím s výsledkem. Doufám že budu moci vesele napsat "vyřešeno".

Přeji všem mnoho šťastných kilometrů!
Booby
Grandscénic 2012 1,6 benzín
Scénic 1,6 benzín 2005 - prodáno
Renault Grand Scenic III 1,6 benzín Advantage Obrázek

Renault Clio Storia 1,2 benzín Extreme
ex. Renault Scenic II 1,6 benzín Expression

petiak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř pro 14, 2011 10:29

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od petiak » čtv bře 15, 2012 13:41

Nemáte niekto po update sw (co vyriešil problém so zahmlievaním okien) problém s funkciou nastavenia rovnakej teploty pre vodiča a spolujazdca pri stlačení tlačidla AUTO viac ako 2 sekundy ? Mne to po update sw prestalo fungovať. Zahmlievanie vyriešené.

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Miro_ba » čtv bře 15, 2012 13:52

toto nechapem, tie veci im fuguju akoby som to programoval ja :-) To uz nemohli zamestnat sikovneho programatora co po opraveni jednej chyby dve nevytvori ????
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Víťa Malina » pát bře 16, 2012 08:44

mohli by jste se taky zeptat, když už tam jezdíte s tím softem, jestli neexistuje nějaké lepší programování automatického stírání stěračů :-(
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

mracek.tom
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 14, 2009 12:40

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od mracek.tom » pát bře 16, 2012 10:23

Tak mne automatické sterace funguji velmi dobre. Jen si obas upravim na te pacce citlivost, ale obvykle ji mam na nejmensi.
Renault Grand Scenic 2.0dCi BVA6 Privilege

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: zahmlievanie okien

Příspěvek od Víťa Malina » pát bře 16, 2012 12:44

no, mě štve jejich docelá pomalá reakce, když vjedu do tunelu, tak to ještě nějakou dobu stírá na sucho, když předjíždím na dálnici kamion, tak abych něco viděl, tak začnou lítat jak ďas, to je fajn, ale zase, pak než si uvědomí že už zas jen mrholí a nejedu v ovlaku vody, tak 10 vteřin lítají stěreače na max, pak se teprv zpomalí. asi jsem moc náročný.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů