Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halogeny!

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
lprenault
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 08, 2011 06:45

Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halogeny!

Příspěvek od lprenault » pon lis 14, 2011 07:28

Mám od 7/2011 Scenic Grand s Bixenony a trpím - velký bodovky, který se houpají s autem a na tlumené je vidět kulový - krátký - rovný - modro černé ostré rozhraní...
Neměl jsem cca za milion km hůř svítící auto nemluvě o mokré silnici... Ve světlometech jsou v jedné parabole trapně umístěny žárovky pro automatické denní svícení (asi 15 až 21 W) - nedotuňil jste někdo nějak toto výměnou nebo vložením vhodné halogenky???
Nechcete někdo opravdu levně tuto technickou dokonalost vyměnit za komplet halogenové světla z nižšího modelu? Odborný servis zajistím...

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od Concionator » pon lis 14, 2011 10:35

Výměna není tak snadná, originální xenony mají jako součást mnoho čidel po vozidle, s jejichž pomocí se pak xenony po zapnutí automaticky nastavují.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od faldicek » pon lis 14, 2011 12:37

A propo, už jednou ti správci fóra tvé téma zamkli a doporučili ti pokračovat v technické sekci a ty to mázneš sem, takže očekávej to samé :wink: A mohu říci, že jsi první člověk co si stěžuje na xenony...

lprenault
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 08, 2011 06:45

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od lprenault » pon lis 14, 2011 19:36

faldicek píše:A propo, už jednou ti správci fóra tvé téma zamkli a doporučili ti pokračovat v technické sekci a ty to mázneš sem, takže očekávej to samé :wink: A mohu říci, že jsi první člověk co si stěžuje na xenony...
Rád si nechám poradit kam toto téma dát... Věřte mi, že mám pro technické věci cit a jezdím i 5000 km měsíčně a jestli jsem první - nevím...

BubZuk
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: úte dub 03, 2007 21:16
Bydliště: Piešťany

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od BubZuk » pon lis 14, 2011 20:11

lprenault píše:Mám od 7/2011 Scenic Grand s Bixenony a trpím - velký bodovky, který se houpají s autem a na tlumené je vidět kulový - krátký - rovný - modro černé ostré rozhraní...
Neměl jsem cca za milion km hůř svítící auto nemluvě o mokré silnici... Ve světlometech jsou v jedné parabole trapně umístěny žárovky pro automatické denní svícení (asi 15 až 21 W) - nedotuňil jste někdo nějak toto výměnou nebo vložením vhodné halogenky???
Nechcete někdo opravdu levně tuto technickou dokonalost vyměnit za komplet halogenové světla z nižšího modelu? Odborný servis zajistím...
Mám síce Megane, ale bude to asi podobné... so xenonmi vidím o dosť lepšie, ako s halog. svetlami. Mal som ich aj na Lagune a keď som objednával Megana zdalo sa mi dosť 1000 eur za xenony, ale keď som si vyskúšal v noci na kamarátovom Megane halog. svetlá, voľba bola jasná... xenony!
Skús si dať skontrolovať nadstavenie svetiel, zdá sa mi, že som niekde na tu fóre čítal, že niekto mal dosť krátky dosvit... boli zle nadstavené od výroby.
Megane III Grandtour 1,9 dCi 96kW (08/2011), Privilege, bi-xenony, poloaut. brzda, fólie, Arcamys Obrázek
ex: Laguna II Grandtour 2002 Dynamique 1,9 dCi 88kW, ESP, xenony Obrázek

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od faldicek » pon lis 14, 2011 22:20

lprenault píše:
faldicek píše:A propo, už jednou ti správci fóra tvé téma zamkli a doporučili ti pokračovat v technické sekci a ty to mázneš sem, takže očekávej to samé :wink: A mohu říci, že jsi první člověk co si stěžuje na xenony...
Rád si nechám poradit kam toto téma dát... Věřte mi, že mám pro technické věci cit a jezdím i 5000 km měsíčně a jestli jsem první - nevím...
No vida, tak to byli správci hodní, přesunuli ti to do správného tématu :wink: Tak teď už víš, pokud se problém týká konkrétního vozu, patří to sem :wink:

vsw
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon čer 13, 2011 13:56

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od vsw » úte lis 15, 2011 08:27

Taky mam xenony, jsem s nimi velmi spokojeny, k halogenum uz bych se nechtel vracet. Ale proti gustu .. preji zdarne vyreseni problemu.
Scenic 2011, 1.6 dCi 96kW Privilege, Cendre HNK
Scenic 2001, 1.8 16V 85kW, 8l/100 - prodano

Uživatelský avatar
mateo
Experienced member
Příspěvky: 713
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: Scenic III Grand s Bixenony - nabídka na výměnu za halog

Příspěvek od mateo » úte led 10, 2012 14:03

a nejazdíš Ty na to denne svietenie? Lepšie svetla, ako xenonove som nikdy nemal. Je to to TOP, čo može auto mať.
R-Laguna Grandtour 2,0Dci Black Edition r.v. 2014, R-Mégane CC 2,0T Dynamique Lux, r.v. 2006

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů