Inteligentná karta

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
scenic787
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř črc 20, 2011 13:47

Inteligentná karta

Příspěvek od scenic787 » stř črc 20, 2011 14:33

Chcem sa podeliť s nepríjemnou skúsenosťou s ,, inteligentnou kartou". Vlastním nový Renault Grand Scenic. Pri ceste do Chorvátska, na parkovisku, moja karta, ktorú som nechal vo vozidle, mi zamkla auto so všetkými vecami. Stál som pri aute, mal som otvorené dvere a potreboval som ich privrieť, lebo vedľa mňa stojace auto vychádzalo z parkoviska. V momente, ako som privrel dvere, zablikali smerovky, zapípalo a vedel som, že je zle. S požičaného telefonu som zavolal na Renault Asistenčné služby, kde mi s hrôzou oznámili, že na takéto poruchy sa záruka nevzťahuje. Síce s ich pomocou, nebudem teraz rozspisovať, za akých okolností a ako dlho sa podarilo auto otvoriť, ale samozrejme musel som si to celé zacvakať. Potvrdenie mám , po príchode z dov. idem ,,bojovať s Renaultom , ako je to so zárukou?
Ak má niekto podobnú skúsenosť budem rád, keď sa s ňou so mnou podelí.
Renault Scenic 1,4 16v
Renault Megane Grandtour II Privilege 1,6 16v
Grand Scenic III Privilege 1,5 dci
Renault Espace V Zen dci 160 EDC

vsw
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon čer 13, 2011 13:56

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od vsw » stř črc 20, 2011 15:50

Podobnou zkusenost uz jsem nekde cetl, ridic si hodil kabelu s vecma (a kartou) na zadni sedadlo, zavrel zadni dvere a nez otevrel predni kam chtel nastoupit, rencek mu zablikal smerovkama pa pa :-) On mel stesti ze to bylo doma, otevrel si nahradni kartou.
Scenic 2011, 1.6 dCi 96kW Privilege, Cendre HNK
Scenic 2001, 1.8 16V 85kW, 8l/100 - prodano

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od pali.sk » stř črc 20, 2011 17:41

hmm tak ja neviem. Ako kolega píše, tak problém bol v tom, že karta vo vnútri sa zatlačila a auto zamkla? Resp. zamkol auto ešte vnútri a nechal tam kartu a po privretí otvorených dverí sa aj tieto zavreli.

Ak by sa aktivovala HF funkcia vzdialenia sa od vozidla tak by si ho v pohode otvoril keby bola karta vo vnútri? či? Ja v každom prípade na dovolenku beriem vždy obidve karty pre istotu človek nikdy nevie a jednu mám stále vo vrecku :) To isté som robil aj s kľúčikmi.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od neveceral » čtv črc 21, 2011 10:15

Tak s tou taškou jsem to byl já. Rozhodně se v tašce nic nezmáčklo, na to byla dost prázdná a navíc kartu mám v peněžence a tam byla celá v přední části tašky, kterou jsem v kufru položil zadní stranou dolu (snad je to srozumitelné :-) ). Jediné co mě napadlo, že byla slabší baterka v kartě, tehdy asi 1,5 roku stará a peněženka spolu s taškou odstínili slabší signál.
Baterku jsem vyměnil, ale přesto se mi něco podobného stalo znovu. Taška v kufru, sednu za volant, chci nastartovat a že prý není karta, tak manželka vystoupila od spolujuezdce a auto řvalo ja kradené, dokuď jsem neotrevřel dveře řidiče sám. Tašku z kufru jsem dal za sedadlo řidiče a vše OK.

Představa, že by se mi takto zamklo auto na druhém konci republiky nebo na dovolené...
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od pali.sk » čtv črc 21, 2011 13:37

neveceral:
Ja som si tiež pôvodne myslel, že to funguje tak ak je karta mimo dosah, auto sa zamkne. Ibaže to tak nie je. Auto sa zamkne vtedy ak je karta mimo zónu. Slabá batéria spôsobuje to, že sa vzdiališ od auta a nič. Potom sa vrátiš k autu a zamkne sa. Slabú batériu zobrazuje aj PP (keycard low battery).
Pri štartovaní musí byť karta v aute a mimo kufra a palubnej dosky tuším, to je aj v manuále popísané, inak na to upozorňuje.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od neveceral » čtv črc 21, 2011 17:09

tak potom nevím, co se mi to přihodilo...
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od pali.sk » čtv črc 21, 2011 18:15

jedine zamknutie cez tlačítko na karte. Lebo keď máš kartu v aute a chceš zamknúť cez vodičove tlačítko zvonku tak to nejde. Ja napr. v peňaženke kartu nemôžem mať vôbec, lebo stále sa stláčali tlačítka (najčastejšie zapnutie svetiel).

Ikeď vždy tam môže byť nejaké neštandardné spravánie sa auta :)
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

scenic787
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř črc 20, 2011 13:47

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od scenic787 » čtv črc 21, 2011 18:49

Som si istý, že na karte určite nebolo ani omylom stlačené žiadne tlačítko. Keď som prišiel k autu, odomklo sa samo a kartu som hneď položil na stredový odkladací priestor. Myslím si, že systém je nastavený tak, že , keby sa aj omylom zatlačilo tlačítko na karte, pokial sú pootvorené dvere, auto sa nazamkne, alebo otvorením hociktorých dverí, sa zruší zamknutie. Bud som mal smolu, že systém zlyhal, alebo mi v servise zistia závadu. V nalepšom prípade si budem museť implantovať čip pod kožu, neviem si predstaviť, že budem musieť stále myslieť na to, aby som nenechal kartu v aute a zavrel všetky dvere. No a chodiť stále s dvoma kartami s tým, že jednu mať stále u seba, nie je žiadna výhra. Auto nemá ešte ani rok, no neviem......
Renault Scenic 1,4 16v
Renault Megane Grandtour II Privilege 1,6 16v
Grand Scenic III Privilege 1,5 dci
Renault Espace V Zen dci 160 EDC

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od pali.sk » čtv črc 21, 2011 19:10

môj MIII sa nedá zamknúť ak sú otvorené dvere (zamkne sa a otvorí) takže ak to nikto vnútri nestlačil, resp. niečo na to nepadlo tak nech ti to <> vysvetlí. Ale to si asi mal už riešiť s renault asistentom.
Alebo pri Scenicu by to bolo inak? šup šup do auta zistiť :). Ešte otázka či inteligentnou kartou myslíš HF kartu lebo karta bez HF sa môže správať inak.

Vlastne keď si to tak človek preberie tak nie je možnosť ako zatvoriť auto kartou a kartu nechať vnútri :) (no dobre je spôsob už som na to prišiel, stačí nechať otvorené okno a 2x zamknúť a hodiť kartu dnu )
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od Víťa Malina » pát črc 22, 2011 08:25

Scénic taky nezamkneš když máš otevřené, nebo i špatně zavřené dveře, jen do dvakrát cvakne a auto zůstane otevřené.
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

scenic787
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř črc 20, 2011 13:47

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od scenic787 » pát črc 22, 2011 18:38

Konečne niečo pozitívne, volali mi s Renaultu, že všetky náklady mi uhradia. Už len doriešiť, či môžem nechať kartu v aute pri zatvorených všetkých dverách, alebo nie?!
Renault Scenic 1,4 16v
Renault Megane Grandtour II Privilege 1,6 16v
Grand Scenic III Privilege 1,5 dci
Renault Espace V Zen dci 160 EDC

Uživatelský avatar
Pajin
Advanced member
Příspěvky: 263
Registrován: sob pro 01, 2007 15:29

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od Pajin » ned črc 31, 2011 16:00

Zdravím zamknout auto s kartou uvnitř u mého auta nejde mám sice II řadu ale myslím že to bude stejné :lol:
r.1980Renault 4CV =spolehlivé jednoduché autíčko/r.1984Škoda 105 S 33kW=spokojenost až na ten výkon/r.1993 Opel Kadett E 1.6D 42kW =první diesel a 5 kvaltů/r.2001 Seat Toledo 1.9D 47kW=prostorný kočár /r.2006 Megane 1.9dTi 72kW=vynikající spotřeba a výkon/r.2007 Scenic ll 1.5dci 78kW zatím spokojenost

lufik
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pon zář 20, 2010 13:42

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od lufik » pon srp 08, 2011 22:59

Skuste jednoduchy pokus, sadnite do auta, zavrite dvere a potom z karty vyberte baterku. Ak sa zamkne, tak system funguje tak, ze ak nedetekuje kartu v dosahu, tak zamyka.
Pisem to preto, lebo poznam miesta, kde som Megana nemal sancu zamknut tlacitkom na klucke - dokonca obcas ani nezdetekoval kartu vnutri auta a bolo ju treba strkat do diery. Zhodou okolnosti jedno toto miesto je vedlajsie parkovacie miesto otca, zaujimave je, ze na otcovom mieste uz kartu auto detekovalo v pohode.
Megane Grandtour 1.6 16V ~155t km
Grand Scenic 2.0dCi automat

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od pali.sk » úte srp 09, 2011 15:26

takto to nefunguje určite, lebo by sa ti auto hneď zavrelo aj pri rušení signálu. Čiže ako aj píšeš tak keď máš odrušený signál z karty musíš použiť čítačku v aute. A to je rovnaké "prepojenie" ako keď je karta bez baterky. Bez baterky karta funguje normálne len musíš otvoriť tým kľúčikom a vložiť kartu do čítačky.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

sscenic16
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 25, 2019 18:19

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od sscenic16 » pát črc 26, 2019 09:53

Je toto sice stara tema.
Ale napriklad ja jazdievam na skutei dlhsie vylety ako napriklad Istanbul ci Kosovo.
Mam dva kluce. Jeden z nich som si na motorke schoval pod plast. Respektive miesto kde sa dostanem cez jeden alebo dva sroby. Tam ho mam prilepeny.
Dovod je jednoduchy ak stratim alebo mi ukradnu niekde vonku kluce. Zozeniem srobovak a mozem pokracovat v jazde. Ak mi ukradnu celu motorku tak mi moze byt jedno ci tam je niekde schovaty nahradny kluc.

Rovnako to mam aj na aute. Schovaty z vonka pristupny nahradny kluc.

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od eisy811 » čtv pro 26, 2019 20:37

Ahojte. S autom sa este akosi zoznamujem.
Ked tu je tema o tej HF karte…
V navode vozidla sa pise, ze ak je karta v zone dosahu (anteny),tak staci pre otvorenie auta potiahnut klucku dveri (ak vozidlo stoji dlhsie, niekolko dni, tak mozno treba aj 2x potiahnut za klucku) aby sa auto otvorilo.
Lenze u mna, ja musim byt s kartou napr. pri dverach, avsak odomknut musim tym tlacitko a az potom otvorim dvere kluckou…
Pride mi to trosku blbe, vzdy stlacat to tlacitko pre odomknutie a az potom tahat za klucku.
Tak to mate aj vy, alebo mam tam daky matrix?
Dik.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1138
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od zdeno255 » čtv pro 26, 2019 22:24

Možno máš niečo inak nastavené. Inak pozor aby si nemal kartu zahádzanú napr v taške v kufri, pretože ak stratí spojenie (signál z anteny) tak sa môže zamknúť.
Ja prídem k autu a ako vložíme ruku za kľučku tak sa odomyká. Je tam čierna krytka kde sú irda diody a oproti na kľučke zo zadu je zrkadielko a ak prerušíš signál, dá pokyn na otvorenie.

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od eisy811 » čtv pro 26, 2019 23:33

Tie snimace su na vsetkych dverach, ale asi mam nieco inak nakonfigurovane. Hmmm, asi budem musiet ist do Renaultu. Problem je ten, ze sice PyClip mam, ale neviem co zmenit. Casto v tych RJ mavam nejake Prive konfiguracie, nerad by som nieco pokafral…
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

hank
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: úte srp 07, 2012 19:54

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od hank » ned bře 01, 2020 09:05

To eisy811: Také mám GSIII Bose (2014) a odemykání v automatickém režimu funguje také jen tlačítkem na klice.

V každém manuálu je odemykaní popsáno jinak.
1) Manuál 2/2012 (CZ): Scenic-III-2012.pdf, s. 1.5
Odemknutí vozidla
S kartou RENAULT v oblasti 1 vsuňte ruku za kliku 2: vozidlo se odemkne.

2) Manuál 11/2013 (DE) : Tištěný manuál v němčině, který byl k autu. s. 1.5
Překlad z DE: S kartou RENAULT v oblasti 1 vsuňte ruku za kliku 2 nebo stiskněte tlačítko 3: vozidlo se odemkne.

3) Manuál 5/2015 (CZ): Scenic_III_Ph2_2015.pdf, s. 1.5
Odemknutí vozidla
S kartou RENAULT v oblasti 1 stiskněte tlačítko 3: vozidlo se odemkne.

Mně to funguje podle návodu 3), přestože mé vozidlo je z roku 2014.

Mimochodem, na předchozí generaci scénicu (GSII) mně to fungovalo jako podle návodu 1) -- stačilo zatáhnout za kliku. Tlačítka sloužila jen k zamykání.
Renault Grand Scenic III 1.6 dCi/96 kW (2014)
Renault Grand Scenic II 2.0 dCi/110 kW (2008) -- prodáno

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od eisy811 » pon bře 02, 2020 08:31

Ibaze, ja senzory mam na kazdej klucke, diagnostika jejich chybu nehlasi…
Akurat, ze nie su aktivne. Len neviem ako ich aktivovat. Ked som bol naposledy v Renaulte, tak sa na to vykaslali.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od eisy811 » pon bře 02, 2020 08:34

Myslim tym, tie opticke snimace… Hlasia sa ako neaktivne. Zial, neviem co presne si tym vysvetlit a uz vobec neviem, ako ich aktivovat. Hladal som o tom dost.
Nasiel som akurat, ze je moznost, aby keyless fungoval (odomknutie) aj vtedy, ak sa zamkne tlacitkom na karte, co standardne mozne neni, kedze tlacitkom na karte sa keyless v podstate vypne az do nasledujuceho startu.
Obrázek
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

dado28
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát lis 23, 2012 13:59

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od dado28 » stř říj 14, 2020 20:14

Ahoj ja som mal dnes podobnú skúsenosť, zastal som pred domom a isiel som vyložiť nákup nechal som samozrejme naštartovanie auto zavrrl som dvere štvorkoalície filipínskom nákup zavrel kufor a auto sa samo zamklo kľúč, kartu som mal vo vrecku auto normálne bežalo dalej ale uz do auta som sa nedostal, vôbec nereagovala karta na odomknutie musel som odomknúť tým klasickým kľúčom čo je skrytý v karte, nevieš čo tam mohlo biť?

samop
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned črc 28, 2019 11:19

Re: Inteligentná karta

Příspěvek od samop » stř úno 10, 2021 13:47

Tak jsem předevčírem zažil stejný příběh. Odemknu auto, dám kartu na přední sedačku, zavřu dveře a...... Rendlík udělal pá pá a zamknul se! Stokrát jsem tuto věc udělal a nic a teď najednou tohle............ jsem tam stál jak puk a nevěřil jsem. No tak šup pro druhou kartu a ...... nic. Karta nefunguje. Zřejmě baterka (budu zkoumat později). No naštěstí pomohl klíček a tak jsem auto otevřel.
R 25 GTX 2.0
Safrane II 2.5 RXE
VEL SATIS 3.0 dCi Privilege r.v. 2002
Laguna II Grandtour 1.9 dCi/88 kW Privilege r.v. 2001
Grand Scenic III 1.5 dCi 81 kW r.v. 2011
Grand Scenic IV 1.6 dCi 96 kw r.v. 2017

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti