Denní svícení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
spenik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 09, 2015 10:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Denní svícení

Příspěvek od spenik » pon srp 28, 2017 11:58

Zdravím, tak jsem to minulý víkend spáchal a jak jsem se toho obával, tak za dvě hoďky hotovo. Nejvíc času zabralo najít vhodnou pojistku v motorovém prostoru, jenž spíná po nastartování.
Grand Scenic 1,6 16V 81kw r.v.2012

Hexman
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 15, 2019 20:52

Re: Denní svícení

Příspěvek od Hexman » sob čer 15, 2019 21:13

Zdravím Vás pánové právě jsem pořídil GS III bose edition. Mám páčku s auto polohou a mám možnost originálních denních světěl do nárazníku místo těch záslepek které tam jsou teď. Problém je v tom že bych rád aby to bylo vše tak jak má být přímo originál a nevím jestli v nárazníku jsou originál přivedené kabely s konektory ....dodavatel denního svícení tvrdí že by to tam mělo být ale bohužel nevím jak rozdělat ty kryty abych se mrknul a jestli vůbec to auto na páčce má funkci s nečím spojenou. Nemůžete mi někdo poradit jak rozdělat nárazník a případně jestli to vše je někde v menu doprogramovatelné či jak to udělat aby to vše fungovalo? ...Auto je rakušák .....při auto poloze nesvítí vůbec nic a já bych rád měl originální denní svícení protože s ním to vypadá líp než kdybych tam něco bastlil sám.......pak už jedině dát origo svícení a zapojit jako klasika všichni neoriginálně. Díky za jakoukoli radu
Renault GS III 1.5DCi bose edition

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: Denní svícení

Příspěvek od Šuby » ned čer 16, 2019 11:19

Ahoj, když mám originál denní svícení v nárazníku a zapnu parkovací světla, tak svítí jen to denní v roli parkovaček nebo mají svítit i nějaké žárovky v hlavních světlech?

Uživatelský avatar
mistrli
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: sob kvě 02, 2009 10:42
Bydliště: Prajzká

Re: Denní svícení

Příspěvek od mistrli » ned čer 16, 2019 20:34

Svítí pouze denní jako parkovačky. V hlavním světlometu jsou jen potkávací a dálková světla.
Renault Grand Scenic II r.v.12/2006 1,5dCi 78kW
Renault Grand Scenic III r.v.12/2015 1,2 TCe 97kW

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: Denní svícení

Příspěvek od Šuby » čtv čer 20, 2019 18:10

Díky.

samop
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned črc 28, 2019 11:19

Re: Denní svícení

Příspěvek od samop » pát zář 18, 2020 08:04

kasoun1 píše:
pát srp 11, 2017 17:49
Dobrý den všem. Mám na autě Bixenony a jako denní svícení jsou tam origo žárovky P21W 12V. Svítí dostatečně, ale samozřejmě led světla pro denní svícení jsou daleko lepší a hlavně hezčí. Stačilo by vyměnit původní žárovky za žárovky led s paticí P21. Bohužel žádné které jsem zatím našel nemají homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Obyčejná vláknová žárovka stojí kus do 20 korun. Ledková přes 100 Kč a více podle provedení a výrobce. Hlavní důvod proč jsem je zatím nevyzkoušel, když pominu homologaci, je ten, že klasické žárovky měním cca. po půl roce z důvodu "utavení" spodního kontaktu. Ta pecička prostě zmizí. Vlákno je v pořádku, baňka žárovky je lehce načernalá, ale světlo přestane svítit kvůli utavenému spodnímu kontaktu. Nevím jestli to je normální a nerad bych stejně utavil led žárovku za kterou dám třeba 200 Kč za kus. Konektor je OK, při výměně žárovky vždy pro jistotu napružím spodní "mínus" kontakt. Je tenhle stav normální ?
Tak přesně tento problém s utavením spodního kontaktu žárovky v denním svícení teď řeším. Měnil jsem již 3x za cca půl roku!!! Nevíte, čím to může být? Ta koncovka žárovky opravdu vypadá jak utavená. A navíc má na sobě stopy po nějakém jakoby jiskření, nebo jak to popsat. Alespoň tak to popsal servisák a opravdu tam jisté "opálení" po jiskření bylo.
R 25 GTX 2.0
Safrane II 2.5 RXE
VEL SATIS 3.0 dCi Privilege r.v. 2002
Laguna II Grandtour 1.9 dCi/88 kW Privilege r.v. 2001
Grand Scenic III 1.5 dCi 81 kW r.v. 2011
Grand Scenic IV 1.6 dCi 96 kw r.v. 2017

Zbynek75
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 01, 2012 19:14

Re: Denní svícení

Příspěvek od Zbynek75 » úte čer 22, 2021 10:58

Ahojte,
obracím se na Vás zkušené s prosbou o radu - mám teď nově Scenica III r.v. 2014 (doteď jsem měl Scenic II). Má světelný senzor a když nastavím kroužek světel na AUTO, tak automaticky při dostatku světla zapíná pouze denní svícení a při poklesu světla zase přepne na klasická světla. Potud vše v pořádku a funguje jak má a vyhovuje mi to. Problém ale vidím v tom, že když při tomto režimu nastavení za tmy zastavím auto, např. při čekání na přejezdu, zastavení u kraje, na parkovišti apod. a vypnu motor tlačítkem, tak okamžitě zhasnou všechna světla, což není dobré, auto tak zůstane neosvětlené, zatímco při normálně zapnutých světlech (tedy při nevyužití nastavení AUTO) v takovém případě světla nezhasnou, zhasnou až při otevření řidičových dveří, což je daleko lepší a bezpečnější a tak jsem na to byl dosud zvyklý. Máte to taky stejně ?, případně nějaký tip, jak to řešit ?. Děkuji !.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Denní svícení

Příspěvek od Renaulťák » úte čer 22, 2021 19:25

Je to v poradku, protoze pri zastaveni a vypnuti motoru mas na neosvetlenem miste mit parkovacky.
Je to klasika v sore pred zavorama vetsina sviti potkavacima, coz by nemela. Kdyz je nekdo za mnou a sviti, tak klidne vypnu a stojim bez svetel.
Pokud pri stani rad svitis do zrcatek, staci prepnout o polohu zpet.

Vetsi problem pouzivatelu denniho sviceni je ten, ze pri snizene viditelnosti si neuvedomi, ze senzor vyhodnocuje dostatecnou viditelnost a ono je to realne jinak.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

auto-radce
Junior member
Příspěvky: 168
Registrován: pon úno 03, 2020 14:26

Re: Denní svícení

Příspěvek od auto-radce » stř čer 23, 2021 08:36

Renaulťák píše:
úte čer 22, 2021 19:25
Je to v poradku, protoze pri zastaveni a vypnuti motoru mas na neosvetlenem miste mit parkovacky.

Vetsi problem pouzivatelu denniho sviceni je ten, ze pri snizene viditelnosti si neuvedomi, ze senzor vyhodnocuje dostatecnou viditelnost a ono je to realne jinak.
Přesně tak. Od toho je tu možnost pootočit páčkou a zapnout si parkovačky.
Grand Scenic III 1,6 dCi 96 kW 2012

Zbynek75
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 01, 2012 19:14

Re: Denní svícení

Příspěvek od Zbynek75 » stř čer 23, 2021 15:38

Díky moc za konkrétní odpovědi, aspoň jsem se v něčem poučil, ohledně správného zapínání světel. Určitě si dávám bacha, abych někomu zbytečně nesvítil, sám to nemám rád. Šlo spíš o nějaké specifické situace. Jen pro zajímavost - sledoval jsem okamžik zapnutí potkávacích světel senzorem při úbytku světla a mám pocit, že u mojeho auta je to nastaveno spíše opatrně, tedy že sepne světla při ještě dost dobrých světelných podmínkách, že bych to ani nečekal. Asi to bude dost individuální, třeba podle druhu, stavu a čistoty toho senzoru, ale je samozřejmě jasné, že je třeba tomu věnovat pozornost a slepě nespoléhat........ Dosud jsem denní svícení neměl, je to pro mě novinka.

andrej25
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 25, 2009 18:33

Re: Denní svícení

Příspěvek od andrej25 » ned čer 27, 2021 08:36

U GC spravidla fungujú tak, že ich ani nevnímam, nepotrebujem nijako zasahovať. A tak to má byť.
Teda až na dva pripady:
1) ľahký dážď - stierače už to zaregistrujú, ale svetlá sú v režime denného svietenia.
2) diaľničný tunel - musím prepnúť rucne
scenic DCI, GS 1,6DCI

Zbynek75
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 01, 2012 19:14

Re: Denní svícení

Příspěvek od Zbynek75 » ned čer 27, 2021 20:19

Ještě prosím jeden dotaz k světlům, a to dálkovým - svítí moc vysoko, neosvětlují cestu ale spíš okolí, dopravní značky atd., což naopak oslňuje. Určitě to není jenom můj pocit, protože jsem jezdil v řadě aut, a dálkové světla vždy pěkně osvětlovaly silnici do dálky, ale v mojem Scenicu III fakt svítí moc vysoko.......dá se to nějak seřídit ?, není tam nějaký šroub ?. Děkuji !

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Denní svícení

Příspěvek od Renaulťák » pon čer 28, 2021 08:31

Nevim, jestli mas automaticke nastavovani svetel, nebo manual. Pri automatice muze byt nefunkcni nektere cidlo na naprave. Pokud mas manuelni nastavovani, tak zkusit dat z minima na maximum a zjistis, jestli funguje.
Myslim, ze neni samostatny nastavovak pro dalkova svetla, tak ti musi svitit vysoko i potkavacky.

Pokud je vsechno funkcni, dal bych radeji nastavit do odborneho servisu. Takove rozhozene svetla stvou vsechny protijedouci a jet pak nejakou tu sekundu naslepo, neni prijemne.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

samop
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned črc 28, 2019 11:19

Re: Denní svícení

Příspěvek od samop » ned říj 03, 2021 11:19

kasoun1 píše:
pát srp 11, 2017 17:49
Dobrý den všem. Mám na autě Bixenony a jako denní svícení jsou tam origo žárovky P21W 12V. Svítí dostatečně, ale samozřejmě led světla pro denní svícení jsou daleko lepší a hlavně hezčí. Stačilo by vyměnit původní žárovky za žárovky led s paticí P21. Bohužel žádné které jsem zatím našel nemají homologaci pro provoz na pozemních komunikacích. Obyčejná vláknová žárovka stojí kus do 20 korun. Ledková přes 100 Kč a více podle provedení a výrobce. Hlavní důvod proč jsem je zatím nevyzkoušel, když pominu homologaci, je ten, že klasické žárovky měním cca. po půl roce z důvodu "utavení" spodního kontaktu. Ta pecička prostě zmizí. Vlákno je v pořádku, baňka žárovky je lehce načernalá, ale světlo přestane svítit kvůli utavenému spodnímu kontaktu. Nevím jestli to je normální a nerad bych stejně utavil led žárovku za kterou dám třeba 200 Kč za kus. Konektor je OK, při výměně žárovky vždy pro jistotu napružím spodní "mínus" kontakt. Je tenhle stav normální ?
Tak přesně tento problém s utavením spodního kontaktu žárovky v denním svícení teď řeším. Měnil jsem již 3x za cca půl roku!!! Nevíte, čím to může být? Ta koncovka žárovky opravdu vypadá jak utavená. A navíc má na sobě stopy po nějakém jakoby jiskření, nebo jak to popsat. Alespoň tak to popsal servisák a opravdu tam jisté "opálení" po jiskření bylo.
[/quote]

Chtěl jsem sem nahrát nějaké obrázky, ale ani jednou se mi to nepodařilo. Proto dávám odkaz na tyto obrázky. Jde o to utavení spodního kontaktu žárovek denního svícení.
https://ibb.co/XS3rDbP
https://ibb.co/XkM5Z81
Jestli by tedy někdo nevěděl, čím to může být, že se tak rychle utaví (klidně i 3x ročně je měním)?
R 25 GTX 2.0
Safrane II 2.5 RXE
VEL SATIS 3.0 dCi Privilege r.v. 2002
Laguna II Grandtour 1.9 dCi/88 kW Privilege r.v. 2001
Grand Scenic III 1.5 dCi 81 kW r.v. 2011
Grand Scenic IV 1.6 dCi 96 kw r.v. 2017

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů