Renault Scenic 1.4TCE Privilege

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Renault Scenic 1.4TCE Privilege

Příspěvek od neveceral » stř lis 11, 2009 13:15

Tak už mám doma Renault Scenic 1.4 TCE Privilege, klidně se ptejte, co vás zajímá, co chcete nafotit, nějaké fotky zkusím pořídit ještě dnes po práci a vlákno budu postupně aktualizovat.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » stř lis 11, 2009 13:15

rezervováno pro recenzi

K častému dotazu na spotřebu, tak ve velkém TP již není uvedena kombinovaná 7,1 l/100, ale 7,3 l/100, což je myslím i vcelku reálná spotřeba při klidné jízdě. Zatím jsem jel jenom v Karlových Varů do Chomutova, motor měl 12km a spotřebu jsem měl těsně pod 7 l/100.

Motor táhne opravdu krásně z nízkých otáček, snadno se i vytáčí, nechá si líbit i 1200 otáček při 5 ve městě a asi 40 km/h a ještě by i zrychloval, zvládl to i na 6, ale to jsem už neměl srdce ho trápit

Doporučení přeřazení je závislé nejenom na otáčkách, ale i na zatížení motoru, stačí se jím řídit, pak se otáčky líně převalují kolem, resp. spíš pod, 2000 a pokud sešlápnete plyn, tak se hned objeví výzva k podřazení, pustíte plyn a zase je vše v pořádku. Ve městě na 50 není problém jezdit na 5tku.

Řazení je docela přesné (nepozoruji zásadní rozdíl proti Fábii), jenom jsem si zatím nezvykl, že řadící páka není zcela rovná, ale lehce zlomená (ohnutá) dozadu. Jinak s ní nemám problém.

Brzdy tak tady mám problém, jsou na mě až trošku moc ostré, ale je to vše o zvyku, normálně stačí lechtat. Než jsem si na to zvykl, tak jsem se párkrát málem oběsil na pásech :oops:

Parkovací kamera funguje dobře i za tmy, na displeji jsou 2 druhy čar- první zobrazují vzdálenost, druhé (modré) se stáčejí podle předních kol a značí, kam pojedete.

Natáčecí světlomety fungují opravdu dobře, světla se točí asi jenom za jízdy, po nastartování a rozsvícení se hezky "protočí a lehce zašilhají", asi test funkčnosti.

Výměna řemenu v servisní knížce je pod "řemen pohonu, příslušenství a klady" 120 a odkaz, kde je "Při tomto úkonu musí být vyměněny některé řemenice určitých motorů" a pod "Rozvodový řemen a kladky" není uvedeno nic.

Pneumatiky základní jsou v TP 6.5 J 205/60 R16 96 H a dopsány 7.0 J 205/55 R17 95 H, na kterých je také prodáván. Bohužel nejsou v TP zapsány R15 195/65, které jsou dodávány s nižší výbavou a které jsem chtěl na zimu na plecháče, také nechápu značce nadsazený hmotnostní a rychlostní index, když maximálka je 190

Interiér Horní část přístrojové desky je opravdu hnědá, původně jsem jel v nějaké nižší verzi a působila na mě černě, v Privilege je opravdu hnědá a ladí s hnědými sedačkami, oboje docela tmavé. Oproti manuálu, který je přeložený z Nj, a je to na něm i vidět, chybí i v nejvyšší verzi stínící roleta na 5. dveřích (škoda) a loketní opěrka má pouze vnitřní osvětlení a nemá světla z boku směrem k sedačkám.

Sedačky příjemně tvrdší, víc uvidím po delší cestě, bederní opěrka je pouze u řidiče, výškově je stavitelné sedadlo i u spolujezdce.

alarm tak v autě asi opravdu něco jako alarm je, ale ozve se pouze stálý pískavý tón, pokud někdo zamčený v autě otevře zevnítř, zkoušel jsem auto rozhoupat, ale nereaguje, tříštivý senzor jsem nezkoušel :lol:

telefonování tak jsem si hrál a podařilo se mi po boji na windows telefonu zprovoznit vzdálený přístup k sim kartě a nahrát podstatné kontakty do auta, takže mi funguje i hlasové vytáčení a je to paráda, včetně ovládání pod volantem, kvalita zvuku při telefonování je dobrá, mikrofon je ve stropě. Telefon má přednost i před navigací a samozřejmě i rádiem.

rádio prostorového zvuku jsem si nevšiml, ale jinak hraje dobře, citlivé je normálně, cd nebo usb jsem ještě nezkoušel, repráky jsou asi všude, kde by měly být, jenom si při vystupování kopu do velkého ve dveřích, pro mě je na špatném místě, ale jinam ho asi nejde dát. Měl jsem strach s ovládání hlasitosti přímo na autorádiu, je to takové malé relativně hubené kolečko, ale opravdu převkapilo, je pogumované a neklouže.
Naposledy upravil(a) neveceral dne ned lis 15, 2009 10:50, celkem upraveno 9 x.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » stř lis 11, 2009 13:16

rezervováno pro fotky
fotek jsem pořidil povícero, tak jsem je dal na webové album, první fotky jsou tmavé, nebylo hezky navíc už večer, ale něco je na nich vidět, další už jsou lepší. Nahrál jsem je v plném rozlišení, tak si klidně můžete pořádně zvětšit. http://picasaweb.google.com/neveceral/Renault
Snažil jsem se nafotit tu hnědou přístrojovku, snad bude vidět ten rozdíl, položil jsem na ni černou peněženku pro porovnání.
Jinak jsem také nafotil umístění parkovacích senzorů, parkovací kamery a co je vidět na displeji při couvání, motorový prostor včetně izolace na kapotě, nastavení barev přístrojové desky, ztmavení zpětného zrcátka ...
koláž, co vše si můžete prohlédnout... :D
Obrázek

S ohledem na dotazy, jak vypadá světlý interiér, přikládám nějaké foto z http://www.forum-auto.com/marques/renau ... 0-6370.htm
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Na těchto fotkách je vidět větší zatmavení zadních oken, které v ČR není možné objednat
Naposledy upravil(a) neveceral dne ned lis 15, 2009 17:40, celkem upraveno 4 x.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

fuet1
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 06, 2009 12:02

Příspěvek od fuet1 » čtv lis 12, 2009 12:06

Ahoj, zadní roletka je pouze u Grand Scenica a ještě 7místného v provedení Privilege. :wink: Já zase nemám radílka k řazení. Máš v autě alarm? Nikde se totiž o něm nepíše, ale většinou tam je. :D
GRAND SCENIC III. 1,5 dci privilege 7 míst , modrá základní

radosch
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 07, 2009 17:43
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od radosch » čtv lis 12, 2009 12:51

fuet1 píše:Ahoj, zadní roletka je pouze u Grand Scenica a ještě 7místného v provedení Privilege. :wink: Já zase nemám radílka k řazení. Máš v autě alarm? Nikde se totiž o něm nepíše, ale většinou tam je. :D
Jak nejlépe zjistit, jestli je v autě ten alarm?

fuet1
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 06, 2009 12:02

Příspěvek od fuet1 » čtv lis 12, 2009 13:03

Nevím jakou máš kartu, ale mělo by stačit někoho v autě zamknout. On potom otevře zevnitř dveře,(začne to řvát) funguje to pouze na spínače dveří a kapot. :wink:
GRAND SCENIC III. 1,5 dci privilege 7 míst , modrá základní

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » čtv lis 12, 2009 15:28

alarm vyzkouším, ale nikde se o něm nic nepíše a dá se dokoupit za 4.500,- Kč, v autě by na něj měla být příprava.

Edit: alarm doplněn shora

Ale dostali mě pneumatiky, počítal jsem s tím, že tam dám na zimu R15 195/65, mám z předchozího auta dokonce i vhodné disky a stačilo by pouze vyměnit za nové zimní, ale jako na potvoru jsou homologovány pouze R16 a R17, když k tomu připočítám nové disky a nové větší a dražší pneu bratru 15.000 navíc, Renault mi nic jiného nepovolí.

Taky mě dostalo, mám na autě originál hliníky a pneu R17 Continental a plnohodnotnou rezervu, což je ale plecháč R16 navíc obutý do Michelin. Takže v podstatě to samé jako lepší nouzová rezerva. Vím, že třeba Mazda dávala úplně stejnou rezervu jako zbytek originál obutí, tedy klidně i hliníky.

Kdyby někdo věděl, jak donutit Renault či jinak nechat zapsat R15 do TP, budu vděčný. Jiné motorizace stejného auta se normálně prodávají na R15, nějak tomu nerozumím.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Re: Renault Scenic 1.4TCE Privilege

Příspěvek od greta8181 » pát lis 13, 2009 15:35

Ahoj,prosimte,chci se zeptat jakou mas barvu a jakou kombinaci interieru?Ja chci barvu Moka,ale ani v Renaultu mne nejsou schopni presne rict jaka je kombinace sedadel a palubky u Privilege....pry jsou 2 moznosti,hneda sedadla a bezova palubka nebo vse cerne????Jak to mas prosim ty....a muzes pripadne udelat nejakou foto?DDiky

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » pát lis 13, 2009 16:13

15 ti nikdo neschvali.....kdyz kouknes do ceniku,tak 1.4Tce muze mit jen 16 nebo 17ky.Pouze 1.6 benzin a 1.5 dCi muze mit i 15ky....a tak je to schvaleny i Renaultem pro zapis do TP

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » pát lis 13, 2009 17:06

k tomu ceníku a R15, dle ceníku z 11.6.09, který byl platný v době, kdy jsem auto objednával, byla povolena i R15, co změnili potom, by mi jako zákazníkovi mohlo být jedno a solidní dovozce by se mi alespoň omluvil za svoji chybu v ceníku a ne mi mezi řádky napsal ať neotravuju
http://img109.yfrog.com/i/renaultcenk.jpg

Fotky samozřejmě udělám, fakt, když jsem ale v týdnu měl čas, tak již byla tma.
Mám zlatou metalízu, myslím D11 poivre, ještě ověřím, interiér tmavě hnědý. Dle fotek na netu je palubka vždy stejná vrch hnědý, spodek béžový a podle interiéru je buď vše béžové, nebo sedadla hnědá a část výplně dveří také hnědá a koberce také hnědý. Mně se to líbí víc než na fotkách. Mám v podstatě stejné auto http://www.planeterenault.com/forum/sce ... 3-540.html
Metalízu mi doporučili, že na ní není nic vidět a asi měli pravdu. Původně jsem chtěl tu novou hnědou, ale viděl jsem ji nevyleštěnou a byla ...nehezká, vyleštěná vypadala líp, ale muselo na ni svítit slunce, pak byla jako do bronzova, když nesvítila tak zase nic moc. Na krátkém scénicu vypadá divně, hrozně to auto zmenšila. Ještě nedávno stával v Ústí nad Labem u Globusu. Jel jsem v testovacím GS a ta hnědá byla od žlutého pylu, no naprostý děs.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

mracek.tom
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 14, 2009 12:40

Příspěvek od mracek.tom » pát lis 13, 2009 20:36

A měl jsi možnost srovnání s 1.9dCI nebo jsi šel rovnou do 1.4TCe?

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » pát lis 13, 2009 20:46

diesel jsem hned vyřadil s ohledem na můj roční nájezd, moc se v těch diesel motorech nevyznám, ale není 1.9 docela stará? Spíš bych šel do 2.0, který má mít chlazené turbo vodou.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

daniel.987
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv zář 03, 2009 22:09
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od daniel.987 » pát lis 13, 2009 21:08

neveceral píše:diesel jsem hned vyřadil s ohledem na můj roční nájezd, moc se v těch diesel motorech nevyznám, ale není 1.9 docela stará? Spíš bych šel do 2.0, který má mít chlazené turbo vodou.
..... a filtr pevných částic, který se ti ucpe po 20000KM, když budeš jezdit krátký trasy. Já bych spíš vsadil na starý dobrý 1,9dCi. Jsem zvědav na tu TCE, jak budeš spokojen, celkem jí fandím, po pěti letech máš min. 8000kč doma za rozvody, který nemusíš dělat a to není zanedbatelný. Nedávno jsem četl článek o paní co měla 1,5dCi a za pět let při 130000km dala do auta 120000kč za tři sady vstřiků atd. :x
Lepší špatně jet než dobře jít!
Grand Scenic III ? ne, zase
Sharan II TDi

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » pát lis 13, 2009 21:52

zatím jsem spokojený, pokud ztlumím ventilátor, tak je v autě krásné ticho, motor je neskutečně pružný už takhle syrový, jenom si člověk procvičí řazení ve městě, když jede eco :-)
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » pát lis 13, 2009 22:04

Tak to netusim jak byl cenik v tom cervnu,ale pokud to psali tak tam meli chybu....protoze jde o to ze 1.4Tce ma vepredu kotouce 296 na rozdil od 1.6 a 1.5 dCi ktery maji 280 a tidiz uz 15ky nenasadis....ale mas pravdu ze pokud to bylo v ceniku je to jejich chyba....
Co se tyce te palubky tak vrsek vypada na fotkach cerne(ale diky tobe vim ze je to tedy hneda)a spodek +volant,jestli tomu rozumim dobre mas ten bezovy???V ceniku piou,ze bud muze byt tmave hnedy nebo bezovy,ale v Renaultu mne nikdo neni schopen rict jak je to presne a nerad bych vybral neco co se mne pak nebude libit...
S tou barvou mas jiste pravdu,ale proste jsme se do te moka zamilovali,tak do ni pujdem tak jak tak.Kdyz nekdy prilezitostne zvladnes ty fotky ,tak budu rad....Diky

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » pát lis 13, 2009 22:12

Ta 1.4 Tce jede moc dobre((dnes jsem jel predvadeckou)jen ta spotreba.....no uvidis treba to bude v pohode...
Ja osobne jdu do 1.5dCi...mel jsem ji v minulym Scenicu a 100000Km bez problemu.Je pravdou,ze prvni modely co mely vstrikovace Delphy dost trpeli na kvalitu nafty a pak se taky kazili.Ten muj uz mel Piezovstriky a problemy zmizely....nesmis tankovat na levnych benzinkach kde je to s vodou:-(.
1.9dCi jsem mel prozmenu v Lagune a prestoze blok je uz 10let starej,tak vstrikovani od navyseni vykonu na 96Kw upravili a vylepsili,takze nejede vubec spatne....Samozrejme 2.0 dCi je spicka , ale nechaji si to zaplatit.

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » pát lis 13, 2009 22:49

spodek a volant by měl být vždy béžový, Privilege je dvoubarevný, prošel jsem spoustu fotek na netu a vždy dvoubarevná přístrojová deska, u tmavé navíc dvoubarevné dveře
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » sob lis 14, 2009 09:05

Jasne ,rozumim ze je dvoubarevny,ale pokud jak rikas ze je volant a spodek vzdy bezovy,tak co tedy muze byt bud bezove nebo tmave hnede jak nabizi v ceniku???Myslel jsem prave ze sedadla jsou vzdy stejna v polokuzi(tedy pokud si nepriplatis za 50000,- kozene sedacky svetle nebo cerne) a stejne k sedadum tmave hnedey vrsek palubky a ze to co muzes vybrat sam je prave ten volant a spodek palubky...???Kazdopadne bych to chtel tak jak jsi poslal ten odkaz....to znamena bezovy volant a spodek palubky,takze predpokladam,ze jsi proste vybral tu bezovou verzi a ne tmave hnedou....chapu to dobre?
Dik

mracek.tom
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 14, 2009 12:40

Příspěvek od mracek.tom » sob lis 14, 2009 09:35

Bud mas hnede sedacky a hneda horni poloviny palubky, zbytek svetly, nebo mas svetle sedacky se svetlou palubkou. Je to videt v konfiguratoru, kdyz si das vnitrni pohled...

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » sob lis 14, 2009 10:06

přesně tak, pak je rozdíl ve výplni dveří buď béžovo béžové dveře nebo béžovo hnědé dvěře
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » sob lis 14, 2009 10:57

Jo tak ted uz je mne to jasny....ja jsem si nevsiml ze jeste v konfiguratoru je ta spodni kolonka pristrojova deska kde kdyz vyberu,tak se ten interier zmeni!!!!Sory za mou natvrdlost:-)Ale budiz mne omluvou,ze v Renaultu mne to nikdo nebyl schopnej rict....asi neco podobnyho,jak kdyz ty jsi mel v ceniku,ze muzes dat na 1.4Tce 15ky kola....
Takze to v tom pripade preferuji tu tmavo bezovou variantu a jestli to dobre chapu tak tu presne mas ty....a jak jsi tedy psal ty sedadla a vrch palubky maji nadech do hneda,prestoze na obrazku vypadaji cerny

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Příspěvek od neveceral » sob lis 14, 2009 10:59

naprosto přesně, dnes je mlha a prší, ale jestli se trošku vyčasí, sjedu si do práce pro lepší foťák a něco nafotím, snad to bude vidět.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » sob lis 14, 2009 15:24

Jasne,ted uz to nespecha kdyz vim jak to je....ale rad se podivam na toho Tvyho krasavce:-):-):-)
Zatim dik

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » sob lis 14, 2009 21:16

neveceral píše:diesel jsem hned vyřadil s ohledem na můj roční nájezd, moc se v těch diesel motorech nevyznám, ale není 1.9 docela stará? Spíš bych šel do 2.0, který má mít chlazené turbo vodou.
...pokud se nepletu, tak turbo je vodou chlazený jen u benzínovýho motoru 2.0T, ne u dieslu 2.0...
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

greta8181
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: pát lis 13, 2009 15:29

Příspěvek od greta8181 » ned lis 15, 2009 09:10

Nekde jsem cetl,ze u 2.0dCi je uz take chlazene turbo vodou....takze asi to tak bude.....

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů