Strešný nosič

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Zipo
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 19, 2014 16:21

Re: Strešný nosič

Příspěvek od Zipo » pát úno 26, 2016 17:23

Zdravím, mám záujem o kúpu strešného nosiča na Grand sceniclll- 2009 respektíve 2010.
Ďakujem za ponuku

jano.cizik
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: pon črc 23, 2007 22:19
Bydliště: Spišská Belá Slovensko

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jano.cizik » stř čer 22, 2016 22:04

uz mam lyziny na GS doma na allegre 110 eur aj s dopravou uz len strechu prevrat ...
VW Golf CL 1,6 D 40kw r.v.1990
Fiat Panda 1,1 i 40kw r.v.03
Espace 2,2 dCi 95kw r.v.00
Grand Scenic 1,9 dCi 88kw r.v.04
Grand Scenic 1,5 dCi 81kw r.v.2012

jano.cizik
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: pon črc 23, 2007 22:19
Bydliště: Spišská Belá Slovensko

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jano.cizik » sob čer 25, 2016 13:41

tu som nasiel nejake foto montaze no detaily chybaju http://www.renaultteile.at/galerie/scen ... achreling/
VW Golf CL 1,6 D 40kw r.v.1990
Fiat Panda 1,1 i 40kw r.v.03
Espace 2,2 dCi 95kw r.v.00
Grand Scenic 1,9 dCi 88kw r.v.04
Grand Scenic 1,5 dCi 81kw r.v.2012

jano.cizik
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: pon črc 23, 2007 22:19
Bydliště: Spišská Belá Slovensko

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jano.cizik » pát črc 01, 2016 19:39

... namontovane ... podla mna ta priprava tam musi byt aj na starsom modely staci vzadu pozriet pod tapacir a pokial nad zadnym okienkom cumi platna s dvomi dierami tak priprava tam je
VW Golf CL 1,6 D 40kw r.v.1990
Fiat Panda 1,1 i 40kw r.v.03
Espace 2,2 dCi 95kw r.v.00
Grand Scenic 1,9 dCi 88kw r.v.04
Grand Scenic 1,5 dCi 81kw r.v.2012

Grandík
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: ned srp 24, 2008 11:30

Re: Strešný nosič

Příspěvek od Grandík » stř črc 06, 2016 08:35

Docela mě toto zajímá. Stale se mi však nedaří sehnat hagusy. Pokud nějaké někde na netu najdu a dotážu se, tak již je nemají. :evil: Mate nějaké foto montáže, jak ta příprava ve vozidle vypadá, nějaké poznatky jak postupovat, na co si musí člověk dávat pozor a tak podobně? Jak jste řešil opatření proti možnému zatékání? Je nutné montáž hagusů zanést do technického průkazu? Nebudou problémy, když se na technické kontrole vozidla fotí a při další kontrole tam hagusy budou?
Předem děkuji za informace.
Renault Grand Scenic III

jano.cizik
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: pon črc 23, 2007 22:19
Bydliště: Spišská Belá Slovensko

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jano.cizik » čtv črc 07, 2016 22:20

na polskom allegre este jedny su zhruba za 140 eur su komplet aj so srubami ja som kupil lacnejsie sice bez srub ale ide to aj s normalnymi co najdes doma ,zatekanie - je tam gumene tesnenie ktore sa krytkou priitalci a je to, kym som mal stropny tapacir dole este som to zobral vapkou vsade sucho uz par krat aj prsalo zatial ok co sa tyka technickej kontroly to by som neriesil toto sa do technickeho nepise takze tak ,uchyty mam pofotene ked tak mozem mailomm poslat , montaz je v podstate jednoducha asi tak na jedenn den ,rozobrat zvnutra cely vrch ,prevrtat strechu cez uchyt 6mm vrtakom smerom von a potom z vonka dnu 22 mm prisrubovat nasadit krytky - strop -plast a je to , jedine co bolo narocnejsie ze ked polozis cez diery lyziny tak vo vnutry medzi montaznou platnou a lyzinou ostanu rozne medzery ktore som vypodkladal podlozkami tak ze pri uplnom dotiahnuti sa lyzina trochu oprela do plechu strechy
VW Golf CL 1,6 D 40kw r.v.1990
Fiat Panda 1,1 i 40kw r.v.03
Espace 2,2 dCi 95kw r.v.00
Grand Scenic 1,9 dCi 88kw r.v.04
Grand Scenic 1,5 dCi 81kw r.v.2012

runaway
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 07, 2016 21:09

Re: Strešný nosič

Příspěvek od runaway » pát črc 08, 2016 10:58

Včera jsem psal do tématu hagusy.. nevšiml jsem si, že tady debata ohledně hagusů stále probíhá. Každopádně hagusy (podélníky) se nyní dají koupit od Neumanna na neumax.cz. Vzhledově jsou od originálů dost odlišné a mají navíc třetí úchyt zhruba uprostřed podélníku (další dvě díry do střechy na každé straně). Bohužel uživatel adbcomp nedoplnit informace jak psal v tématu hagusy, ale každopádně jeho auto je vyfoceno v montážním návodu, tedy asi domluva s Neumannem byla:-)
Nezkoumal jste někdo tuto cestu? Zkusit neoriginální hagusy.. Jinak předpokládám, že montáž prováděná pomocí nýtovacích matic nevyžaduje jakýkoli zásah zevnitř auta.

jano.cizik
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: pon črc 23, 2007 22:19
Bydliště: Spišská Belá Slovensko

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jano.cizik » pát črc 08, 2016 20:40

treba si uvedomit ze strecha sama o sebe spevnena nieje cize na taketo lyziny by som ja osobne nic nenakladal pri originaly je strecha len prevrtana ale cela lyzina drzi na platni ktora je na rame kasne cca 15 mm pod plechom strechy tolko moj nazor pisem len to na co som pri montazi prisiel
VW Golf CL 1,6 D 40kw r.v.1990
Fiat Panda 1,1 i 40kw r.v.03
Espace 2,2 dCi 95kw r.v.00
Grand Scenic 1,9 dCi 88kw r.v.04
Grand Scenic 1,5 dCi 81kw r.v.2012

nahravac
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: pát kvě 20, 2005 10:03
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Strešný nosič

Příspěvek od nahravac » pon črc 25, 2016 10:41

Ahoj,
před měsícem jsem po upgrade na nový model Scenicu na první dovolenou koupil zahrádku od Hakru :http://www.hakrbrno.cz/renault-scenic-i ... -cerna-tyc. Uchycení pod dveře je řešené opravdu dost nešťastně, při zavřených dveřích tlačí aretační šrouby přesně do gumového těsnění dveří a během jednoho dne vytlačí šrouby do těsnění hluboký obtisk. Nehledě na to, že gumové obložení dveří, které lícuje s kapotou má při namontované zahrádce u kovového pasu který se vkládá pod dveře mezeru a tou při dešti zatékalo na dvou místech dovnitř. Kdo má Grand a hagusy, ten to vyhrál. Zlatý uchycení u staršího modelu pod šrouby na střeše ...
Martin - Renault Scenic III, 1.6 dCi

Grandík
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: ned srp 24, 2008 11:30

Re: Strešný nosič

Příspěvek od Grandík » stř črc 27, 2016 16:49

jano.cizik píše:na polskom allegre este jedny su zhruba za 140 eur su komplet aj so srubami ja som kupil lacnejsie sice bez srub ale ide to aj s normalnymi co najdes doma ,zatekanie - je tam gumene tesnenie ktore sa krytkou priitalci a je to, kym som mal stropny tapacir dole este som to zobral vapkou vsade sucho uz par krat aj prsalo zatial ok co sa tyka technickej kontroly to by som neriesil toto sa do technickeho nepise takze tak ,uchyty mam pofotene ked tak mozem mailomm poslat , montaz je v podstate jednoducha asi tak na jedenn den ,rozobrat zvnutra cely vrch ,prevrtat strechu cez uchyt 6mm vrtakom smerom von a potom z vonka dnu 22 mm prisrubovat nasadit krytky - strop -plast a je to , jedine co bolo narocnejsie ze ked polozis cez diery lyziny tak vo vnutry medzi montaznou platnou a lyzinou ostanu rozne medzery ktore som vypodkladal podlozkami tak ze pri uplnom dotiahnuti sa lyzina trochu oprela do plechu strechy
Bylo by možné poslat foto úchytů na email?
Předem děkuji.
Naposledy upravil(a) Grandík dne ned srp 07, 2016 10:01, celkem upraveno 1 x.
Renault Grand Scenic III

jano.cizik
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: pon črc 23, 2007 22:19
Bydliště: Spišská Belá Slovensko

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jano.cizik » sob črc 30, 2016 20:44

... a este som celu strechu vylepil STP izolaciou cela strecha krasne ztuhla a uz nezvoni ako zvon
VW Golf CL 1,6 D 40kw r.v.1990
Fiat Panda 1,1 i 40kw r.v.03
Espace 2,2 dCi 95kw r.v.00
Grand Scenic 1,9 dCi 88kw r.v.04
Grand Scenic 1,5 dCi 81kw r.v.2012

runaway
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 07, 2016 21:09

Re: Strešný nosič

Příspěvek od runaway » ned srp 07, 2016 01:40

Tedy se připojuji k závistivcům těm co mají hagusy:-)
Myšlenku na neoriginál hagusy od Neumanna jsem nakonec opustil, po zde doporučené zkoušce prstem a pomačkání střechy zhruba v místech nýtovacích matic to ani podle mého prostě nemůže extra moc držet.
Tak jsem se vrátil k výběru příčníků s uchycením za okraj střechy.. opět řešení nic moc, ale co se dá dělat? Už na minulém Scénicu jsem to takto měl s originál příčníky. Vadilo mi krom pískání při vyšších rychlostech, obligátního odírání rámu dveří protože to bylo opravdu na těsno a také šířka tyčí, která nebyla na čtyři kola nic moc. Nakonec jsem příčníky pokaždé nandaval a sundaval, právě z uvedených důvodů a tomu se chci nyní vyhnout.
Tedy mi vypadly příčníky s délkou tyče pouze do patek a dále ocelové a hliníkové neaerodynamické tyče. Po zúžení výběru se cena se zámky vyšplhala ke 4kKč (Mont Blanc a Cruze).
Abych to nenatahoval.. nakonec to bude Thule, sice ještě o 1kKč dražší, ale zase má nejdelší tyče a hlavně značka je doufám zárukou kvality. Už mne bude trápit jen otázka krádeže.. prý se kradou koncovky tyčí jako o život a kdyby někdo jó chtěl, tak zničí na autě kvůli krádeži příčníků kde co. Snad jsou ale mé obavy liché.
Na závěr dávám odkaz na jednoho majitele z Ruska a jeho dnes sice starší, ale podlé mého v podstatě stále aktuální příspěvek ohledně Thule příčníků i s jejich nedostatky.

Odkaz: https://www.drive2.ru/l/4879987/

Uživatelský avatar
kasoun1
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: stř zář 02, 2015 23:55
Bydliště: Chomutovsko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Strešný nosič

Příspěvek od kasoun1 » ned srp 07, 2016 16:34

Ahoj, myslel jsem že se do této diskuze nezapojim, ale právě jsem přijel z dovolené , kdy jsem měl na střeše box. Bohužel taky nemám z výroby namontované hagusy. Osobně nechápu proč se na modelovou řadu 3 u Grandu nedávají od začátku (2009). Předchozí vůz kombi jiné značky je měl v roce 2003 standardně. Inu vyřešil jsem to nákupem příčníků originál od Renaulta a jiné jsem ani nehledal. Nemám moc dobré zkušenosti s neoriginálním příslušenstvím, i když tyto příčníky od Thule vypadají moc hezky. Jen jsem dokoupil zámky s pocitem, že dělám něco víc pro bezpečnost, i když u nás Vám ukradnou auto nebo něco z něj i před policejní služebnou. Neřeším aerodynamický hluk od příčníků, protože když dáte něco na střechu, box nebo kola, vždy to bude hučet a jen s příčníky jezdit nepotřebuji. Podle fotek z odkazu jsem vypozoroval, že objimka u Thule, která se upne za rám dveří je o proti originálu o dost blíž, bál bych se odření laku. Taky mi vadí že nedosedne těsnění dveří, prostě kopíruje tvar objimky. Do auta ale nezatéká, je tam dvojité těsnění, jen už navždy budou vytlačené otisky do těsnění kde jsou objimky. Příčníky jsou dost vysoko nad střechou z důvodu prosklené a otevírací střechy u takto vybavených modelů. Mám jí taky a výhodou je že hlídáte kola nebo box, jestli ještě neodstartoval při jízdě na dálnici. Zkušebně jsem otevřel střešní okno při jízdě na okrsce a ten hluk se vážně nedá poslouchat dlouho. Dál mi vadí, je to ale dané nosnosti střechy, kde jsou zadané místa uchycení u zadních dveří. Jsou v první polovině dveří a celkově tak zmenšují rozteč od obou příčníků. Střed mezi příčníky pak opticky vychází více dopředu. Při montáži boxu, nebo držáků kol se snažíte vše vystředit kvůli rozložení váhy. Čím delší box, tím víc zasahuje nad čelní sklo a umístění boxu vypadá opticky trošku divně. Ve výhledu z vozu přes čelní sklo mi ale nebrání, nevidím ho. U Thule je nosnost psaná 100 kg, ale střecha jako taková má omezenou nosnost myslím na 70 kg, pokud mám pravdu, nepřetěžoval bych jí. Bohužel fotky s originálem na střeše nemám, už je v garáži. Rád odpovím na případné dotazy. PS: četl jsem tady na fóru, že uživatel miro 296 prodává origo příčníky po prodeji vozu, takže na ceně se bude dát určitě domluvit.
Renault Grand Scenic III Privilege , 2.0 dCi , 118 kW , 380 Nm, FAP , 05/2009 , motor M9R 610 , převodovka PK4 6/1 - PRODÁNO v 8/2018 .

Uživatelský avatar
jozin z bazin
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pon srp 09, 2010 12:21

Re: Strešný nosič

Příspěvek od jozin z bazin » pon srp 08, 2016 14:26

kasoun1 píše:Dál mi vadí, je to ale dané nosnosti střechy, kde jsou zadané místa uchycení u zadních dveří. Jsou v první polovině dveří a celkově tak zmenšují rozteč od obou příčníků. Střed mezi příčníky pak opticky vychází více dopředu. Při montáži boxu, nebo držáků kol se snažíte vše vystředit kvůli rozložení váhy. Čím delší box, tím víc zasahuje nad čelní sklo a umístění boxu vypadá opticky trošku divně. Ve výhledu z vozu přes čelní sklo mi ale nebrání, nevidím ho.
Zalezi od stresneho boxu.
Napr. stresne boxy Thule maju posuvne celuste na uchytenie boxu, takze box je mozne posuvat v celkom velkom rozsahu dopredu-dozadu. Pri posunuti dozadu treba davat pozor na antenu a hlavne na otvaranie piatych dveri.

Inak tiez mam originalny nosic na GS a som spokojny. Dostal som ho od predajcu za zvyhodnenu cenu pri kupe auta :-)
history : GS III, 5m, 1.4 TCe :smajlici5:
now : das Auto :?

kraida
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon kvě 14, 2012 21:25
Bydliště: Brno

Re: Strešný nosič

Příspěvek od kraida » sob led 11, 2020 21:13

Zdravím potřeboval bych radu. Mám scénica 3 s panoramatickou střechou a řeším střešní nosič. Hagusy nemám. Koupil jsem od hakru. Problém je že přední celkem pasuje ale zadní patky nepasují na ty šrouby pod lemem. Pokud uchytnu tak patka nekopíruje lem kousek přečnívá a nejdou zavřít zadní dveře. Budu tedy vracet. Má někdo typ na nosič který fakt pasuje, nebo má osobně vyzkoušen.
Renault Scénic 3 1.9 Dci 96 kw,r.v. 2011

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů