Posilovač rizeni

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
petit-a.nge
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 16, 2023 21:13

Posilovač rizeni

Příspěvek od petit-a.nge » stř lis 29, 2023 18:36

Dobrý den, omluvte jeden hloupý dotaz :smile15:
Poridila jsem si scenica III 2010 a zdá se mi, že má dost tuhý posilovač řízení, hlavně ve vyšší rychlosti. Je možné nějak nastavit tuhost posilovače? Mám udělanou geometrii, nové gumy, dva technici to zkoušeli a nezdálo se jim to (projížděli to ale jen v nízké rychlosti). Oproti scenicu II se dost nadřu 🙈🤔

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2030
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Posilovač rizeni

Příspěvek od marek230177 » stř lis 29, 2023 19:28

Kdybych chtěl být zlý, řekl bych "sedni do Žigulíka a jeď. Pak si povíme, jak Ti jde posilovač řízení u Scenica 3" 😉.

Ale teď vážně.... Taky jsme nedávno přešli ze Scenica 2 na Scenica 3 a rozdíl tam opravdu je, ovšem velmi malý. Nicméně mně i manželce to naopak vyhovuje, protože řízení z dvojkové řady bylo nepříjemně měkké až necitlivé a bez odezvy na vozovku. Tohle teď naprosto sedí.

Je potřeba přidat tlak v gumách. Co udává výrobce, je málo. Aspoň 2,5 bar, dopředu i víc, a hned to bude mnohem lepší. Tlak v pneu je silně závislý na okolní teplotě. Jestliže někdo nafoukl gumy v dílně, kde je dejme tomu 20°C a teď je venku klidně i -10°C, suverénně může tlak klesnout skoro o půl baru. Takže guma je měkká jak bačkora a samozřejmě se pak hůř točí volantem (krom toho to strašně chlastá).
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů