Kovové cvaknutí při brzdě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Kovové cvaknutí při brzdě

Příspěvek od Geox » ned pro 11, 2022 21:16

Dobrý den, ahoj.
Začalo se mi u auta ozývat takové slyšitelné kovové cvaknutí z přední části. Je to takto: pokud při jízdě vpřed brzdím je to OK, ale jakmile začnu couvat a sešlápnu brzdy tak to kovově cvakne. Když se následně rozjedu vpřed a zabrzdím tak to opět kovově cvakne (při další jízdě vpřed už ne, ale kdybych začal zase naopak couvat tak zase cvakne a tak dokola).
Jakoby tam něco mělo vůli a při brždění se to dorazilo. Protože jsem pupínek tak by mě dost zajímalo co to může dělat (dříve nedělalo nebo jsem vůbec neslyšel). Setkal jste se s tím někdo ?
Moje teorie jsou:
1.) Brzdové desky nebo snad brzdič - jsou nějak volnější a při sevření brzd cvakne doraz na tu vůli (desky s kotoučema se měnili)
2.) nějaká vůle u poloos či snad v převodovce (měnili se ložiska a poloosy musely ven, protože to šlo velice špatně sundat-prý bylo lepené z výroby tak bůhví jestli do toho servis nemlátil než to utrhl)
3.) nějaká vůle v podvozku (ramena,čepy - nevím).

Tak nějaké tipy . . nebo je to normální ?
Díky G.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Kovové cvaknutí při brzdě

Příspěvek od kotasekh » pon pro 12, 2022 06:39

Sel bych po tech destickach.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů