Predny tlmic perovania GS 1.6 DCi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Predny tlmic perovania GS 1.6 DCi

Příspěvek od eisy811 » pon črc 19, 2021 19:06

Ahojte.
Neviete niekto cenu origo predneho tlmica?
Uz dlho mi nieco cvakalo pri rozjazde, casom sa to zhorsovalo, teraz to pocut hlavne pri rozbehu a radeni na 2 st..
V servise mi doteraz nevedeli najst pricinu, boli verzie od KO prevodovky, cez silent bloky motora, prevodovky, no teraz uz ked je to docela silno pocut, tak tvrdia, ze to vyzera na tlmic.
Sam som to pozeral a skutocne ten zvuk ide niekde od vrchnej casti tlmica, no pri preperovani nic nepocut, teda, az kym netrafim velku dieru v ceste.
Chcem bud vymenit za original, kedze auto ma najazdene len 40 000 km, alebo ak si to renault ceni na nezmysel, tak potom daku druhosku, no potom vsak obe strany…
Dik.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Predny tlmic perovania GS 1.6 DCi

Příspěvek od Šamša » sob srp 07, 2021 10:42

Nejdříve bych prozkoumal horní uložení, zde není natržené (gumový silent) a také zda je pod horní jistící podložkou utažená matice tlumiče. Ale to se musí rozebrat, abys mohl důkladně prozkoumat ten silent. Tam je potřeba do díry strčit kus kulatiny a páčením zjistit trhliny, jinak na tom nic není vidět. Samotný tlumič s tímhle nájezdem by měl být ještě pod tlakem a to též zjistíš při tom rozebrání, že když ho silou stlačíš, tak hned sám musí vyjet do horní polohy.
Jinak pokud chceš znát ceny origo dílů, zadej si https://www.aci.sk/default.asp?cls=cata ... extcatalog napiš celé VIN, vyjede ti specifikace vozu a můžeš čučet do rozborek a cen dílů myslím bez DPH.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Predny tlmic perovania GS 1.6 DCi

Příspěvek od Geox » ned srp 08, 2021 12:36

No hlavně ceny dílů v Renaultu mě poslaly do kolen. Teď budu měnit ložisko. Neměl jsem problém zaplatit práci (mají přípravky, dělají to častěji a tak ví co a jak takže bych jim věřil že to zmáknou dobře) kterou si cenili cca 1000,- na hodku (výměna ložiska 2 hodiny). Ale za ložisko chtěli asi 3500,- . Následně jsem zjistil že originál SNR ložisko se pohybuje za 800-900,- kč, stejně tak jiné kvalitní značky (rozdíly v řádech stokorun). Takže z toho mi vychází že oni kupují to samé co já akorát si na tom takhle přirazí. To že by si přirazili běžnou marži 20-30% bych pochopil a akceptoval, ale tohle fakt nemohu podporovat. Takže si to udělám sám . . . . takže toliko asi k dílům. A to samé to bude s tim tlumičem . . . .
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů