Check Vehicle

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
doktor.pj
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon srp 13, 2007 16:37
Bydliště: Praha

Check Vehicle

Příspěvek od doktor.pj » stř bře 10, 2021 16:20

Zdravím,

nevíte v reakci na co vše se zobrazuje hlášení "Check Vehicle" ?
Poprvé se mě zobrazilo když jsem zapomněl vypnout autostop, motor se vypnul a při nastartování naskočilo toto hlášení.
Po pár km jízdy a dalším nastartování se už ale nezobrazilo.

Nyní se zobrazilo když jsem čekal v autě, zapnul rádio a od té doby svítí stále...
Může to souviset s autobaterií?

Děkuji

Kvěťa
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2021 16:30

Re: Check Vehicle

Příspěvek od Kvěťa » pon črc 05, 2021 14:15

Ahoj. Mě tato hláška upozorňovala na poruchu předehřívání chladící kapaliny. Zjistili mě to na diagnostice v servisu. Před předním kolem u řidiče jsou 4 topná tělíska v takové kostce. Pokud voda nemá určitou teplotu, tak začnou přihřívat vodu. Pokud některé nefunguje, tak vyskočí tato hláška a nezmizí ani po zahřátí motoru, ale jakmile se motor vypne a znova nastartuje, tak je voda je ohřátá a nemusí se přihřát, potom se žádná hláška neobjeví. To samé platí i v létě, jelikož je voda teplejší, tak se nepřihřívá a žádná hláška není. 😁

doktor.pj
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon srp 13, 2007 16:37
Bydliště: Praha

Re: Check Vehicle

Příspěvek od doktor.pj » ned říj 24, 2021 09:25

Ahoj všem. U mě to nakonec bylo špatným ukostřením na olejovém chladiči.

Zbynek75
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 01, 2012 19:14

Re: Check Vehicle

Příspěvek od Zbynek75 » pon říj 25, 2021 12:48

Pro: Kvěťa - prosím o ještě bližší popis, kde je ta "kostka" se žhavičkami pro vyhřívání vody - taky jsem s tím měl problém a zajímalo by mě, kde se to nachází - je to vidět bez demontáže nějakých dalších věcí ?, díky !

Kvěťa
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 10, 2021 16:30

Re: Check Vehicle

Příspěvek od Kvěťa » čtv pro 09, 2021 19:39

Ahoj. Kostička se nachází před předním kolem u řidiče. Musí se sundat hadrový podběh před kolem a možná bude vidět. Já jsem ji viděl při demontáži přední masky/nárazníku. Když se mrkneš na YouTube, tak tam jsou videa, kde tyto topné tělíska/svíčky mění.

doktor.pj
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon srp 13, 2007 16:37
Bydliště: Praha

Re: Check Vehicle

Příspěvek od doktor.pj » stř led 26, 2022 11:04

Ahoj, opět se mě objevilo milované hlášení "Check Vehicle".
Existuje nějaká diagnostika dostupná pro laika, která je schopna toto interpretovat? Zkoušel jsem různé OBD2 scannery ale ty čtou pouze závady uložené v řídící jendnotce. Pravděpodobně stejně skončím v autoservisu ale rád bych věděl o co jde...

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5767
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Check Vehicle

Příspěvek od kotasekh » pát led 28, 2022 07:08

Hledej PyClip. Myslim, ze v sekci megane II toho je hromada. Je to obstojna nahrada originalni diagnostiky Clip, za asi tri stovky (staci obyc ELM327 Adapter)
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host