brzdové světlo 5 dveře - demontáž

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
roman II
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 13, 2018 15:08

brzdové světlo 5 dveře - demontáž

Příspěvek od roman II » pon črc 13, 2020 09:10

Na mém Grand Scenic 2014 přestalo svítit zadní brzdové světlo na 5 dveřích. vnitřní krycí obložení se mi podařilo sundat a dál už tápu jak to světlo vyndat a jaké jsou uvnitř vlastně žárovky, Předem díky za nějaký postup či návod.
Renault Grand Scenic III 1,5 dci 81 Kw, 8/2014

roman II
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 13, 2018 15:08

Re: brzdové světlo 5 dveře - demontáž

Příspěvek od roman II » úte črc 14, 2020 08:42

Takže světlo je uchyceno v zadních dveří pomocí pružících plíšků a jde vyndat vcelku v pohodě, žárovka tam není žádná ale je tam led pásek s několika svítícími diodami, hned ta první od konektoru byla nějaká volná a po proletování chvilku fungovala, bohužel jen chvilku, dal jsem ji šikovnému elektrikáři jestli se mu ji podaří oživit. Zajímalo by mě jestli se dá koupit jako náhradní díl či je součástí celého brzdového světla na 5 dveřích (potom je to za cca 1500 Kč, což se mi teda dávat nechce)
Renault Grand Scenic III 1,5 dci 81 Kw, 8/2014

Viky73
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 01, 2019 08:21

Re: brzdové světlo 5 dveře - demontáž

Příspěvek od Viky73 » stř črc 22, 2020 20:50

Tohle jsem řešil, jsou tam 3ks. smd LED. Pokud jedna odejde doporučuji vyměnit všechny 3ks. Protože tam nedáte přesně stejnou se stejným proudem. Nakonec jsem to musel vyřešit, že jsem tam dal tento typ LED. https://www.gme.cz/led-5mm-red-1000-140-osr5pa57e1a. Ale musel jsem upravit průhledný kryt ve kterém je vložen plošňák a to celé je v červeném krytu, který je nasazen v pátých dveří. Svítivost dobrá, STK bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů