třetí brzdové světlo - jaké má být napětí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Jirka_HL
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 19, 2015 15:31

třetí brzdové světlo - jaké má být napětí

Příspěvek od Jirka_HL » sob kvě 11, 2019 17:30

Zdravím, řeším nefunční třetí brzdové světlo na Grand Scenicu. Ostatní světla svítí (vč.osvětlení SPZ). Demontoval jsem ho,rozbral a zkusil připojit na 9V baterku a také nesvítí. Předpokládám, že bude tištěný spoj s LEDkami vadný. Ale zarazilo mě, že na konektoru ve dveřích kufru je po sešlápnutí brzdy cca 7 V napětí. Je to tak v pořádku? Není příliš nízké? Zkoušel jsem napětí na osvětlení kufru a osvětlení SPZ a tam je cca 12 V.
Kabeláž co je vidět nevypadá přerušená (zkoušel jsem s ní i různě hýbat). Zkusil jsem pokusně připojit 12V LED pásek s 12 LEDkami, ale ten svítí velmi velmi slabě, úplně neznatelně, při opakovaném sešlápnutí brzdového pedálu je viditelné velmi slabé probliknutí...

POtřeboval bych od zkušenějších poradit, jestli je asi zakopaný pes v konektoru anebo je nutné nové světlo (až poslední možnost). Případně kde co ještě změřit?

Dík
GS III 1,2 TCE, Limited 5m, modrá Majorelle, 5/2015

Jirka_HL
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 19, 2015 15:31

Re: třetí brzdové světlo - jaké má být napětí

Příspěvek od Jirka_HL » stř kvě 15, 2019 08:50

Odpovím si sám - napětí 7V na třetím brzdovém světle je asi v pořádku. Napojil jsem nové (použité) světlo a svítí bez problému...
GS III 1,2 TCE, Limited 5m, modrá Majorelle, 5/2015

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů